[ +/- ] [ Τώρα είναι Δευτ Απρ 29, 2024 00:21 ]

Εκτός WRC 2014 το Ράλλυ Ακρόπολις!

Εκτός WRC 2014 το Ράλλυ Ακρόπολις!

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Πέμ Σεπ 26, 2013 17:47

ektos-WRC-2014-to-rally-akropolis-1-315x236.jpg


Το Ράλλυ Ακρόπολις δεν θα βρίσκεται στο καλεντάρι του WRC το 2014, αφού θα αντικατασταθεί από το Ράλλυ Πολωνίας, όπως αναμένεται να επιβεβαιώσει το συμβούλιο της FIA μέσα στην εβδομάδα.

Σαράντα χρόνια μετά την ένταξή του στο WRC, το Ράλλυ Ακρόπολις δεν θα συμπεριληφθεί στο καλεντάρι του 2014.

Αυτό αναμένεται να επιβεβαιωθεί στη συνάντηση που θα πραγματοποιήσει το συμβούλιο της FIA μέσα στην εβδομάδα.

Η συγκεκριμένη απόφαση θα λάβει ποικίλες αντιδράσεις, αφού το Ράλλυ Ακρόπολις είναι ένα από τα πιο δημοφιλή στον κόσμο.

Ο υπεύθυνος της Volkswagen Motorsport, Γιόστ Καπίτο, τόνισε: "Το Ράλλυ Πολωνίας ήταν πολύ καλό την προηγούμενη φορά και δεν υπάρχει λόγος να μην βρίσκεται στο καλεντάρι. Από την άλλη, δεν είναι ωραίο να μείνει έξω η Ελλάδα. Το Ακρόπολις ήταν πάντα καλό, ανταγωνιστικό ράλλυ, για το οποίο οι οδηγοί ανυπομονούν από την αρχή της σεζόν.

Κι όταν βλέπεις την κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα. Της παίρνουν τα πάντα. Δεν ξέρω πως θα επιβιώσει η χώρα αν συνεχίζουν να της παίρνουν τα πάντα. Είναι πολύ περήφανοι άνθρωποι και αν τους πάρεις τα πάντα, συμπεριλαμβανομένης και της περηφάνιας τους, δεν ξέρω πώς θα καλύψουν το χαμένο έδαφος".

Πηγή:sport24.gr
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Εκτός WRC 2014 το Ράλλυ Ακρόπολις!

Δημοσίευσηαπό schumi44 την Παρ Σεπ 27, 2013 15:05

Δεν πειραζει μια αποτυχια και μιση ειχε καταντησει τα τελευταια χρονια...ΜΗΔΕΝ ανταγωνισμος και απο συμμετοχες-εργοστασια ετρεχε ο ''Γιαννης'' με την ''μανα'' του. :thumbsdown:
Εγω που οργωνα απο το ''99 ολη την Ελλαδα και τις 4 ημερες(standarακι Πεμπτη shaκedown) και κυνηγουσα 3 ειδικες την μερα..ΚΑΤΑΝΤΗΣΑ να βλεπω με το ζορι την νυχτερινη ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να λεω οτι πηγα και φετος στο acropolis,μην και χαλασω το ταμα.
Σε ολους τους τομεις ενα μπουρδελο και μισο,κρατος διαλυμενο,χρεωμενο και ξεπουλημενο..στον αθλητισμο θα εξαιρεθουμε? titanic

FIA για τον φουτσο
τηλεοπτικη καλυψη ανυπαρκτη
οργανωτικη επιτροπη ''μπιπ'' grrrrr ..εδω τι να πω οτι καταντησαμε να μας κανει κουμαντο ο Βωβος για να μπορει να ξεπλενει μπιλιες στο καζινο και πηρε τον αγωνα απο την Λαμια και τον πηγε στα Εικόνα της χαβουζας?????????ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ τα ριμαξατε ολα.Ψοφο κακο να εχετε. devil

το μονο θετικο που εχω να θυμαμαι απο χαβουζα ηταν η SSS OAKA με 20€ και το σταδιο γεματο και του χρονου(2006) οπου ξεκινησε και η παρακμη του acropolis για τα καλα,η τιμη πηγε 45,55 και 80€!!!!!!! και βεβαια ουτε το μισο σταδιο γεματο(καλα τους κανανε,εγω βεβαια σαν αρρωστακι ειχα ξαναπαει).
Το acropolis ΔΕΝ ειναι για την χαβουζα και τα καζινα..οχι μονο δεν εχει τις ειδικες που αρμοζουν στο acropolis,αλλα και γιατι η Στερεα εξυπηρετουσε και Πελοποννησο και Θεσσαλια,ασε που και απο Μεκεδονια κατεβαιναν αρκετοι και το παλευανε με σκηνες,σαν εκδρομη.
Αμα το καταλαβουνε ποτε εχει καλως,αλλιως συνεχιζουμε με νυχτερινη στην Κινετα με ολους τους καγκουρες και τα ξεκωλα με τις γοβες στιλετο στην ασφαλτο! :banghead: :banghead: :banghead:
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Αν θα σε υιοθετούσε ένας βασιλιάς η έπαρσή σου θα ήταν μεγάλη. Γιατί όμως δεν είσαι υπερήφανος, αφού είσαι ο γιος του Θεού;
Άβαταρ μέλους
schumi44    
0,7 Bar
0,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 08:27
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 44
Μοντέλο Αυτ.: F/L RX8 CHALLENGE S/R 205HP

Re: Εκτός WRC 2014 το Ράλλυ Ακρόπολις!

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Παρ Σεπ 27, 2013 17:16

Δεν θα διαφωνησω οτι ειχε γινει μια πανηγυρη...
Εκτος ομως ολων αυτων,δεν μπορω να βλεπω δυο μαρκες να τρεχουν μονο και κατι αλλες περιστασιακα!Hyundai I20,Polo αποτελεσαν εστω και για λιγο μια οαση στην μονοδιαστατη οπως εχει γινει διοργανωση!
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Εκτός WRC 2014 το Ράλλυ Ακρόπολις!

Δημοσίευσηαπό Argiris RX 8 την Παρ Σεπ 27, 2013 17:58

ολο λαλακιες σε αυτη τη χωρα.εχω ξενερωσει την ζωη μου Just_Cuz
ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Argiris RX 8    
0,4 Bar
0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2009 14:03
Τοποθεσία: Σπάρτη
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: RX 8 Cosmo '07 US spec


Επιστροφή στο World Rally Championship

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης