[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ Απρ 27, 2024 22:57 ]

Τροχαία vs Μακη

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Δευτ Ιούλ 27, 2009 19:47

diMiPS έγραψε:... οι κλησεις ΔΕΝ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ ! (ουτε σκιζονται)...


Όλα είναι θέμα ορθής διευθέτησης... ;)
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Makisma την Δευτ Ιούλ 27, 2009 21:10

Ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα μέσα τρεις μέρες να κανείς μια ένσταση και να πας στον διοικητή ,που είναι ο μόνος , που μπορεί να στην σβήσει ,η να σε στείλει απ` εκεί που ηρθες .
Αρα αν θελουν τις σβήνουν , με την ευλογία του νόμου !
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό RRT την Τρί Ιούλ 28, 2009 08:43

Και βέβαια σβήνονται. Και όχι μόνο από τον διοικητή. Εμένα με είχανε γράψει για παρκάρισμα, εδώ το κάνανε πάλι οι έξυπνοι μέχρι τις 10 το πρωί ότι απαγορεύεται το παρκάρισμα στο κέντρο, εκτός εάν είναι κάτι επείγων. Εγώ είχα πάει σε οδοντιατρείο για εξαγωγή επειδή έσπασε το δόντι ...
Μου έδωσε χαρτί η γιατρός και το κανόνισαν αμέσως. Χωρίς να ψάχνω κανέναν :D Ε, είχα και το δίκαιο μου βέβαια και νόμιμο ..
The Rx8 is like the prom queen. Sweet, sensual, and you love her.
The 350z is like the school slut. Low quality but you still ride her brains out.


Great Anti-"Save the nature and fight the ozone hole" Fan + "Empty the petrol reserves" Activist ;)
Άβαταρ μέλους
RRT    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 16, 2008 19:36
Τοποθεσία: GR - Ροδος
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Ford Focus Titanium ==>> Mazda RX8 Cosmo

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό diMiPS την Τρί Ιούλ 28, 2009 23:56

fotis7 έγραψε:για την ακριβεια εχει χαντακωματα και οχι λακουβες :D :D εχει τα καπακια που εχουν βαθος εχουν πεσει με τα χρονια,αλλα στο στοπ δημητρη ανετα περνας,εγω παντα απ εκει παω,περαν της πλακας :D και εμενα ειναι πιο χαμηλο απο εσενα δημητρη και επισης να σου πω οτι ειμαι με τις λακκουβες αστα να πανε ψειρας,αλλα και το 206 χαμηλο ειναι και αυτο οποτε απο λακουβες ξερω καλα :Dαν κανεις σλαλομ τις περνας χωρις να πεσεις μεσα :D :D


να παμε μια μερα μαζι να μου δειξεις τις γραμμες στην εν λογω πιστα :lol: :lol: :lol: :lol: για να μπαινω κιεγω αλλη φορα



RRT έγραψε:
fotis7 έγραψε:αν κανεις σλαλομ τις περνας χωρις να πεσεις μεσα :D :D


Έτσι έτσι, πες του τα Φώτη, ο Δημήτρης ψάχνει τα εύκολα μόνο! Τι το πήρε το MPS ... μόνο για ευθείες?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


ειπαμε μεχρι να μπει αναρτηση μονο ευθειες ;)
...όλα είναι δρόμος...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
diMiPS    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5137
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 20:50
Τοποθεσία: Πειραιας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 51
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 MPS - TRUE RED

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό fotis7 την Τετ Ιούλ 29, 2009 06:40

:D :D :D :D :D δημητρη οκ τωρα τη αλλη εβδομαδα που παιζουμε με τη σλοβαν στο ναο θα σου δειξω ακριβως πως περνανε τα καπακια στο δρομο αυτο με μοιρες κτλ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ο ΑΣΒΟΣ ΜΟΥ
Εικόνα
ΦΙΛΤΡΟ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΕΞΑΤΜΙΣΗ

Εικόνα
ΜΥ PRECIOUS
Άβαταρ μέλους
fotis7    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 6419
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 08:45
Τοποθεσία: Α.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 44
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 WHITE PEARL

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Τετ Ιούλ 29, 2009 06:50

diMiPS έγραψε:...ειπαμε μεχρι να μπει αναρτηση μονο ευθειες ;)


Μην ακούω τέτοια και τρελαίνομαι...
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό diMiPS την Τετ Ιούλ 29, 2009 15:16

dgiannitakis έγραψε:
diMiPS έγραψε:...ειπαμε μεχρι να μπει αναρτηση μονο ευθειες ;)


Μην ακούω τέτοια και τρελαίνομαι...



μην ακους εσυ !
κλεισε τα αυτια σου :shock: :shock:
...όλα είναι δρόμος...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
diMiPS    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5137
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 20:50
Τοποθεσία: Πειραιας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 51
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 MPS - TRUE RED

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Πέμ Ιούλ 30, 2009 20:13

RRT έγραψε:... Εγώ είχα πάει σε οδοντιατρείο για εξαγωγή επειδή έσπασε το δόντι ...


Πονάει το δοντάκι;

http://www.youtube.com/watch?v=QtzQ713qtOQ
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό kalidor την Πέμ Ιούλ 30, 2009 20:57

Τωρα διαβασα την περιπετεια του κυρ.Μακη και ενα εχω να πω...αισχος γιατι το εγω νοιωσει και γω το ιδιο περιστατικο...αλλα με κληση 150 ευρω καθοτι εγινε και ιστορια τυπου Most Wanted...!!!
Άβαταρ μέλους
kalidor    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5350
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:37
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 43
Μοντέλο Αυτ.: Skoda Octavia 1.6 TDI

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό RRT την Παρ Ιούλ 31, 2009 14:26

dgiannitakis έγραψε:
RRT έγραψε:... Εγώ είχα πάει σε οδοντιατρείο για εξαγωγή επειδή έσπασε το δόντι ...


Πονάει το δοντάκι;

http://www.youtube.com/watch?v=QtzQ713qtOQ


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ όχι ρε Δημήτρη, δεν είχε τέτοια μεγάλα ... μάτια. Και η δικιά μου οδοντίατρο είναι πιο όμορφη. Ε, δεν έχει τόσο μεγάλα μάτια ...
Βασικά η γιατρός μου μοιάζει πάρα πολύ με την Έλενα Παπαρίζου ... όταν την πρωτοείδα (είναι παντρεμένη με έναν φίλο μου, μα δεν την είχα δει ποτέ) μου λέει, σου θυμίζω κάποιον ... και εγώ αντί να σκεφτώ τις αδερφές τις (που γνωρίζω από αλλού) τις λέω ... ναι, την Έλενα Παπαρίζου χαχαχαχα
Πεθάναμε στα γέλια ... μα δεν είχα και άδικο ...
Εμένα όταν μου έβγαλε το δόντι όμως μου έβαλε ένεση .... ενώ αυτή στο βίντεο έχει άλλα κόλπα χαχαχαχα
The Rx8 is like the prom queen. Sweet, sensual, and you love her.
The 350z is like the school slut. Low quality but you still ride her brains out.


Great Anti-"Save the nature and fight the ozone hole" Fan + "Empty the petrol reserves" Activist ;)
Άβαταρ μέλους
RRT    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 16, 2008 19:36
Τοποθεσία: GR - Ροδος
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Ford Focus Titanium ==>> Mazda RX8 Cosmo

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Παρ Ιούλ 31, 2009 18:50

"Το κορμί μου χορηγείται ως πειραματόζωο για την πρόοδο της επιστήμης..."

http://www.greektube.org/content/view/54126/2/
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Makisma την Σάβ Αύγ 01, 2009 21:34

Για ολη αυτήν την ιστορία να τι λεει ο νόμος για την φωτεινή σήμανση και φυσικά για το πορτοκαλί .


'Aρθρο 6


Φωτεινή σηματοδότηση για την κυκλοφορία οχημάτων.


1. Οι οδηγοί των οδικών οχημάτων υποχρεούνται να συμμορφώνονται με τις πιο κάτω ενδείξεις των φωτεινών σηματοδοτών ρύθμισης της κυκλοφορίας, εκτός αν η ρύθμιση αυτής γίνεται από τροχονόμο κατά διάφορο τρόπο.


α) Πράσινο σταθερό φως κυκλικής μορφής: Ο οδηγός προχωρεί κατευθείαν μπροστά ή στρίβει προς τα δεξιά ή αριστερά, εκτός αν άλλο σήμα ή πινακίδα απαγορεύει την κατευθείαν κίνηση ή στροφή. Ο οδηγός υποχρεούται, και αν ακόμη ο φωτεινός σηματοδότης δείχνει πράσινο φως, κινούμενος κατευθείαν μπροστά, να παραχωρεί προτεραιότητα σε άλλο όχημα ή πεζό που κινείται ακόμη από προηγούμενη σηματοδότηση, στρίβοντας δε να παραχωρεί προτεραιότητα στους πεζούς, οι οποίοι κινούνται στην οδό στην οποία πρόκειται να εισέλθει.



β) Ερυθρό σταθερό φως κυκλικής μορφής: Ο οδηγός υποχρεούται να σταματήσει προ της ειδικής γραμμής διακοπής αυτής, ή αν δεν υπάρχει τέτοια, σε αρκετή απόσταση από το σηματοδότη, ώστε η σηματοδότηση να είναι σε αυτόν ευχερώς ορατή, να παραμένει δε σε στάση μέχρις ότου ανάψει το πράσινο φως. Επίσης υποχρεούται να μην εισέρχεται στον οδικό κόμβο ούτε να κινείται πάνω στις διαβάσεις πεζών, εάν ο σηματοδότης είναι τοποθετημένος στο μέσο ή στην απέναντι πλευρά του κόμβου.


γ) Κίτρινο σταθερό φως κυκλικής μορφής: Ο οδηγός υποχρεούται να σταματήσει όπως και προ ερυθρού φωτός, εκτός [b]εάν βρίσκεται τόσο κοντά στο σηματοδότη, ώστε να μην μπορεί να κάμει αυτό ασφαλώς.[/b] Απλό ή διπλό κίτρινο φως κυκλικής μορφής το οποίο αναβοσβήνει (αναλάμπον): Ο οδηγός υποχρεούται να ανακόπτει ταχύτητα, να προχωρεί με ιδιαίτερη προσοχή και να παραχωρεί προτεραιότητα στους πεζούς και στα οχήματα.


ε) Απλό ερυθρό φως το οποίο αναβοσβήνει (αναλάμπον) κυκλικής μορφής ή διπλό εναλλασσόμενο στον ίδιο ιστό, στο αυτό ύψος και προς την αυτήν κατεύθυνση: Σημαίνει μεγάλο κίνδυνο και υποχρεώνει τον οδηγό σε ακινητοποίηση του οχήματος, όπως και προ ερυθρού σταθερού φωτός. Η σηματοδότηση αυτή χρησιμοποιείται μόνο σε ισόπεδες σιδηροδρομικές διαβάσεις, σε προσβάσεις σε κινητές γέφυρες ή αποβάθρες οχηματαγωγών, όταν πυροσβεστικά οχήματα εισέρχονται στην οδό ή πλησιάζουν αεροσκάφη, τα οποία θα διέλθουν σε χαμηλό ύψος πάνω από την οδό.


στ) Πράσινο φως με μορφή ενός ή περισσοτέρων βελών: O οδηγός μπορεί να προχωρήσει μόνο προς την κατεύθυνση που δείχνει το βέλος ή τα βέλη. Βέλος προς τα πάνω σημαίνει υποχρεωτική κίνηση κατευθείαν μπροστά.


ζ) Σηματοδότης τρίχρωμου συστήματος, ο οποίος περιλαμβάνει ένα ή περισσότερα πράσινα βέλη: Ο οδηγός μπορεί να προχωρεί προς την κατεύθυνση που δείχνει το βέλος ή τα βέλη, ανεξάρτητα από τη φάση που έχει ο σηματοδότης κατά την στιγμή εκείνη, αφού προηγουμένως εισέλθει στην λωρίδα κυκλοφορίας, η οποία προορίζεται για τα οχήματα τα κινούμενα προς την κατεύθυνση που δείχνει το βέλος ή τα βέλη. Οδηγός ο οποίος βρίσκεται μέσα στη λωρίδα κυκλοφορίας η οποία προορίζεται για τα οχήματα που κινούνται προς την κατεύθυνση του βέλους, υποχρεούται να κινηθεί προς την κατεύθυνση αυτήν, εκτός αν, η διακοπή της πορείας του δε εμποδίζει την κίνηση των οχημάτων που κινούνται πίσω του στην ίδια λωρίδα. Στις πιο πάνω περιπτώσεις ο οδηγός επιτρέπεται να προχωρήσει προς την κατεύθυνση που δείχνει το βέλος μόνο αν το επιτρέπουν οι συνθήκες κυκλοφορίας στην οδό στην πρόκειται να εισέλθει και δεν εκτίθενται σε κίνδυνο οι πεζοί.


η) Ερυθρό φως με μορφή βέλους: Ο οδηγός απαγορεύεται να κινηθεί προς την κατεύθυνση που δείχνει το βέλος και υποχρεούται να σταματήσει το όχημά του όπως και προ ερυθρού φωτός κυκλικής μορφής.


θ) Κίτρινο φως με μορφή βέλους το οποίο είναι σταθερό ή αναβοσβήνει: Ο οδηγός έχει τις αυτές υποχρεώσεις όπως και προ κίτρινου φωτός κυκλικής μορφής.


ι) Ερυθρό φως, με μορφή δύο ράβδων που τέμνονται σε σχήμα Χ, το οποίο είναι τοποθετημένο πάνω από λωρίδα κυκλοφορίας, σε οδόστρωμα με περισσότερες από δύο λωρίδες, οι οποίες χωρίζονται με κατά μήκος διαγραμμίσεις, απαγορεύει την χρησιμοποίηση της λωρίδας αυτής, πράσινο δε φως, με μορφή βέλους προς τα κάτω, παρέχει δικαίωμα κίνησης σε αυτήν.


2. Φωτεινοί σηματοδότες, οι οποίοι έχουν ένδειξη ποδήλατο, λεωφορείο, ή άλλο όχημα στα φώτα ή σηματοδότες μικρότερου μεγέθους του κανονικού, με ορθογώνια παραλληλόγραμμη πινακίδα που φέρει ένδειξη συγκεκριμένου οχήματος στον ιστό τους, ισχύουν μόνο για τους οδηγούς των αντιστοίχων οχημάτων.


4. Ο οδηγός που παραβαίνει τις διατάξεις της παρ. 1 περιπτ. β', ε', η' και ι' του άρθρου αυτού τιμωρείται με πρόστιμο. ( Ο παραβάτης των λοιπών διατάξεων του άρθρου αυτού τιμωρείται με πρόστιμο .
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Perfumehunter την Κυρ Αύγ 02, 2009 06:59

Ωραια!Τωρα ξερουμε σιγουρα τι λεει ο κωδικας.Το θεμα ειναι ποιος και πως κρινει την 'γκριζα ζωνη' του 'ασφαλως'.

εάν βρίσκεται τόσο κοντά στο σηματοδότη, ώστε να μην μπορεί να κάμει αυτό ασφαλώς.
"If you're going through hell...keep going!"
Winston Churchill
Άβαταρ μέλους
Perfumehunter    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4072
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 07:02
Γένος: Θηλυκό
Ηλικία: 62
Μοντέλο Αυτ.: RX8-Mazda 3

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Κυρ Αύγ 02, 2009 07:06

Makisma έγραψε:...εκτός [/b][b]εάν βρίσκεται τόσο κοντά στο σηματοδότη, ώστε να μην μπορεί να κάμει αυτό ασφαλώς.[/b]
...


Εάν μιλάς σαν τον Μητσοτάκη πως περιμένεις να μην γκαντεμιαστείς με το όλο σκηνικό;
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Makisma την Κυρ Αύγ 02, 2009 08:17

Perfumehunter έγραψε:Ωραια!Τωρα ξερουμε σιγουρα τι λεει ο κωδικας.Το θεμα ειναι ποιος και πως κρινει την 'γκριζα ζωνη' του 'ασφαλως'.

εάν βρίσκεται τόσο κοντά στο σηματοδότη, ώστε να μην μπορεί να κάμει αυτό ασφαλώς.

Εκει ακριβώς Εμμα δημιουργούνται οι παρεξηγήσεις και διαφωνίες , με τ αστυνομικά όργανα ,που για να είμαστε δίκαιοι δεν έχουν πάντα άδικο .


dgiannitakis έγραψε:
Makisma έγραψε:...εκτός [/b][b]εάν βρίσκεται τόσο κοντά στο σηματοδότη, ώστε να μην μπορεί να κάμει αυτό ασφαλώς.[/b]
...


Εάν μιλάς σαν τον Μητσοτάκη πως περιμένεις να μην γκαντεμιαστείς με το όλο σκηνικό;

χαχα, Πολυ πετυχημένο Δημήτρη..
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας (Κ.Ο.Κ.)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης