[ +/- ] [ Τώρα είναι Κυρ Απρ 28, 2024 09:17 ]

GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Re: GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Δημοσίευσηαπό Tsimata Nokami την Δευτ Ιουν 11, 2012 12:57

..ετσι,ετσι κ. Μακη μου!
ΤSIMATA NOKAMI....ΑΡΧΑΙΟΣ ΙΑΠΩΝΑΣ ΘΕΟΣ...ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ,ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ
ΜΑΥΡΟΙ Α.Ε.
Άβαταρ μέλους
Tsimata Nokami    
0,7 Bar
0,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 24, 2010 14:56
Τοποθεσία: Σχηματαρι-Ταναγρα,Ν.Βοιωτιας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA CX7/2.3L T. GRAND TOURING-BLACK BRILLIANT

Re: GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Δημοσίευσηαπό kizuna την Δευτ Ιουν 11, 2012 19:59

Καλοπάτητα, Θοδωρή καλές και ασφαλείς διαδρομές.

Σωστός ο μάστορας στα 15000 χλμ τα πίσω-μπρός και στα 30000 χλμ , αν μπορούμε οικονομικά , νέα τετράδα.

Κοίταξε να τα χαρείς Θοδωρή .

Πολυτέλεια είναι πλέον να συζητάμε κάθε πόσα χλμ θα αλλάζουμε λάστιχα, όταν δεν ξέρουμε μέχρι το τέλος της χρονιάς πόσοι από εμάς θα μπορέσουμε να κρατήσουμε τα αυτοκινητά μας...

Ας κρατήσουμε το ίδιο κέφι μόλις μας έρθουν τα χρεωστικά εκκαθαριστικά της εφορίας.
kizuna    
0,9 Bar
0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 901
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 06, 2011 11:08
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 51
Μοντέλο Αυτ.: M6 2000cc MK3

Re: GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Δημοσίευσηαπό basilis1966 την Παρ Σεπ 14, 2012 19:37

Θοδωρή για δώσε μας τα φώτα σου :D :D :D :D
για τα GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7 γιατί είναι μία από τις επιλογές μου για αλλαγή σύντομα :!: :!: :!:
τώρα που τα φοράς ;) ;) ;) αρκετούς μήνες και έχεις κάνει και αρκετά χιλιόμετρα toot toot toot toot
ΜΑΥΡΟΙ ΑΕ
Άβαταρ μέλους
basilis1966    
1,3 Bar
1,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1387
Εγγραφή: Τετ Σεπ 22, 2010 17:22
Τοποθεσία: Λάρισα-Φλώρινα
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: ΜΑΖDA CX7 GT BLACK

Re: GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Δημοσίευσηαπό thanasis_zip την Παρ Οκτ 19, 2012 10:21

Θοδωρη,

δωσε μας μερικες πληροφοριες (αποψεις) για τα λαστιχα σε παρακαλω γιατι και εμενα με ενδιαφερουν ιδιαιτερα, τα συγκεκριμενα.

επισης να κανω δυο ακομη σχολια:

1) τα συγκεκριμενα (wrangler HP/AW) μου τα δινουν 950 ευρω. η τιμη μου φαινεται εξωφρενικη ιδιαιτερα οταν ο θοδωρης ανεφερε οτι τα πηρε 740 ευρω. Μπορει να προτεινει κανεις με pm καποιο καταστημα με καλυτερες τιμες.
2 )σκεφτικα να τοποθετησω και τα wrangler AT/R αλλα δινουν δεικτη ταχυτητας (Τ), δηλαδη 190 Km/h τα οποια νομιζω οτι ειναι λιγο χαμηλα η τελος παντων οριακα. Παρολλα αυτα ειδα, και μου εκανε εντυπωση, οτι τα wrangler AT/R τα φοραει και το Q7 απο το εργοστασιο. Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αυτο δεδομενου του χαμηλου δεικτη ταχυτητας. Εχει κανεις καμια ιδεα?

Ευχαριστω.
thanasis_zip    
0 Bar
0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 16, 2012 11:24
Γένος: Δεν έχει ορισθεί

Re: GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Δημοσίευσηαπό kostasCX7 την Παρ Οκτ 19, 2012 11:31

thanasis_zip έγραψε:Θοδωρη,

δωσε μας μερικες πληροφοριες (αποψεις) για τα λαστιχα σε παρακαλω γιατι και εμενα με ενδιαφερουν ιδιαιτερα, τα συγκεκριμενα.

επισης να κανω δυο ακομη σχολια:

1) τα συγκεκριμενα (wrangler HP/AW) μου τα δινουν 950 ευρω. η τιμη μου φαινεται εξωφρενικη ιδιαιτερα οταν ο θοδωρης ανεφερε οτι τα πηρε 740 ευρω. Μπορει να προτεινει κανεις με pm καποιο καταστημα με καλυτερες τιμες.
2 )σκεφτικα να τοποθετησω και τα wrangler AT/R αλλα δινουν δεικτη ταχυτητας (Τ), δηλαδη 190 Km/h τα οποια νομιζω οτι ειναι λιγο χαμηλα η τελος παντων οριακα. Παρολλα αυτα ειδα, και μου εκανε εντυπωση, οτι τα wrangler AT/R τα φοραει και το Q7 απο το εργοστασιο. Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αυτο δεδομενου του χαμηλου δεικτη ταχυτητας. Εχει κανεις καμια ιδεα?

Ευχαριστω.


Γεία σου Θανάση, καλωσήθρες στο mazdaspeedclub wc
Αν θέλεις πές μας πρώτα 2 λόγια για σένα και το αυτοκίνητό σου στην ενότητα για τα νέα μέλη
http://www.mazdaspeedclub.gr/forum/viewforum.php?f=33
αυτό το φόρουμ δεν είναι μονο τεχνική υποστήριξη της mazda

Ευχαριστώ

1) Έστειλα μύνημα πμ στον Θοδωρή να μας πεί από πού τοποθέτησε τα λάστιχα του.
2) Μήν συγκρίνεις το q7 με το cx-7, είναι σε άλλη κατηγορία, είναι και πιό βαρύ. Εγώ έχω βάλει λάστιχα με δείκτη ταχύτητας 210km άσχετα αν το δικό μου μπορεί να πάει πάνω από τον κόφτη των 220km. Μπορεί η γκαρσονιέρα να έχει κόφτη στα 190-200km (ιδίως σε TDi). Έσυ βάλε λάστιχα μέχρι εκεί που το τρέχεις.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kostasCX7    
1,2 Bar
1,2 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1291
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 14, 2009 19:33
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Χαλκιδική
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: CX7

Re: GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Δημοσίευσηαπό basilis1966 την Παρ Οκτ 19, 2012 16:48

thanasis_zip έγραψε:Θοδωρη,

δωσε μας μερικες πληροφοριες (αποψεις) για τα λαστιχα σε παρακαλω γιατι και εμενα με ενδιαφερουν ιδιαιτερα, τα συγκεκριμενα.

επισης να κανω δυο ακομη σχολια:

1) τα συγκεκριμενα (wrangler HP/AW) μου τα δινουν 950 ευρω. η τιμη μου φαινεται εξωφρενικη ιδιαιτερα οταν ο θοδωρης ανεφερε οτι τα πηρε 740 ευρω. Μπορει να προτεινει κανεις με pm καποιο καταστημα με καλυτερες τιμες.
2 )σκεφτικα να τοποθετησω και τα wrangler AT/R αλλα δινουν δεικτη ταχυτητας (Τ), δηλαδη 190 Km/h τα οποια νομιζω οτι ειναι λιγο χαμηλα η τελος παντων οριακα. Παρολλα αυτα ειδα, και μου εκανε εντυπωση, οτι τα wrangler AT/R τα φοραει και το Q7 απο το εργοστασιο. Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αυτο δεδομενου του χαμηλου δεικτη ταχυτητας. Εχει κανεις καμια ιδεα?

Ευχαριστω.


Θανάση επειδή και εγώ είμαι στην διαδικασία αλλαγής ;) ;) ;)
τα συγκεκριμένα ελαστικά Good Year wrangler HP/AW 103 V XL
που είναι και μία από τις επιλογές μου :!: :!: :!:
τα έχω βρεί εδώ στην Λάρισα με 700 money money
οπότε στον συγκεκριμένο κύριο hmmmmmm hmmmmmm
να του πείς να πάει να πνιγεί το παλιολαμόγιο grrrrr grrrrr

Υ.Σ. Γράψε μερικά σχόλια για το loveshower μας :mazda: CX 7 :turbo: :turbo: :turbo: :D :D :D
ΜΑΥΡΟΙ ΑΕ
Άβαταρ μέλους
basilis1966    
1,3 Bar
1,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1387
Εγγραφή: Τετ Σεπ 22, 2010 17:22
Τοποθεσία: Λάρισα-Φλώρινα
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: ΜΑΖDA CX7 GT BLACK

Re: GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Δημοσίευσηαπό Tsimata Nokami την Δευτ Οκτ 22, 2012 00:00

η επιλογη μου ηταν τα goodyear wrangler h/p m+s 103 v δεικτης φορτιου και ταχυτητας με 32 αερα στο εσωτερικο του κ με νεες βαλβιδες!Η τοποθετηση εγινε σε εξουσιοδοτημενο καταστημα της goodyear εδω στο Σχηματαρι με τιμη 740 ευρω ολα κομπλε!Σε στεγνο αψογα,σε βρεγμενο δε μπορω να πω τιποτα ακομη..περιμενω βροχες και χιονια να ερθουν πρωτα κ μετα θα σας πω.
ΤSIMATA NOKAMI....ΑΡΧΑΙΟΣ ΙΑΠΩΝΑΣ ΘΕΟΣ...ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ,ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ
ΜΑΥΡΟΙ Α.Ε.
Άβαταρ μέλους
Tsimata Nokami    
0,7 Bar
0,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 24, 2010 14:56
Τοποθεσία: Σχηματαρι-Ταναγρα,Ν.Βοιωτιας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA CX7/2.3L T. GRAND TOURING-BLACK BRILLIANT

Re: GOODYEAR WRANGLER H/P ΣΕ CX7

Δημοσίευσηαπό ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΑΚΙ την Δευτ Οκτ 22, 2012 19:17

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ
CONDINENTAL UHP-235-60-R18
880.TI ΛΕΤΕ?
ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΑΚΙ    
-0,7 Bar
-0,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 02, 2009 17:52
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA CX-7

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ζαντες-Ελαστικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron