[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 06:08 ]

θελω γνωμες

θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό evo την Δευτ Δεκ 15, 2008 20:46

παιδια θελω βοηηηηθεειιιιιιαααααα......θελω να μου πειτε γνωμες για διπλη εξατμιση σε mazda 3....aaaa τι σας λεει αυτη η ζαντα στο mazdaki μου???????? :turbo: :turbo: :turbo: :turbo: :turbo: :turbo: :turbo: :ugeek: :ugeek: :ugeek:

[img=http://img99.imageshack.us/img99/1792/r7blk1vf9.th.jpg]


η εξατμιση που εχω τωρα εινα:[img=http://img201.imageshack.us/img201/1116/0104wg9.th.jpg]
evo    
-0,5 Bar
-0,5 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 24, 2008 23:21
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 34
Μοντέλο Αυτ.: mazda 3 mps

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Δευτ Δεκ 15, 2008 20:57

Η ζαντα αυτη μου λεει πολλα τουλαχιστον εμενα :inlove: :inlove: :inlove: :thumbsup2: αν σκεφτεσαι να την βαλεις προχωρα Νικο!!!!!!σε τι διασταση σκεφτεσαι?? :?


η εξατμιση αυτη και γενικοτερα αυτου του ειδους οι εξατμισεις μου αρεσουν πολυ :) αν βαλεις διπλη υπαρχει πιθανοτητα να χασεις αντι να κερδισεις σε ροπη!ταπεινη μου αποψη ειναι να κρατησεις με μονη αποληξη την υπαρχουσα!! :bow:
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό Yiorgos (mx-3) την Τρί Δεκ 16, 2008 06:23

Νίκο η ζάντα φαίνεται πολύ όμορφη. Από βάρος μπορείς να την τσεκάρεις και... με τις ευχές μας... :bow:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Yiorgos (mx-3)    
1,7 Bar
1,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2675
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2008 09:28
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: mx-3 gt-x

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό georgemagnis την Τρί Δεκ 16, 2008 08:08

η ζάντα είναι καταπληκτική και της απολύτου αρεσκείας μου (είμαι υπέρ σε πεντάμπρατσες ζάντες που αφήνουν να φαίνεται καθαρά τα δισκόφρενα με την προοπτική αν βάψεις τις δαγκάνες να φαίνονται καθαρά και να δίνουν πιο σπορτίβ χαρακτήρα στο αυτοκίνητο, άσε που καθαρίζουν και πιο εύκολα) όσο για την εξάτμιση και αυτή φαίνεται ωραία αλλά η διπλή απόληξη δίνει και αυτή με τη σειρά της έξτρα σπορτίβ χαρακτήρα. για επιδόσεις, χάσιμο ροπής κτλ δεν γνωρίζω. με τις ευλογίες μου αμήν (για να είμαστε και στο πνεύμα των ημερών, όχι το χριστουγεννιάτικο αλλά το βατοπεδιάτικο)

ΥΓ. να θυμάσαι πάντως πως αν βάλεις ζάντα μεγαλύτερη από μαμά και πολύ χαμηλό προφίλ 40άρι πχ να ξέρεις ότι θα καταπονείς το αμάξωμα (όχι ότι έχει ανάγκη) παραπάνω + του ότι θα καταλαβαίνεις από ποια μεριά πάτησες μονόευρω, λόγω του ότι και το λάστιχο παίζει κάποιο ρόλο ανάρτησης στο όλο σύστημα. κερδίζεις σε κράτημα και εμφάνιση χάνεις σε άνεση. πάντα κάτι παίρνεις κάτι δίνεις!!! :bow: :mazda:
Άβαταρ μέλους
georgemagnis    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4429
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 06:18
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Χώρα: Japan (jp)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 55
Μοντέλο Αυτ.: mazda xedos 1600

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό RotarySokrates.com την Τρί Δεκ 16, 2008 12:17

Λοιπον ...εγω θα γινω η παραφωνια στην ομοφωνια σας και θα πω οτι δεν μου αρεσει η συγκεκριμενη ζαντα που ποσταρε ο φιλος.Δεν μου αρεσουν οι ζαντες που ειναι diamond cut στην προσοψη και μαυρες μεσα οπως αυτες π.χ.Εικόνα Πιστευω οτι θα του ταιριαζε περισσοτερο μια χρυση ζαντα αν θελει κατι "κραγμενο" η μια ανθρακι σαν μια πιο διακριτικη λυση.Δηλαδη κατι τετοιο...Εικόνα Εικόνα Εικόνα.Βεβαια το γουστο ειναι καθαρα υποκειμενικη υποθεση και αυτα που αρεσουν σ εμενα μπορει να μην αρεσουν σε αλλους.Οπως και να εχει πιστευω οτι η ζαντα που θα βαλεις θα πρεπει να ειναι πιο ελαφρια απο την εργοστασιακη για να δικαιολογησεις στον εαυτο σου και τα χρηματα που θα δωσεις.Εξατμιση ψηφιζω 2 μπουρια δαγκωτο.
Παοκαρα και τα μυαλα στον ροτορα...
Άβαταρ μέλους
RotarySokrates.com    
-0,3 Bar
-0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Παρ Δεκ 12, 2008 23:28
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: '06 Rx8 Cosmo

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό Yiorgos (mx-3) την Τρί Δεκ 16, 2008 12:29

Φίλε Σωκράτη δεν νομίζω ότι είναι παραφωνία να λες την γνώμη και το γούστο σου! ;) ;) ;) Εγώ θα ήθελα να συμπληρώσω ότι μερικές φορές αλλιώς χτυπάει στο μάτι μία ζάντα γυμνή κι αλλιώς όταν την δούμε φορεμένη πάνω στο αμάξι μας. Κι εμένα η Oz (canova) που παραθέτεις δεν μου αρέσει στο μάτι σε σχέση με τις πανέμορφες leggera. Όταν όμως τις αντίκρυσα πάνω στο αμάξι η άποψή μου άλλαξε! Την συνέχεια την φαντάζεσαι. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Yiorgos (mx-3)    
1,7 Bar
1,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2675
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2008 09:28
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: mx-3 gt-x

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό RotarySokrates.com την Τρί Δεκ 16, 2008 12:35

yiorgos έγραψε:Φίλε Σωκράτη δεν νομίζω ότι είναι παραφωνία να λες την γνώμη και το γούστο σου! ;) ;) ;) Εγώ θα ήθελα να συμπληρώσω ότι μερικές φορές αλλιώς χτυπάει στο μάτι μία ζάντα γυμνή κι αλλιώς όταν την δούμε φορεμένη πάνω στο αμάξι μας. Κι εμένα η Oz (canova) που παραθέτεις δεν μου αρέσει στο μάτι σε σχέση με τις πανέμορφες leggera. Όταν όμως τις αντίκρυσα πάνω στο αμάξι η άποψή μου άλλαξε! Την συνέχεια την φαντάζεσαι. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εννοειται οτι,απο την στιγμη που γινονται οι ζαντες ΣΟΥ στο αμαξι ΣΟΥ ,αλλαζει το θεμα.Σαν να προκειται για το παιδι σου ενα πραμα... :lol: :lol: :lol:
Παοκαρα και τα μυαλα στον ροτορα...
Άβαταρ μέλους
RotarySokrates.com    
-0,3 Bar
-0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Παρ Δεκ 12, 2008 23:28
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: '06 Rx8 Cosmo

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό georgemagnis την Τρί Δεκ 16, 2008 15:27

πάντως αν θες να δεις πως θα είναι στο μαζντα οι συγκεκριμένες ζάντες ή και άλλες στείλε μου μέιλ με 1 φώτο του αυτοκινήτου σου καθαρή και από το πλάι τραβηγμένη και μια φώτο από όποια ζάντα γουστάρεις να στο κάνω μοντάζ με το φότοπέιντ όπότε να έχεις και οπτική άποψη. το έχω κάνει και στο δικό μου πριν βάλω αυτές που έβαλα. georgemagnis@yahoo.com
Άβαταρ μέλους
georgemagnis    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4429
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 06:18
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Χώρα: Japan (jp)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 55
Μοντέλο Αυτ.: mazda xedos 1600

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Τρί Μάιος 26, 2009 15:01

OZ να ναι κ ότι να ναι :lol:
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό speeddriver την Τρί Μάιος 26, 2009 15:22

Η ζάντα φαίνεται φοβερή, για την εξάτμιση θα συμφωνήσω με τον Νάσο.
http://www.youtube.com/watch?v=dO9gpW6M ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=suFPrRF5 ... re=related

Μηδενί δίκην δικάσεις, πριν αμφοίν μύθον ακούσεις

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια
Άβαταρ μέλους
speeddriver    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 6348
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 09:42
Τοποθεσία: Αριδαία - Πέλλας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 6 1.8 T/C sedan (MKIII)

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό Makisma την Τρί Μάιος 26, 2009 15:39

Θα πω κι εγω ότι η ζαντα που διάλεξε ο Νίκος μ αρέσει . Δεν λέει όμως τίποτα αυτό. Οσο περισσοτέρους ρωτήσεις τόσες περισσότερες διαφορετικές γνώμες θα έχεις .
Νίκο κοίτα . Να αρεσει εσένα πρώτα ,γιατί δεν είναι δυνατόν όσο και αν θέλεις να ικανοποιήσεις όλους τους άλλους .
Αν δεις ότι σου κανει `κλικ` πέραστες επάνω και αλώνισε τους δρόμους . :lol:
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό kalidor την Δευτ Ιουν 22, 2009 19:50

Και μενα η επιλογη του μάρεσει...εξαλλου γουστα ειναι αυτα!!!
Άβαταρ μέλους
kalidor    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5350
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:37
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 43
Μοντέλο Αυτ.: Skoda Octavia 1.6 TDI

Re: θελω γνωμες

Δημοσίευσηαπό fotis7 την Τρί Ιουν 23, 2009 09:57

παιδια το στοιχειο μου οι ζαντες :D :D :D λοιπον ειμαι της αποψης οτι η ζαντα πρεπει να δοκιμαζεται πανω στο τουτου μπροστα απο τις ζαντες που φοραει,και ενα εκρηκτικο διδυμο με το τουτου ειναι η αντιθεση της ζαντας με το χρωμα αυτ/του.
Ο ΑΣΒΟΣ ΜΟΥ
Εικόνα
ΦΙΛΤΡΟ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΕΞΑΤΜΙΣΗ

Εικόνα
ΜΥ PRECIOUS
Άβαταρ μέλους
fotis7    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 6419
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 08:45
Τοποθεσία: Α.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 44
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 WHITE PEARL


Επιστροφή στο Hatchback

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron