[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ Μαρ 29, 2024 07:29 ]

Καλησπερα μετα απο πολυ καιρο,και θεμα αλλαγης ηχοσυστηματος

Καλησπερα μετα απο πολυ καιρο,και θεμα αλλαγης ηχοσυστηματος

Δημοσίευσηαπό Antonismz3_82 την Σάβ Ιούλ 13, 2019 10:37

Χαιρετω και μια μεγαλη καλησπερα σε ολα τα μελη παλαιά και νεα.Ειχα καιρο να μπω στο site οχι γιατι πουλησα το mazda απλα ειχα θεματα σοβαρα και απηχα απ ολα πραγματα.
Σημερα ομως μπηκα και διαβασα τοσα ωραια πραματα απο παλια και νεα μελη .
Πλεον θα ειμαι πιο ενεργος οσο γινεται για να μην χανω επαφη με την λατρεια των mazda μας.
ΜΕ αφορμη λοιπον την επιστροφη μου θα θελα μια γνωμη σχετικα με την βελτιωση του εργοστασιακου μου ηχοσυστηματος .Για οσους δεν ξερουν εχω ενα mazda 3 HB 2010 μοντ.
Θελω λοιπον να με καθοδηγησετε με το τι θα ταν καλπ να ξεκινησω.Με αλλαγμα ολων των ηχειων πρωτα ; και μετα της πηγης ; Η πηγη που θα θελα να βαλω θελω να ναι μια απλη με BT ,mp3,cd,usb και οχι multimedia.δε θελω ενταση αλλα ποιοτητα.εχω βρει κατι pionneer sony jvc πηγες .αλλα να ξεκιναγα πρωτα απο ηχειακια λετε;
Άβαταρ μέλους
Antonismz3_82    
0,0 Bar
0,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 20:26
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: mazda 3 HB 1.6

Re: Καλησπερα μετα απο πολυ καιρο,και θεμα αλλαγης ηχοσυστηματος

Δημοσίευσηαπό ddjj την Κυρ Ιούλ 14, 2019 07:18

Φιλαρακι καλωσόρισες κ παλι flower για οθόνες βάζεις ότι θέλεις αλλά από πάνω πιο πολύ στο κουτί. Όχι στην κονσόλα δυστυχως
zoom zoom
Άβαταρ μέλους
ddjj    
0,3 Bar
0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Κυρ Απρ 27, 2008 16:29
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 34

Re: Καλησπερα μετα απο πολυ καιρο,και θεμα αλλαγης ηχοσυστηματος

Δημοσίευσηαπό diMiPS την Τρί Ιούλ 16, 2019 21:09

Antonismz3_82 έγραψε:Χαιρετω και μια μεγαλη καλησπερα σε ολα τα μελη παλαιά και νεα.Ειχα καιρο να μπω στο site οχι γιατι πουλησα το mazda απλα ειχα θεματα σοβαρα και απηχα απ ολα πραγματα.
Σημερα ομως μπηκα και διαβασα τοσα ωραια πραματα απο παλια και νεα μελη .
Πλεον θα ειμαι πιο ενεργος οσο γινεται για να μην χανω επαφη με την λατρεια των mazda μας.
ΜΕ αφορμη λοιπον την επιστροφη μου θα θελα μια γνωμη σχετικα με την βελτιωση του εργοστασιακου μου ηχοσυστηματος .Για οσους δεν ξερουν εχω ενα mazda 3 HB 2010 μοντ.
Θελω λοιπον να με καθοδηγησετε με το τι θα ταν καλπ να ξεκινησω.Με αλλαγμα ολων των ηχειων πρωτα ; και μετα της πηγης ; Η πηγη που θα θελα να βαλω θελω να ναι μια απλη με BT ,mp3,cd,usb και οχι multimedia.δε θελω ενταση αλλα ποιοτητα.εχω βρει κατι pionneer sony jvc πηγες .αλλα να ξεκιναγα πρωτα απο ηχειακια λετε;



παντα ξεκινας απο την πηγη !

αλλα πριν απο ολα ξεκινας με το ποσα λεφτα θελεις να διαθεσεις και τι περιπου θελεις να κανεις
αφου σχεδιασεις στο μυαλο σου τι θελεις να κανεις κ ορισεις τα λεφτα μετα πας πρωτα σε πηγη μετα σε τυχον ενισχυτες και τελος στα ηχεια
βεβαια το "μετα" που λεω ειναι καπως εικονικο αφου αναλογα τους τυχον ενισχυτες θα πρεπει να διαλεξεις και τα αντιστοιχα ηχεια (και το πιθανο sub) ωστε να συνεργαζονται σωστα.

Αν παλι δεν σε νοιαζουν τοσο ολα αυτα , τοτε ξεχνα τα περι συνεργασιας , ο,τι και να βαλεις καλυτερο απο το μαμα θα ειναι

σε καθε περιπτωση κι επειδη το να μιλησει κανεις για ολα αυτα ειναι μεγαλη ιστορια (π.χ. θελεις ειδικες κατασκευες ; θελεις να κρυψεις πραγματα ; θελεις να κανεις φανταχτερα πραγματα ; θελεις να ακους για σενα η για να σε ακουνε η γυρω-γυρω; κ.λ.π) βρες το μπατζετ σου (που λενε και στην Κατω Αχαγιά) και εμπιστευσου ενα καλο εγκατασταση ηχοσυστηματων που θα σε καθοδηγησει
...όλα είναι δρόμος...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
diMiPS    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5137
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 20:50
Τοποθεσία: Πειραιας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 51
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 MPS - TRUE RED

Re: Καλησπερα μετα απο πολυ καιρο,και θεμα αλλαγης ηχοσυστηματος

Δημοσίευσηαπό Antonismz3_82 την Παρ Αύγ 30, 2019 05:32

Kαλημερα σας

Γνωριζει καποιος τις διαστασεις των ηχειων και Tweeter στο mazda 3 ΗΒ μοντελο 2010 ?
Άβαταρ μέλους
Antonismz3_82    
0,0 Bar
0,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 20:26
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: mazda 3 HB 1.6


Επιστροφή στο Ηχοσυστήματα -Συναγερμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης