[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί Μάιος 14, 2024 06:10 ]

Φρενα CX-7

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό Mparmpanikos την Κυρ Ιούλ 08, 2012 11:10

Γρηγορη, ειναι κολημενοι για καποιο λογο με τα SOUMITOMO, αυτα κανουν τη ζημια... hate-mazzata
ΕικόναΕικόνα

Uploaded with ImageShack.us
Mparmpanikos    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2104
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 19:22
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 77
Μοντέλο Αυτ.: Μazda 6 σενταν 1,8 ασημι

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Κυρ Ιούλ 08, 2012 11:59

πρωτα απο ολα θα ηθελα να δωσω τα συγχαρητηρηρια μου στον Χρηστο που μεταξυ μερικων ακομη παιδιων ,οπως για παραδειγμα ο Αντωνης ace η ο Κωστας cx7 κανουν τα παντα για να βρουν την καλυτερη δυνατη λυση για να μπορεσουν ολοι οι κατοχοι 7αριων να εχουν απροβληματιστα και παλι τα αυτοκινητα τους! :bow:

ελπιζουμε πραγματικα να ειναι αυτη η τοσο απλη και φθηνη λυση που τοσο καιρο παιδευει ολους τους κατοχους αυτων των αυτοκινητων :mazda:

το πρόβλημα με τα μαμά φρένα είναι ότι ανεβάζουν υψηλή θερμοκρασία και την μεταφέρουν πάνω στην δισκόπλακα με αποτέλεσμα να την καίει και να την στραβώνει.


εκει ειχαμε γενικοτερα εστιασει μεταξυ αλλων αιτιων παιδια!τοσο απλο πραγμα...το τακακι να κανει ολη μα ολη αυτη την εκνευριστικη τουλαχιστον ζημια!

αρα Χρησταρα οτι αλλο τακακι μπορει αν βαλει κανεις σιγουρα δεν θα προξενει μια τετοια ζημια ετσι?

τα εχεις δοκιμασει και σε αποτομα φρεναρισματα απο μεγαλες ταχυτητες ?

και παλι μπραβο φιλε Χρηστο και απο μενα για τις προσπαθειες σου για το κοινο καλο! mmm
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό VasoP την Κυρ Ιούλ 08, 2012 14:19

Exoντας διαβασει το προβλημα του αμαξιου μου, πριν το παρω, μου θυμησε τα 323 και τα CRX Vtec της δεκαετιας του 90.
Τοτε αν ηθελες να μην σκοτωθεις εδινες 1.000.000 δραχμες (3.000 ευρω) και αγοραζες brebo ή apr ή δεν εδινες δεκαρα
τσακιστη και φρεναρες κατεβαζοντας μια ή δυο ταχυτητες.
Ποσα αμαξια ειχαν φυγει στις στροφες του Ωροπου ή της Κακιας Σκάλας ούτε που θυμαμαι.
Εμενα μου ειχε γινει μαθημα (στο αμαξι του μπαμαπα και μετέπειτα στου αδελφου, μεχρι να παρω δικο μου) και δεν πατουσα φρενο
οταν ήθελα να φρεναρω, ειδικα στις στροφες ή στις κατηφορες.
Παντα εκοβα και ακόμη κόβω με το σασμαν κατεβαζοντας ταχυτητα.
Εχω κανει σε αμαξι (200+ αλογα, 38 κιλα ροπη, 4χ4, του αντρα μου) 70.000 χλμ με τα ιδια τακακια.

Παρ'ολα αυτα θελω να ευχαριστησω τον Χρηστο που μας βρηκε μια ΑΡΙΣΤΗ λυση ( σε θεμα κοστους/αποδοσης) για τα αμαξια μας.
Εγω μεχρι σημερα, για να μην αντιμετωπισω προβλημα με τους δισκους, προσπαθουσα να προβλεπω τις κινησεις των γυρω οχηματων
και να ελαττωνω ταχυτητα είτε παιρνοντας το ποδι μου απο το γκαζι είτε αλλάζοντας σχεση στο κιβωτιο ταχυτητων.

Επιτελους μπορω πλεον να χρησιμοποιω και το μεσαιο πεντάλ....
Ειμαι πολυ ευτυχισμενη χαρις στον Χρηστο.
http://www.flickr.com/photos/39429587@N05/ (εγώ)
http://www.facebook.com/maroudia.creation (μια φίλη μου)
http://www.facebook.com/msdina.yourenglishteacher (και μια άλλη φίλη μου)

Μην τρώτε λεφτά και χρόνο στα συνεργεία. Αγοράστε γρήγορο αυτοκίνητο απο την αρχή για να γλυτώσετε στο μέλλον.
(SUV Mazda CX-7, 2.300 cc, 260 hp, 4x4)
Άβαταρ μέλους
VasoP    
-0,4 Bar
-0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 24, 2009 20:19
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Θηλυκό
Ηλικία: 43
Μοντέλο Αυτ.: Mazda CX-7

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό basilis1966 την Κυρ Ιούλ 08, 2012 16:06

whitehawk έγραψε:Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του :mazda: speed club εύχομαι να είστε όλοι καλά!!!!!!!!Λοιπόν όπως είχα προαναφέρει αντιμετώπιζα στο αυτοκίνητο μου μεγάλο θέμα με τα δισκόφρενα και έτσι είπα να επισκεφθώ το ΠΕΙΡΑΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΦΡΕΝΩΝ (Π.Κ.Φ.) για να τους πω για το πρόβλημα που αντιμετώπιζα.Με υποδέχθηκε ο Κύριος Λάμπρος που είναι και το αφεντικό του εξήγησα τι γίνετε και το μόνο που απέμεινε ήταν να πάμε την δοκιμή όπου κιόλας από τα πρώτα χιλιόμετρα παρατήρησε το φαινόμενο του στραβώματος.Επιστροφή στο μαγαζί ανεβάσαμε το αυτοκίνητο στο αναβατόρειο όπου έβγαλε της ρόδες και ξεκίνησε η διαδικασία όπου ακολουθεί από κάτω έγινε τόρνος όπου έσβησαν τα στραβώματα και τα καψίματα από πάνω,Τώρα θα μου πείτε τι τακάκι έβαλα η μάρκα είναι JAPAN PARTS όπου η ιδιότητα ήταν να γίνετε σαν πλαστελίνη και να μην μεταφέρει την θερμότητα πάνω στην δισκόπλακα.Α το πρόβλημα με τα μαμά φρένα είναι ότι ανεβάζουν υψηλή θερμοκρασία και την μεταφέρουν πάνω στην δισκόπλακα με αποτέλεσμα να την καίει και να την στραβώνει.Τα πρώτα τεστ έγιναν στο αυτοκίνητο και έρχομαι να σας πω ότι είναι μια χαρά όλα και τα χιλιόμετρα που έκανα μέχρι και σήμερα είναι 2000 χιλιόμετρα απροβλημάτιστα!!!!!!!!!!!!!!!Η επίσκεψη έγινε στις 25-5-2012 και το κόστος είναι 130,00 ευρώ σύνολο όλων τον εργασιών όπου είναι 50,00 ευρώ τόρνος και 60,00 ευρώ τα τακάκια εκτός από αυτό θα ακολουθήσει και τόρνος στις πίσω δισκόπλακες και αλλαγή στα τακάκια πάλι στο ίδιο μαγαζί!!!!!!!!!Εύχομαι να είστε όλοι καλά και να έχουμε καλό καλοκαίρι με υγεία!!!!!!! :bow: :mazda: :bow:

Σχετικά βίντεο κατά την διάρκεια του τόρνου όπου βλέπετε γυαλισμένο το δισκόφρενο εκεί έχει φύγει το στράβωμα και το κάψιμο:



Σας βάζω μερικές φωτογραφίες πριν τον τόρνο,το μηχάνημα κατά την διαδικασία και το αποτέλεσμα:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


Μπράβο Χρηστάρα pontium pontium πολύ καλή ;) ;) δουλειά toot toot

Ευχομαι τώρα ;) ;) να ευχαριστηθείς :D :D :D το :mazda: CX 7 :turbo: :turbo: toot toot toot
ΜΑΥΡΟΙ ΑΕ
Άβαταρ μέλους
basilis1966    
1,3 Bar
1,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1387
Εγγραφή: Τετ Σεπ 22, 2010 17:22
Τοποθεσία: Λάρισα-Φλώρινα
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: ΜΑΖDA CX7 GT BLACK

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό whitehawk την Δευτ Ιούλ 09, 2012 08:53

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια να είστε όλοι καλά και να περνάτε πάντα τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!Τώρα όποιος χρειαστεί το οτιδήποτε σχετικά με φρένα ή τακάκια το Πειραικό Κέντρο Φρένων είναι κοντά μας για να υποδεχθεί όλους τους κατόχους :mazda: για να επισκευάσει της δισκόπλακες με χαμηλό κόστος και εγγυημένη-προσεχτική δουλειά......Επίσης Νάσο επειδή ρώτησες το συγκεκριμένο τακάκι έχει την ιδιότητα να γίνετε σαν πλαστελίνη και έτσι δεν μεταφέρει την θερμοκρασία πάνω στην δισκόπλακα αλλά μαλακώνει και έτσι έχει καλύτερη πέδηση και όχι φθορά στην δισκόπλακα!!!!!!!!
Κύριε Μάκη επειδή ρώτησες μπορώ να βάλω τους δίσκους στον τόρνο άλλες δύο φορές αλλά μέχρι τώρα όλα πάνε ρολόι και συνεργάζονται μια χαρά τακάκι με δισκόπλακα.....Τώρα εάν ξανά υπάρξει πρόβλημα τότε τότε πάμε για τόρνο ξανά με άλλο τακάκι ακόμα ποιο δυνατό αλλά δύσκολα να έρθει στην Ελλάδα από την στιγμή που δεν υπάρχει τόσο ζήτηση πάλι της ίδιας εταιρίας!!!!!!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
whitehawk    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2009 16:17
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 37
Μοντέλο Αυτ.: CX7 GT

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό sempastian την Δευτ Ιούλ 09, 2012 14:58

xristrara μου μας έσωσες σε ευχαριστούμε και εγώ προσωπικά θερμά θα πάω μετά το καλοκαίρι να τον επισκεφτώ σε παρακαλώ την διεύθυνση μονο θέλω...
CX - 7 MANIA
Άβαταρ μέλους
sempastian    
-0,4 Bar
-0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2011 16:08
Τοποθεσία: ATHENS-MILOS
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: CX - 7 GRAND ( ΓΡΙΖΟΥΛΑ)

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό kizuna την Δευτ Ιούλ 09, 2012 20:45

whitehawk έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια να είστε όλοι καλά και να περνάτε πάντα τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!Τώρα όποιος χρειαστεί το οτιδήποτε σχετικά με φρένα ή τακάκια το Πειραικό Κέντρο Φρένων είναι κοντά μας για να υποδεχθεί όλους τους κατόχους :mazda: για να επισκευάσει της δισκόπλακες με χαμηλό κόστος και εγγυημένη-προσεχτική δουλειά......Επίσης Νάσο επειδή ρώτησες το συγκεκριμένο τακάκι έχει την ιδιότητα να γίνετε σαν πλαστελίνη και έτσι δεν μεταφέρει την θερμοκρασία πάνω στην δισκόπλακα αλλά μαλακώνει και έτσι έχει καλύτερη πέδηση και όχι φθορά στην δισκόπλακα!!!!!!!!
Κύριε Μάκη επειδή ρώτησες μπορώ να βάλω τους δίσκους στον τόρνο άλλες δύο φορές αλλά μέχρι τώρα όλα πάνε ρολόι και συνεργάζονται μια χαρά τακάκι με δισκόπλακα.....Τώρα εάν ξανά υπάρξει πρόβλημα τότε τότε πάμε για τόρνο ξανά με άλλο τακάκι ακόμα ποιο δυνατό αλλά δύσκολα να έρθει στην Ελλάδα από την στιγμή που δεν υπάρχει τόσο ζήτηση πάλι της ίδιας εταιρίας!!!!!!!!!


Καλησπέρα Χρήστο, έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει άνθρωπος να περνάει " τέλεια " , είναι περισσότερο μια έκφραση .

Μικρές στιγμές είναι η ζωή μας που συνθέτουν ένα πάζλ αναμνήσεων.

Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί ξανά το όχημα σου και να βρήκες πραγματικά τη λύση στο πρόβλημα που ταλανίζει τόσους πολλούς κατόχους του GT των SUV.

Καλές και ασφαλείς διαδρομές λοιπόν με σταθερό , προοδευτικό και ακαριαίο φρενάρισμα αν και όπου χρειαστεί ( εύχομαι να μην χρειαστεί ) . 8-)
kizuna    
0,9 Bar
0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 901
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 06, 2011 11:08
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 51
Μοντέλο Αυτ.: M6 2000cc MK3

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό whitehawk την Τρί Ιούλ 10, 2012 10:33

sempastian έγραψε:xristrara μου μας έσωσες σε ευχαριστούμε και εγώ προσωπικά θερμά θα πάω μετά το καλοκαίρι να τον επισκεφτώ σε παρακαλώ την διεύθυνση μονο θέλω...

Γιάννη να είσαι καλά πάντα εσύ και η οικογένεια σου η διεύθυνση είναι:Αγίων Αναργύρων 5-7, Πειραιάς, 18542, Αττικής και τηλέφωνα επικοινωνίας:
210.4212323-210.4200502....Θα ζητήσεις τον κύριο Λάμπρο Καζάκο και θα του πεις ότι παίρνεις εκ μέρους μου(δηλαδή από τον Χρήστο με το :mazda: cx-7).Η επωνυμία είναι:ΠΕΙΡΑΪΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΦΡΕΝΩΝ - ΚΑΖΑΚΟΣ Λ ΤΣΕΛΕΚΑΣ Η ΟΕ!!!!!!!!!Κλείσε ραντεβού και πες του ακριβώς το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και εκείνος θα σου βρει την λύση και ότι χρειαστείς επικοινώνησε μαζί μου!!!!!!!!!!!

kizuna έγραψε:
whitehawk έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια να είστε όλοι καλά και να περνάτε πάντα τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!Τώρα όποιος χρειαστεί το οτιδήποτε σχετικά με φρένα ή τακάκια το Πειραικό Κέντρο Φρένων είναι κοντά μας για να υποδεχθεί όλους τους κατόχους :mazda: για να επισκευάσει της δισκόπλακες με χαμηλό κόστος και εγγυημένη-προσεχτική δουλειά......Επίσης Νάσο επειδή ρώτησες το συγκεκριμένο τακάκι έχει την ιδιότητα να γίνετε σαν πλαστελίνη και έτσι δεν μεταφέρει την θερμοκρασία πάνω στην δισκόπλακα αλλά μαλακώνει και έτσι έχει καλύτερη πέδηση και όχι φθορά στην δισκόπλακα!!!!!!!!
Κύριε Μάκη επειδή ρώτησες μπορώ να βάλω τους δίσκους στον τόρνο άλλες δύο φορές αλλά μέχρι τώρα όλα πάνε ρολόι και συνεργάζονται μια χαρά τακάκι με δισκόπλακα.....Τώρα εάν ξανά υπάρξει πρόβλημα τότε τότε πάμε για τόρνο ξανά με άλλο τακάκι ακόμα ποιο δυνατό αλλά δύσκολα να έρθει στην Ελλάδα από την στιγμή που δεν υπάρχει τόσο ζήτηση πάλι της ίδιας εταιρίας!!!!!!!!!



Καλησπέρα Χρήστο, έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει άνθρωπος να περνάει " τέλεια " , είναι περισσότερο μια έκφραση .

Μικρές στιγμές είναι η ζωή μας που συνθέτουν ένα πάζλ αναμνήσεων.

Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί ξανά το όχημα σου και να βρήκες πραγματικά τη λύση στο πρόβλημα που ταλανίζει τόσους πολλούς κατόχους του GT των SUV.

Καλές και ασφαλείς διαδρομές λοιπόν με σταθερό , προοδευτικό και ακαριαίο φρενάρισμα αν και όπου χρειαστεί ( εύχομαι να μην χρειαστεί ) . 8-)

Βασίλη καλησπέρα εύχομαι να είσαι καλά φίλε μου.Σχετικά με την έκφραση μεταφορικά την είπα γιατί σε τέτοιους δύσκολους καιρούς πρέπει έστω και με κάποιον τρόπο όσο άσχημα και αν είναι να διασκεδάσουμε ο καθένας όπως μπορεί και να αποβάλει για λίγο τα προβλήματα.Έτσι και αλλιώς καλοκαίρι είναι διακοπές όσοι μπορούν θα πάνε όσοι δεν μπορούν θα αποδράσουν σε διάφορες παραλίες και πάντα να λέμε δόξα τον θεό που μπορούμε να κάνουμε ορισμένα πράγματα γιατί μένοντας στα προβλήματα αποκτάς ακόμα περισσότερα οπότε δεν αξίζει να σκάμε!!!!!!!!!!Να είστε όλοι καλά και πάλι σας ευχαριστώ πάρα πολύ και εσένα Βασίλη μου για τα καλά σας λόγια και της ευχές να μην έχουν ξανά πρόβλημα!!!!!!!!!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
whitehawk    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2009 16:17
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 37
Μοντέλο Αυτ.: CX7 GT

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό Tsimata Nokami την Τρί Ιούλ 10, 2012 13:10

μπραβο φιλε Χρηστο να εισαι παντα για το κοινο ενδιαφερον ευχομαι τωρα να ευχαριστηθεις το θηριο σου καλες διαδρομες παντα με ασφαλεια!
ΤSIMATA NOKAMI....ΑΡΧΑΙΟΣ ΙΑΠΩΝΑΣ ΘΕΟΣ...ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ,ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ
ΜΑΥΡΟΙ Α.Ε.
Άβαταρ μέλους
Tsimata Nokami    
0,7 Bar
0,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 24, 2010 14:56
Τοποθεσία: Σχηματαρι-Ταναγρα,Ν.Βοιωτιας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA CX7/2.3L T. GRAND TOURING-BLACK BRILLIANT

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τρί Ιούλ 10, 2012 13:14

Θοδωρη τι κανεις φιλαρακι ? mmm
εσυ τι νεοτερα απο τα φρενα σου αληθεια?
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό Tsimata Nokami την Τετ Ιούλ 11, 2012 00:48

oλα καλα φιλε Νασο,προς το παρον δεν εχω κανενα προβλημα μου με τη πεδηση,επικροτω την προσπαθεια του φιλου μας Χρηστου mmm loveshower αλλα λεω να πλευσω σε μια κατευθυνση πιο προσωπικη καθως ειναι πολυ πιο ακριβη.Δε θα θελα να μπω σε λεπτομερειες καθως ειναι πολυ νωρις να πω συγκεκριμενα πραγματα..κατι ετοιμαζω ομως παρα πολυ καλο!οτν ερθει η καταλληλη στιγμη θα μιλησω και εγω!
ΤSIMATA NOKAMI....ΑΡΧΑΙΟΣ ΙΑΠΩΝΑΣ ΘΕΟΣ...ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ,ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ
ΜΑΥΡΟΙ Α.Ε.
Άβαταρ μέλους
Tsimata Nokami    
0,7 Bar
0,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 24, 2010 14:56
Τοποθεσία: Σχηματαρι-Ταναγρα,Ν.Βοιωτιας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA CX7/2.3L T. GRAND TOURING-BLACK BRILLIANT

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό kizuna την Τετ Ιούλ 11, 2012 12:32

θα περιμένουμε με ανυπομονησία να μοιραστείς την χαρά σου αυτή φίλτατε Θοδωρή μαζί μας όταν θα είσαι l"oad ready " που λέμε και στην ναυτιλιακή γλώσσα.
kizuna    
0,9 Bar
0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 901
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 06, 2011 11:08
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 51
Μοντέλο Αυτ.: M6 2000cc MK3

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό whitehawk την Πέμ Ιούλ 12, 2012 17:40

Tsimata Nokami έγραψε:μπραβο φιλε Χρηστο να εισαι παντα για το κοινο ενδιαφερον ευχομαι τωρα να ευχαριστηθεις το θηριο σου καλες διαδρομες παντα με ασφαλεια!

Θοδωρή μου να είσαι καλά σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια εύχομαι να είσαι καλά και αναμένουμε την έκπληξη που μας ετοιμάζεις!!!!!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
whitehawk    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2009 16:17
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 37
Μοντέλο Αυτ.: CX7 GT

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό BabisEmman την Κυρ Ιούλ 15, 2012 15:30

Μπράβο Χρηστο για το άρθρο σου. Όντως τα θερια μας υποφέρουν απο τα φρένα (εκτός της κατανάλωσης). Κατα τα αλλα είναι τα τέλεια suv.
BabisEmman    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2010 22:15
Τοποθεσία: Thessaloniki
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Mazda CX7

Re: Φρενα CX-7

Δημοσίευσηαπό whitehawk την Δευτ Αύγ 20, 2012 18:29

Σε ευχαριστώ Μπάμπη για τα καλά σου λόγια και επειδή μου είπες σχετικά με την κατανάλωση υπάρχει λύση RE-ACTION Θοδωρής ο άρχοντας τον προγραμμάτων όπως και άλλοι όπως ECUTEK ο φίλος Χρήστος αλλά φέρνω νέα καλά σχετικά με τα φρένα ερχόμενος από Πόρο στην περιοχή της Επιδαύρου έχει μια ευθεία καλή που είναι για πολλά γκάζια ttravel αλλά τρώει και πολύ βενζίνη :photo-gas: ενώ είμαι και σε ανηφοριά γιατί η επιστροφή έχει ανηφόρα και ενώ έχω μαζέψει αρκετά χιλιόμετρα περίπου γύρο στα 160 με 170 περίπου πετάγεται ένας έξυπνος από το πουθενά χωρίς να δει και είναι αυτό που λένε το αμάξι γονάτισε να ομολογήσω πλέον χωρίς τριγμούς στο τιμόνι αλλά και πολύ καλή πέδηση όπου πραγματικά με άφησε έκπληκτο και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Λάμπρο(ιδιοκτήτης Πειραικού Κέντρου Φρένων) :bow: :mazda: :bow: :turbo: :turbo: scared4 scared4 scared4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
whitehawk    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2009 16:17
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 37
Μοντέλο Αυτ.: CX7 GT

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αναρτησεις-Φρενα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron