[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ Απρ 20, 2024 04:00 ]

Καλώς σας βρήκα

Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό fanis mazda 3 την Δευτ Ιαν 16, 2017 20:53

Καλησπερίζω με την σειρά μου όλο το παρεάκι! Με λένε Φάνη και είμαι από Τρίκαλα Θεσσαλίας. Νέος κάτοχος ενός μεταχειρισμένου mazda 3 sedan 1.6 μοντέλο του 96. Είμαι 33 χρονών και λόγω του επαγγέλματος που είχα περάσανε πολλά αυτοκίνητα από τα χέρια μου. Επειδή δουλεύαμε πλασιέ door to door ήμασταν συνέχεια στον δρόμο.Θυμάμαι το πρώτο citroen pony του πατέρα μου(ακόμα έχει να το λέει) :smile: που το έβαζε σύρμα στο τιμόνι να μην φύγει :shock1: , Μετά το bx κλασικός citroenakias. Kαι αργότερα το xantia επειδή πέρναμε και άτομα μαζί μας για λόγω ασφάλειας στο δρόμο(έλεγε). Αυτό το αμάξι τον έκανε να μετανοιώσει την ώρα και στιγμή αφού ταξίδι χωρίς να μείνουμε στον δρόμο δεν υπήρχε. Μην μου πείτε τι είδος ζημιές γιατί ούτε που θυμάμαι πόσες ήτανε. Αργότερα ένα audi του 80 από ταξιτζή και έφτασε με ένα ρεκτιφιέ πάνω από 1.500.000χιλ. είχε περάσει και από τα χέρια μας με τον αδερφό μου το ibiza 1.2 μοντ. 2003. Όσο το προσέχαμε άλλα τόσα έβγαζε. Ήτανε το πρώτο μας ,αφού το έιχαμε αποκλειστικότητα, φοιτητές τότε στην Χαλκίδα. Τον περισσότερο καιρό είχαμε ανοιχτά τα παράθυρα τον χειμώνα και όχι γιατί το θέλαμε εμείς,αχαχχα.Σειρά είχε ένα van berlingo diesel καλό αυτό αλλά το πήραμε χωρίς aircondition γτ φοβόμασταν τα ηλεκτρικά(είχαμε πάρει φόβο) :lol: Ένα fiat doblo 1.3 multijet το οποίο δόθηκε στον χρόνο αφού η ζημιά στο turbo έφτανε 3.000ε. Kαι τώρα τα καλά. Έναν διάολο honda το παλιό αυτό με τις τέσσερις ταχύτητες,φορτωμένο με 5 άτομα στον δομοκό ,πορτμπαγκάζ γεμάτο βαλίτσες και να μην καταλαβαίνει τπτ. Ένα mazda 323 μοντ 96 αν θυμάμαι καλά 1.3 κυβ. που ποτέ δεν ζήτησε τπτ. Με αυτό το αμάξι ,αλλάξαμε τρόπο σκέψης ,και κοιτάγαμε προς Ιαπωνία. superhap Για τα χρόνια του ήτανε το μοναδικό που έστριβε Άριστα και το μόνο που εμπιστευτήκαμε για να πάμε 2 φορές Κωνσταντινούπολη χωρίς φόβο να μείνουμε.Όταν το δώσαμε το μαζντάκι(έτσι το λέμε και σμρ όταν το θυμόμαστε) ο αδερφός μου οικογενειάρχης με παιδί,πήρε το tiida και εγώ εργένης το micra k13. Και τα 2 άψογα. Με το micra γνώρισα την γυναίκα μου flower ,έχουμε ένα παιδάκι 40 ήμερών οπότε έδωσα το micra στους δικούς μου και πήρα το 3αράκι λόγους χώρων. Απλά έρωτας, πάντα το ζαχάρωνα όταν το έβλεπα και πάντα σε αυτό το αυτοκίνητο γύρναγα το κεφάλι να το θαυμάσω. Με μάθατε πιστεύω καλά shake mmm
fanis mazda 3    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 20:14
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda3

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό fanis mazda 3 την Δευτ Ιαν 16, 2017 20:58

Τα έγραψα όλα αυτά, γτ όσο τα προσέχαμε (seat,citroen fiat)άλλα τόσα προβλήματα βγάζανε. Και το αίμα που τους ήπιαμε τα καημένα γιαπωνέζικα, γιατί αν εξαιρέσουμε το tiida kai micra που μόνο αυτά ήτανε καινούργια, ποτέ δεν ζήτησαν τπτ και φορτωμένα,ταλαιπωρημένα όσο δεν πάει. Όπως καταλάβατε δεν είμαι φανατικός χαχαχαχαχ
fanis mazda 3    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 20:14
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda3

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό antreas3 την Τρί Ιαν 17, 2017 05:57

Φιλαρα εισαι κ 3αρης κ τυπας λεμε yeah!!!!!!! Καλωσηρθες στη κλαμπαρα κ καλη χρονια κ να σας ζησει το μωρο flower
MAZDASPEED4EVER
Άβαταρ μέλους
antreas3    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4435
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 11, 2008 21:08
Τοποθεσία: argiroupolis
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: mazda 3 1.6

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό Touring the M3 1.6 την Τρί Ιαν 17, 2017 09:06

Καλώς όρισες Φάνη...καλά ποσταρίσματα και να χαίρεστε το παιδάκι σας!!!
υγ.όταν το πρωτοοδήγησες,πώς σου φάνηκε το τιμόνι του σε σχέση με τα άλλα;
Devotee since 1984
...η ημιμάθεια,αφήνει τη βλακεία πολύ πίσω....
Άβαταρ μέλους
Touring the M3 1.6    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2012 18:38
Τοποθεσία: Αθήνα-Saints
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 52
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 1.6 TC-Black-Hatch 2007

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό A.Mazdaios την Τρί Ιαν 17, 2017 12:28

Καλώς μας ήρθες στην παρέα μας φίλε Φάνη! Ψιλοταλαιπωρημένος απο Γάλλους αλλά τώρα μπήκες στο σωστό δρόμο! Καλή διαμονή στην όμορφη παρέα μας!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
A.Mazdaios    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2147
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 26, 2009 15:04
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 36
Μοντέλο Αυτ.: mazda 3 2008 1,6

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό fanis mazda 3 την Τρί Ιαν 17, 2017 14:10

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Τώρα σχετικά με το 3αράκι έχω να πω τα καλύτερα. Στιβαρό,βαρύ(βλέπετε είχα συνηθίσει από το καρκαβέλι,όπως έλεγα το νισσανάκι πώς να μην πείς βαρύ το 3αρι). Το τιμόνι του άμεσο, πάει εκεί που θέλεις εσύ δίνοντας καλή πληροφόρηση. Όταν το πρωτοπήρα,κατέβηκα 2 φορές Αθήνα όπου την 1 φορά φορτωμένα 5 άτομα μέσα και δεν είχα θέμα. Οι πίσω επιβάτες λέγανε ότι ήτανε πολύ άνετο. Ανεβαίνοντας τον Δομοκό, παρόλο φορτωμένο, το αμάξι τράβαγε μια χαρά. Την 2η φορά κατεβαίνοντας μόνος, είπα να το πατήσω λίγο και το κοντέρ έδειξε 204 χιλ. Το μόνο που πρέπει να κάνω τώρα είναι μια ζυγοστάθμιση ευθυγράμμιση γιατί το αμάξι τραβάει δεξιά αφήνοντας το τιμόνι, και μάλλον προέρχεται από τα λάστιχα αφού ο παλιός ιδιοκτήτης τα είχε αλλάξει πριν το δώσει, και δεν ξέρω καταπόσο έκανε ευθυγράμμιση,ζυγοστάθμιση. Και επίσης αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι τα πολύ σκληρά του αμορτισέρ. Λάστιχα φοράει 205/55/16 και δεν ξέρω αν φταίει και αυτό που κοπανάει λίγο. Σαν τελική εικόνα μου δίνει την αίσθηση ότι είναι ένα αμάξι βαρύ,στιβαρό ταξιδιάρικο και σου παρέχει εμπιστοσύνη!!!
fanis mazda 3    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 20:14
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda3

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό andreas mps 6 την Τρί Ιαν 17, 2017 15:36

καλωσορισες στην παρεα μας φιλε μας και καλη χρονια wc
andreas mps 6    
0,3 Bar
0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Παρ Δεκ 06, 2013 11:38
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: mazda 6 mps-mazda xedos 24v

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό fanis mazda 3 την Τρί Ιαν 17, 2017 15:38

Καλή χρονιά να έχουμε φίλε Ανδρέα!!!
fanis mazda 3    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 20:14
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda3

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό andymx5 την Τρί Ιαν 17, 2017 16:03

καλωσορισες απο εναν ακομη Ανδρεα στο κλαμπ φιλε wc
Εικόνα
andymx5    
0,3 Bar
0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Σάβ Απρ 16, 2011 17:48
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: mazda mx5

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό fanis mazda 3 την Τρί Ιαν 17, 2017 16:11

Αχαχα!!! Καλώς σε βρήκα φίλε μου Ανδρίκο!!! superhap
fanis mazda 3    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 20:14
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda3

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τρί Ιαν 17, 2017 16:44

Φανη φιλε μας,καλη χρονια καταρχην,το πιο σημαντικο ομως να σας ζησει το παιδακι σας mmm loveshower

Καλως ορισες στην οικογενεια του Mazdaspeed club,να χαιρεσαι το αυτοκινητο σου και παρακαλω...λιγα λογια για τα γαλλια γιατι ειμαι...ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΓΑΛΛΟ axaxaxa axaxaxa axaxaxa axaxaxa

Εχω κι ενα σαξακι λοιπον!!!!

Αυτα τα ευρωπαικα ειναι σαν τα καρπουζια σε σχεση με εναν Ιαπωνα που ξερεις οτι θα ειναι αξιοπιστος!!! :bow: :mazda:

Σε λιγο καιρο θα κανουμε και την κοπη πιτας μας κι ελπιζουμε να μας δωσεις την χαρα να σε γνωρισουμε κι απο κοντα!!! mmm

Εως τοτε,σου ευχομαστε πολλες ομορφες και MAZDASPEED στιγμες κοντα μας!!! mmm wc
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό fanis mazda 3 την Τρί Ιαν 17, 2017 17:36

Ας είναι Νάσο... whipi :smile: Θα χαιρόμουνα να βρισκόμασταν από κοντά εννοείται,αλλά παιδιά είναι μακρινή η απόσταση και ακόμη ήμαστε στις αρχές και τρέχουμε με τον μικρούλη. Μακάρι να πάνε όλα καλά να παρευρεθώ σε κάποια άλλη συνάντηση. Σας ευχαριστώ για την ζεστή φιλοξενία και τον καθέναν σας ξεχωριστά. mmm
fanis mazda 3    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 20:14
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda3

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό crazypanagiotis την Τρί Ιαν 17, 2017 17:37

καλωσ ηρθες 3αρακια και καλη χρονια :bow: :mazda: wc
Άβαταρ μέλους
crazypanagiotis    
0,3 Bar
0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 15:00
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 44
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τρί Ιαν 17, 2017 17:40

fanis mazda 3 έγραψε:Ας είναι Νάσο... whipi :smile: Θα χαιρόμουνα να βρισκόμασταν από κοντά εννοείται,αλλά παιδιά είναι μακρινή η απόσταση και ακόμη ήμαστε στις αρχές και τρέχουμε με τον μικρούλη. Μακάρι να πάνε όλα καλά να παρευρεθώ σε κάποια άλλη συνάντηση. Σας ευχαριστώ για την ζεστή φιλοξενία και τον καθέναν σας ξεχωριστά. mmm



Κανουμε συναντησεις και Κεντρικη Ελλαδα και Θεσσαλονικη yiiiio yiiiio yiiiio beer beer

Αναζητησε αν θελεις και στο ΦΒ τις ομαδες Mazdaspeed club Κεντρικη Ελλαδα και Μελη θεσσαλονικης Mazdaspeed club yiiiio yiiiio yiiiio yiiiio
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Καλώς σας βρήκα

Δημοσίευσηαπό fanis mazda 3 την Τρί Ιαν 17, 2017 17:47

Έγινε ήδη!!!
fanis mazda 3    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2017 20:14
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda3

Επόμενο

Επιστροφή στο Νέα Μέλη-(Ελλάδα-Κύπρος)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron