[ +/- ] [ Τώρα είναι Κυρ Απρ 28, 2024 18:54 ]

ΤΟ ΡΟΛΟΙ...

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό Touring the M3 1.6 την Τετ Δεκ 19, 2012 13:24

Εγώ πάντως παιδιά,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από ένα Casio........κομπιουτεράκι!!!Χωρίς πλάκα!! :mrgreen:
Devotee since 1984
...η ημιμάθεια,αφήνει τη βλακεία πολύ πίσω....
Άβαταρ μέλους
Touring the M3 1.6    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2012 18:38
Τοποθεσία: Αθήνα-Saints
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 52
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 1.6 TC-Black-Hatch 2007

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό whitemps την Τετ Δεκ 19, 2012 14:25

panos mazda 3 έγραψε:1.έχω ενα casio σειρά edifice.με το που το πήρα όταν έβαζα τον δεικτη τον μεγαλο των δευτερολέπτων να γυρίζει,μετρούσε αλλα όταν τον μηδενιζα αντι να σταματαει στον αριθμο 12 σταματούσε στο 9.και έχανε!δεν έχανε λίγο αλλα πολυ! δλδ και δεκα λεπτα σε μια μερα! :evil: το φορουσα σπανια για προχειρο στο εργαστηριο οποτε δεν ασχολιομουν πολυ.του αλλαξα μπαταρια τωρα (2 χρονια το έχω),γιατι ειπα μην ευθύνεται εκείνη αλλα τιποτα!!!παλι τα ίδια.τι λετε να φταιει??
2. τι γνώμη έχετε για τα yves bertelin?(τα γυναικεια εννοω ,γιατι πήρα ένα τετοιο δωρο στην κοπελα μου και μου το παρουσιασε αυτος σαν ΤΗΝ προφορα και με καλη ποιοτητα...μου είπε οτι φορανε μηχανισμο CITIZEN)
εγώ παντωσ για καλό έχω ένα seiko premier kinetic perpetual με λευκο κανταρ ,το οποιο χωρίσ υπερβολές το λατρεύω!!!το χτυπησα με κεφαλη karbite στο τζαμι κατα λαθος στην δουλεια και ΔΕΝ επαθε τίποτα!!!το έχω 6 χρόνια και είναι σαν καινούργιο και δεν το βγάζω ευκολα απο το χέρι μου. :bow: SEIKO

1. Το πρόβλημα με το δείκτη του χρονογράφου διορθώνεται από τα κουμπιά. Ουσιαστικά μπορείς να το κάνεις να μηδενίζει όπου θες εσύ. Αν κοιτάξεις τις οδηγίες χρήσης θα το βρεις. Δεν μπορώ δυστυχώς να στο εξηγήσω από εδώ πώς γίνεται γιατί θα σε μπερδέψω. Aν χάνει από την αρχή έπρεπε να το περάσεις εγγύηση και να σου άλλαζαν μια μηχανή. Πάντως είσαι στις σπάνιες περιπτώσεις γιατί τα Casio και γενικά τα γιαπωνέζικα δεν χαλάνε! :bow:
2. Μέσα στις εκατοντάδες μάρκες που γνωρίζω αυτή δεν την έχω ακουστά :roll: Πόσο το αγόρασες? Όσον αφορά τη μηχανή που είναι citizen δεν σου είπε ψέμματα μιας και η citizen έχει μια θυγατρική εταιρία κατασκευής μηχανών η οποία ονομάζεται Miyota. Τέτοιες μηχανές φοράνε σχεδόν όλες οι εταιρίες που δεν είναι ρολογομάρκες.
Τελευταία επεξεργασία από whitemps και Τετ Δεκ 19, 2012 14:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
ZOOM - ZOOM!
Άβαταρ μέλους
whitemps    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 20, 2009 09:37
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Πρώην κάτοχος MPS 3

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό whitemps την Τετ Δεκ 19, 2012 14:30

Touring the M3 1.6 έγραψε:Εγώ πάντως παιδιά,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από ένα Casio........κομπιουτεράκι!!!Χωρίς πλάκα!! :mrgreen:

Κι εγώ εδώ και πολλά χρόνια χρησιμοποιώ κομπιουτεράκια και ταμειακές μηχανές της Casio ;)
Εικόνα
ZOOM - ZOOM!
Άβαταρ μέλους
whitemps    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 20, 2009 09:37
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Πρώην κάτοχος MPS 3

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό speeddriver την Τετ Δεκ 19, 2012 14:32

Touring the M3 1.6 έγραψε:Εγώ πάντως παιδιά,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από ένα Casio........κομπιουτεράκι!!!Χωρίς πλάκα!! :mrgreen:

Εδώ και 10 χρόνια έχω ένα Festina, δουλεύει άψογα. okkkkkk okkkkkk okkkkkk pontium
http://www.youtube.com/watch?v=dO9gpW6M ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=suFPrRF5 ... re=related

Μηδενί δίκην δικάσεις, πριν αμφοίν μύθον ακούσεις

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια
Άβαταρ μέλους
speeddriver    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 6348
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 09:42
Τοποθεσία: Αριδαία - Πέλλας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 6 1.8 T/C sedan (MKIII)

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό whitemps την Τετ Δεκ 19, 2012 14:37

speeddriver έγραψε:
Touring the M3 1.6 έγραψε:Εγώ πάντως παιδιά,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από ένα Casio........κομπιουτεράκι!!!Χωρίς πλάκα!! :mrgreen:

Εδώ και 10 χρόνια έχω ένα Festina, δουλεύει άψογα. okkkkkk okkkkkk okkkkkk pontium

Ισπανική εταιρία που χρησιμοποιεί αποκλειστικά Miyota (δηλαδή Citizen) μηχανισμούς ;)
Εικόνα
ZOOM - ZOOM!
Άβαταρ μέλους
whitemps    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 20, 2009 09:37
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Πρώην κάτοχος MPS 3

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό The Ace την Τετ Δεκ 19, 2012 14:49

whitemps έγραψε:
speeddriver έγραψε:
Touring the M3 1.6 έγραψε:Εγώ πάντως παιδιά,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από ένα Casio........κομπιουτεράκι!!!Χωρίς πλάκα!! :mrgreen:

Εδώ και 10 χρόνια έχω ένα Festina, δουλεύει άψογα. okkkkkk okkkkkk okkkkkk pontium

Ισπανική εταιρία που χρησιμοποιεί αποκλειστικά Miyota (δηλαδή Citizen) μηχανισμούς ;)


Και εγώ έχω ένα Festina -που για την ώρα βάζω στο γραφείο- αλλά μου σπάει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τα νεύρα το γεγονός ότι, παρ'όλο που έχει δύο ελαστικές θηλιές για το λουράκι (καουτσούκ) γλυστράνε συνεχώς και φεύγουν, ενώ δεν ξαναμπαίνουν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στη θέση τους :D

Λες και το έχουν μελετήσει το λουράκι για να σου σπάει τα νεύρα...
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0 140HP Titanium
The Ace    
1,8 Bar
1,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 3386
Εγγραφή: Πέμ Απρ 21, 2011 08:46
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 50
Μοντέλο Αυτ.: BMW X3 xDrive20D MSport Ford Fiesta 1.0EB Titanium

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό whitemps την Τετ Δεκ 19, 2012 15:13

The Ace έγραψε:
whitemps έγραψε:
speeddriver έγραψε:
Touring the M3 1.6 έγραψε:Εγώ πάντως παιδιά,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από ένα Casio........κομπιουτεράκι!!!Χωρίς πλάκα!! :mrgreen:

Εδώ και 10 χρόνια έχω ένα Festina, δουλεύει άψογα. okkkkkk okkkkkk okkkkkk pontium

Ισπανική εταιρία που χρησιμοποιεί αποκλειστικά Miyota (δηλαδή Citizen) μηχανισμούς ;)


Και εγώ έχω ένα Festina -που για την ώρα βάζω στο γραφείο- αλλά μου σπάει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τα νεύρα το γεγονός ότι, παρ'όλο που έχει δύο ελαστικές θηλιές για το λουράκι (καουτσούκ) γλυστράνε συνεχώς και φεύγουν, ενώ δεν ξαναμπαίνουν ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στη θέση τους :D

Λες και το έχουν μελετήσει το λουράκι για να σου σπάει τα νεύρα...

Μα εκτός από το τί μηχανή φοράει ένα ρολόϊ παίζει ρόλο και η ποιότητα συναρμογής και τί υλικά χρησιμοποιούνται! Και αναρωτιέσαι μετά γιατί χαλάει ένα ρολόϊ ή γιατί παίρνει νερό ενώ γράφει αδιάβροχο*. Είχε πέσει παλιότερα ένα Roberto Cavalli στα χέρια μου των 500€ και καθώς το περιεργαζόμουν διαπίστωσα έκπληκτος ότι στο καπάκι δεν έγραφε all stainless steel αλλά stainless steel back! Δηλαδή το καπάκι ήταν μόνο ατσάλι! :o Απαράδεκτο για ρολόϊ τέτοιας κατηγορίας τιμής! whipi
*= Κανένα ρολόϊ δεν πρέπει να έρχεται σε επαφή με ζεστό νερό.
Εικόνα
ZOOM - ZOOM!
Άβαταρ μέλους
whitemps    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 20, 2009 09:37
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Πρώην κάτοχος MPS 3

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό Nicola την Τετ Δεκ 19, 2012 17:08

Εχουν περασει αμετρητα ρολογια απο το χερι μου.
Το πρωτο ηταν στα 13 μου απο τον καλοκαιρινο μισθο μου και
εζησε μιαν ...ολοκληρη εβδομαδα πριν κολλησει απο το
θαλασσινο νερο καθως ξεχασα και βουτηξα με αυτο στο χερι hate-puppie
Απο το lidl εχω αγορασει 5-6.Οι μηχανισμοι τους δεν εχουν προβλημα
αλλα οι κασες τους χαλανε πιο γρηγορα και απο την μπαταρια τους
δηλ οποιο χαλασει πρωτο και μετα το πετας :)
Εδω και μερικα χρονια εχω ενα TIME FORCE.
Πολυ καλο ρολοι αλλα και πολυ βαρυ..κι ασηκωτο ;)
Τωρα που το κοιταξα η ημερομηνια γραφει 12 ενω τωρα εχουμε 19.
Υπολογιστε τους μηνες που εχουν 30 ημερες και ο ενας με 28 και
θα βρειτε ποτε το φορεσα-ρυθμισα τελευταια φορα... ;) :D
2_13

LILAC SILVER A.E.
φιλικά Νίκος
Άβαταρ μέλους
Nicola    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1797
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 18:37
Τοποθεσία: ΛΑΜΙΑ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 6 GH Sedan 1.8 Touring Clima - Atos 1.0

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό dim63 την Τετ Δεκ 19, 2012 20:42

και λιγα λογια απο τους κατασκευαστες για τα προιοντα τους και τον τροπο χρησης τους και διαφορα tips για την καλη λειτουργια τους.

raymond weil μεσαια κατηγορια αλλα οχι μεσα σε group (κατηγορια σε παγκοσμια κλιμακα που δεν εχει σχεση με το πορτοφολι του καθενος μας)

How deep can I swim with my watch?
Here is a list of what you can and cannot do with your watch in respect of water resistance. The ATM (atmosphere) mesure is engraved on the back of each RAYMOND WEIL model.
1-2 ATM   washing hands, rain
3 ATM water splashes, washing car
5 ATM swimming
10 ATM diving
20 ATM scuba diving
not recommended sauna, steam bath
Servicing requirements
1. To ensure reliable performance your watch should be serviced at least
every three years.
2. Batteries should last for up to three years. If your watch needs a new battery please attend to this immediately as dead cells can harm the movement.
3. A water resistant model should have its seals checked at least every 2 years, and annually if the watch is worn whilst bathing to ensure its water resistance.
4. Your watch must be returned to an official RAYMOND WEIL agent for servicing and any other necessary repairs.
To ensure continuing pleasure and performance of your
RAYMOND WEIL timepiece
1. Keep your watch clean with a soft dry cloth.
2. Avoid contact with perfumes, spirits or petroleum products as these may damage seals, straps or case/bracelet.
3. Ensure that the crown, which is used to change the hands/date, is properly pushed in and/or screwed at all times. This prevents penetration by water or dust.
4. Avoid abrasions as scratching may eventually affect the case and bracelet.
5. If you are about to undertake heavy physical work, remove your watch.
6. If your watch has a leather strap do not wear it too tightly fastened or expose it to water, unless the strap is water resistant.
7. Avoid subjecting your watch to rapid changes in temperature.
8. When not being worn, keep your watch in a cool dry place.

αν μπορειτε ακολουθηστε τις οδηγιες του κατασκευαστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!



zenith Υψηλή Ωρολογοποιία και σε αυτη την κατηγορια πρεπει ο κατασκευαστης να ειναι ολοκληρωτικός δλδ να τα κατασκευαζει αυτος ολα 100% ειδικα την μηχανη.



Maintenance / Send your watch to us
Your ZENITH watch has a complex Manufacture movement that has been developed as an integral part of the watch and produced by ZENITH in-house. To ensure the proper running of the watch over the course of time, and to ensure its water-resistance, regular maintenance checks are necessary. ZENITH recommends that you have your watch inspected and if necessary adjusted every 3 to 5 years, at a service centre that has been officially approved by ZENITH. Regular maintenance of your ZENITH watch will contribute to preserving its exceptional accuracy and its timeless visual appeal.

For maintenance to be carried out on your ZENITH watch, you can return it, without its original case, directly to one of our official service centers. Please ensure that it is properly protected and send it by a secure means of transport, enclosing the international guarantee card if possible. We will inform you of the safe receipt of your watch and will carry out a detailed analysis before any work is carried out.

Depending on the results of the analysis of your watch by a qualified watchmaker, two levels of servicing will be offered to you: partial servicing and full servicing. Click here for detailed information on these servicing levels and the recommended charges.


Advice on using your watch

To prevent any damage that may occur through the use of your watch, ZENITH recommends that you observe the following precautions:
• Keep the watch away from any kind of magnetic field.
• Do not expose the watch to any source of heat.
• In the case of chronograph watches, do not use the chronograph pointer as a seconds hand (do not keep it in continuous operation).
• Prior to any contact with water, check that the crown is properly pushed back against the case.
• In the case of chronograph watches, do not use the push-pieces when the watch is under water.
• After bathing in the sea, thoroughly rinse the watch in fresh water.
• Avoid wearing your watch while undertaking any sport involving “violent” movements (such as golf or tennis).

αυτοι τα δυο εργοστασια εχουν μια μεγαλη διαφορα η RW αγοραζει μηχανες και τους κανει καποιες τροποποιησεις ,η δε Zenith τις κατασκευαζει απο το μηδεν απο λευκο χαρτι.

τωρα οσον αφορα την χρηση και τον χρηστη by the book δεν παιζετε η κατασταση με ορους οπως αμελια ατυχημα κακη χρηση (οχι bad use αλλα improper use) κανουν τις εγγυησεις πολυ ευαλλωτες.Και αυτο διαπιστωμενο σε σχεδον ολες τις αποστολες στα κεντρικα(εργοστασιακα service) σε βαρια κομματια που ειτε δεν εχουμε αδεια να τα ανοιξουμε ειτε ο πελατης δεν δεχεται την δικια μας διαγνωση ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ, και μετα μουγκα αφου το ειπε το εργοστασιο, μετα να μην ερθει και η δικια μου σφαλιαριτσα που δεν με πιστεψε??

προσωπικη μου γνωμη η αγορα ενος ρολογιου οσον αφορα την αξια του πρεπει να ειναι ανετη για τον αγοραστη.Για καποιους ειναι τα 100€ και για καοιους αλλους τα 100,000€ ++++
και βασικο θεμα η χρηση του αν θελεις να τπ πνιγεις τοτε στρογγυλο + βιδωτο καπακι + βιδωτη κορωνα + οτι θα ειναι και λιγο στρουμπουλο.

ευχαριστω για την υπομονη

Α! ΚΑΙ οπως ειδατε παραπανω οι atm η τα bar που αναφερωνται στο καπακι δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ειναι ρολογαδικες μετρισεις απο το πανεπιστημιο ωρολογοποιίας της Γενεύης.

γιατι οπως εχουμε μαθει στο σχολειο 3atm πιεση σε αντιστοιχεια βαθους ειναι 20 μετρα (γιατι στην 1 atm ζουμε)
ενω στα ρολογαδικα ειναι 3 ATM water splashes, washing car
Mazda Tribute 2.3 LPG bigas geartech χωρις λαδια ξυδια
Άβαταρ μέλους
dim63    
0,8 Bar
0,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2011 18:49
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 61
Μοντέλο Αυτ.: Tribute 2.3 LPG bigas geartech χωρις λαδια ξυδια

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό Touring the M3 1.6 την Τετ Δεκ 19, 2012 21:15

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου και ενδιαφέρουσα ανάλυση.....!! ;)
Devotee since 1984
...η ημιμάθεια,αφήνει τη βλακεία πολύ πίσω....
Άβαταρ μέλους
Touring the M3 1.6    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2012 18:38
Τοποθεσία: Αθήνα-Saints
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 52
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 1.6 TC-Black-Hatch 2007

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό panos mazda 3 την Τετ Δεκ 19, 2012 23:46

whitemps έγραψε:1. Το πρόβλημα με το δείκτη του χρονογράφου διορθώνεται από τα κουμπιά. Ουσιαστικά μπορείς να το κάνεις να μηδενίζει όπου θες εσύ. Αν κοιτάξεις τις οδηγίες χρήσης θα το βρεις. Δεν μπορώ δυστυχώς να στο εξηγήσω από εδώ πώς γίνεται γιατί θα σε μπερδέψω. Aν χάνει από την αρχή έπρεπε να το περάσεις εγγύηση και να σου άλλαζαν μια μηχανή. Πάντως είσαι στις σπάνιες περιπτώσεις γιατί τα Casio και γενικά τα γιαπωνέζικα δεν χαλάνε! :bow:
2. Μέσα στις εκατοντάδες μάρκες που γνωρίζω αυτή δεν την έχω ακουστά :roll: Πόσο το αγόρασες? Όσον αφορά τη μηχανή που είναι citizen δεν σου είπε ψέμματα μιας και η citizen έχει μια θυγατρική εταιρία κατασκευής μηχανών η οποία ονομάζεται Miyota. Τέτοιες μηχανές φοράνε σχεδόν όλες οι εταιρίες που δεν είναι ρολογομάρκες.

To αγόρασα πριν κανενα μηνα!τα εψαξα στο ιντερνετ αλλα δεν τα βρηκα σε παρα πολλα site!για την ακριβεια αυτο της πηρα: http://www.goldenbrands.gr/public/produ ... 5008400036 με γνωμονα μονο την εξωτερικη εμφανιση.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panos mazda 3    
0,8 Bar
0,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 811
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 07:53
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 36
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 1.6 T/C

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό Touring the M3 1.6 την Πέμ Δεκ 20, 2012 08:48

Πάνο όπως και νά'χει,έχεις δύο χρόνια εγγύηση!!
Devotee since 1984
...η ημιμάθεια,αφήνει τη βλακεία πολύ πίσω....
Άβαταρ μέλους
Touring the M3 1.6    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2012 18:38
Τοποθεσία: Αθήνα-Saints
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 52
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 1.6 TC-Black-Hatch 2007

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό panos mazda 3 την Πέμ Δεκ 20, 2012 12:21

Touring the M3 1.6 έγραψε:Πάνο όπως και νά'χει,έχεις δύο χρόνια εγγύηση!!

αντώνη δυστυχως δεν ειναι πάντα παρηγορια αυτο!!! :lol: :lol: :lol: σκεψου και το group vag δινει εγγυησεις αλλα πολλοι κανουν τις αντιπροσωπειες δευτερο σπιτι τους η γκαραζ τουσ να τα λεμε και πιο σωστα!! :lol: ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panos mazda 3    
0,8 Bar
0,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 811
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 07:53
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 36
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 1.6 T/C

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό Touring the M3 1.6 την Πέμ Δεκ 20, 2012 16:20

diabledi explodee
Devotee since 1984
...η ημιμάθεια,αφήνει τη βλακεία πολύ πίσω....
Άβαταρ μέλους
Touring the M3 1.6    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2012 18:38
Τοποθεσία: Αθήνα-Saints
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 52
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 1.6 TC-Black-Hatch 2007

Re: Τ Ο ΡΟΛΟΙ...

Δημοσίευσηαπό dim63 την Τετ Μαρ 20, 2013 08:53

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zTANbrb6Ws

Ειναι consept ακομη αλλα εχει καποια θεματα στην κατασκευη του που ειναι μηχανολογικα θαυματα.
Mazda Tribute 2.3 LPG bigas geartech χωρις λαδια ξυδια
Άβαταρ μέλους
dim63    
0,8 Bar
0,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2011 18:49
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 61
Μοντέλο Αυτ.: Tribute 2.3 LPG bigas geartech χωρις λαδια ξυδια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινητή Τηλεφωνία - Τεχνολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron