[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 03:21 ]

Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό iceberg την Τετ Δεκ 18, 2013 21:36

Ευχαριστώ Νάσο, είσαι πανταχού παρών!
Τώρα μόλις διάβαζα και τα αντιστοιχα topics και είδα ότι πλέον υπάρχουν λύσεις δοκιμασμένες και σχετικά φθηνές.
Πλέον το δίλημμα είναι μεγάλο γιατί έως τώρα το cx-7 αποκλειόταν λόγω τιμής, αλλά τώρα αλλάζουν τα δεδομένα!
iceberg    
-0,4 Bar
-0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 14, 2013 21:34
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 47
Μοντέλο Αυτ.: Mazda CX-7 Grand Touring S/R

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό The Ace την Πέμ Δεκ 19, 2013 08:32

iceberg έγραψε:Παίδες θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας,
η πώληση του yaris μάλλον ολοκληρώνεται οπότε είμαι πλέον στην τελική ευθεία για αγορά αυτοκινήτου.
Η επιλογή μου ήταν αρχικά το cx-7 αλλά το μοντέλο μετά f/l. Οι τιμές όμως δείχνουν απαγορευτικές οπότε έλεγα να προχωρήσω στη 2η επιλογή (Alfa 159). Βλέπω όμως ότι τα cx-7 προ f/l παίιζουν σε πολύ χαμηλές τιμές. Ο ενδοιασμός μου είναι κυρίως στα δεδομένα προβλήματα που εμφανίζουν και έχουν αναφερθεί στο forum:
1. Φρένα
2. Δίσκος
3. Καδένα
4. Τουρμπίνα
Το ερώτημα είναι αν έχει βρεθεί τρόπος οριστικής εξάλειψής τους, με κάποιες αλλαγές ή επεμβάσεις και ποιό είναι το κόστος περίπου.
Πιθανόν να έχει αναφερθεί ξανά αλλά θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια!


Και εγώ σκεφτόμουν την 159 όταν ήμουν στην ίδια κατάσταση με σένα....αλλά τελικά μάλλον δεν το μετανιώνω...

1) Φτιάχνονται καλά και φθηνά με περίπου 250€ (τακάκια-τορνίρισμα-χάραγμα), καλύτερα και ακριβότερα με 500€ (τακάκια-καινούριοι χαρακτοί δίσκοι), ή βέλτιστα και ακριβούτσικα με 1500€ (κομπλέ σετ είτε after είτε από άλλο μοντέλο)
2) Ακόμα και αν είναι φυτίλι, φτιάχνεται με περίπου 400€
3) Κανονικά δεν έχει προβλημα, προληπτικός έλεγχος και είσαι ΟΚ
4) Αν και εφόσον δεν έχει ήδη αλλαχτεί στην εγγύηση (όπως τα περισσότερα CX7), τότε rebuild και καλύτερη ροή/αλλαγή πυρήνα στα 900€, ή καινούρια και καλύτερη περίπου στο χιλιάρικο
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0 140HP Titanium
The Ace    
1,8 Bar
1,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 3385
Εγγραφή: Πέμ Απρ 21, 2011 08:46
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 50
Μοντέλο Αυτ.: BMW X3 xDrive20D MSport Ford Fiesta 1.0EB Titanium

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό iceberg την Πέμ Δεκ 19, 2013 08:47

Ευχαριστώ Ace, είσαι κατατοπιστικότατος!
Οπότε να υπολογίζω στη χειρότερη γύρω στα 2000 ευρώ και αυτά όχι όλα μαζί φαντάζομαι.
Επομένως λύνοντας τα παραπάνω προβλήματα μπορούμε να πούμε ότι θα είμαι σε μια καλή κατάσταση χωρίς εκπλήξεις; (στο μέτρο του δυνατού βέβαια...)
iceberg    
-0,4 Bar
-0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 14, 2013 21:34
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 47
Μοντέλο Αυτ.: Mazda CX-7 Grand Touring S/R

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό The Ace την Πέμ Δεκ 19, 2013 09:06

iceberg έγραψε:Ευχαριστώ Ace, είσαι κατατοπιστικότατος!
Οπότε να υπολογίζω στη χειρότερη γύρω στα 2000 ευρώ και αυτά όχι όλα μαζί φαντάζομαι.
Επομένως λύνοντας τα παραπάνω προβλήματα μπορούμε να πούμε ότι θα είμαι σε μια καλή κατάσταση χωρίς εκπλήξεις; (στο μέτρο του δυνατού βέβαια...)


Στο δικό μου είχε αλλαχτεί η τουρμπίνα, οπότε δεν έμπλεξα εκεί. Αντιμετώπισα το πρόβλημα των φρένων (αν και ο προηγούμενος το είχε πάει ήδη δύο φορές στη Mazda) με τακάκια EBC και τορνίρισμα (έχω πάντα υπόψιν μου τους EBC δίσκους αν χρειαστεί). Καδένα δεν ακούγεται, και στον έλεγχο με το χέρι μου φαίνεται ΟΚ. Τέλος ο δίσκος μου είναι μάλλον φαγωμένος (είναι βαρύς και νομίζω χάνει ελάχιστα...). Δηλαδή έχω αντιμετωπίσει και λύσει μόνο το πρόβλημα των φρένων, και με 250€ είμαι κομπλέ. Ο δίσκος θα πάει ένα 400αρι, η κατάστασή του εξαρτάται από τα χλμ. Αυτά νομίζω ότι πρέπει να έχεις υπόψιν σου (δηλαδή κανά 600αρι), καδένα και τουρμπίνα είναι πιο δύσκολο να σου βγουν....
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0 140HP Titanium
The Ace    
1,8 Bar
1,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 3385
Εγγραφή: Πέμ Απρ 21, 2011 08:46
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 50
Μοντέλο Αυτ.: BMW X3 xDrive20D MSport Ford Fiesta 1.0EB Titanium

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Πέμ Δεκ 19, 2013 15:35

iceberg έγραψε:Ευχαριστώ Νάσο, είσαι πανταχού παρών!
Τώρα μόλις διάβαζα και τα αντιστοιχα topics και είδα ότι πλέον υπάρχουν λύσεις δοκιμασμένες και σχετικά φθηνές.
Πλέον το δίλημμα είναι μεγάλο γιατί έως τώρα το cx-7 αποκλειόταν λόγω τιμής, αλλά τώρα αλλάζουν τα δεδομένα!


Σε ευχαριστω φιλε Δημητρη,προσπαθω οσο γινεται,το ιδιο κανουν και ολα τα παιδια! mmm

Ωραια λοιπον με τους ενδοιασμους σου,επιλυθηκαν,ενω με τις τιμες...μα ηταν βεβαιο,δεν εχουν πια αξια πωλησης τετοια κυβικα καλως η κακως...

Καμμια αλλη εκπληξη δεν σου επιφυλασσει το 7αρι και να επισημανω για την καδενα,οτι ουτε κια αυτη ειναι 100% βεβαιο οτι θα σου χτυπησει!Θελει εναν ελεγχο στις 60,000 χλμ και τοσο πριν,οσο και μετα συχνες αλλαγες λαδιων της ταξεως των 7,500 χλμ! toot
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό iceberg την Κυρ Δεκ 22, 2013 19:10

Παίδες μάλλον κλίνω προς το cx-7 αφού θεωρώ ότι θα με βολέψει καλύτερα. Η alfa πάντα ήταν η αδυναμία μου αλλά νομίζω δεν θα με εξυπηρετήσει μακροπρόθεσμα. Υπολογίζω έναν ορίζοντα 10ετιας, ελπίζω να μην είμαι πολύ αισιόδοξος και το mazda να ανταποκριθεί αξιοπρεπώς γι'αυτό το διάστημα.
iceberg    
-0,4 Bar
-0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 14, 2013 21:34
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 47
Μοντέλο Αυτ.: Mazda CX-7 Grand Touring S/R

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Κυρ Δεκ 22, 2013 19:18

Δημητρη φιλε,για μενα προσωπικα ,κανεις μια παρα πολυ καλη επιλογη,με ενα οχημα τετρακινητο κυριως,γεματο με χωρους,ανεση και δυνατο κινητηρα!Προχωρα το,θεωρω αρκετα σιγουρο,οτι δεν θα το μετανιωσεις !
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό Dodos την Τρί Δεκ 24, 2013 06:09

Δεν θα το μετανιώσεις, προχώρα το και θα κάνεις τρεις ανθρώπους ευτυχισμένους. Εσένα, τον έμπορο, και τον Θ. Θεοχάρη. 146fs96171
Εικόνα
HKS short ram intake CP-E turbo inlet pipe Turbosmart dual port bov
Άβαταρ μέλους
Dodos    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5950
Εγγραφή: Παρ Δεκ 25, 2009 11:47
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 6 MPS

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό The Ace την Τρί Δεκ 24, 2013 07:59

iceberg έγραψε:Παίδες μάλλον κλίνω προς το cx-7 αφού θεωρώ ότι θα με βολέψει καλύτερα. Η alfa πάντα ήταν η αδυναμία μου αλλά νομίζω δεν θα με εξυπηρετήσει μακροπρόθεσμα. Υπολογίζω έναν ορίζοντα 10ετιας, ελπίζω να μην είμαι πολύ αισιόδοξος και το mazda να ανταποκριθεί αξιοπρεπώς γι'αυτό το διάστημα.


Επειδή τα είπαμε και μέσω ΠΜ, βεβαιώσου και σκέψου το διπλά και τριπλά. Προφανώς εγώ, όπως βλέπεις, έκανα την Mazda επιλογή, αλλά από όσα μου είπες δεν είναι και τόσο factors οι χώροι, η τετρακούνα και το ύψος (δηλαδή αυτά που σου προσφέρει επιπλέον το CX7). Αλλά από την άλλη το μοντέλο που μου είπες έχει την ίδια οικονομική επιβάρυνση, άρα τελικά καταλήγει στο πιο θέλεις, σου αρέσει και σε βολεύει περισσότερο.

Α, και επίσης βασικό: όπως σου είπα, ξεχνάς θέματα όπως "χωσίματα", στροφιλίκια, οδηγική νιρβάνα κλπ. Μόνο στην ευθεία, άντε σε κανά light στροφιλίκι, ή με "αντιπάλους" άλλα SUV ή βαριά οχήματα....
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0 140HP Titanium
The Ace    
1,8 Bar
1,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 3385
Εγγραφή: Πέμ Απρ 21, 2011 08:46
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 50
Μοντέλο Αυτ.: BMW X3 xDrive20D MSport Ford Fiesta 1.0EB Titanium

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό pankrok την Τρί Δεκ 24, 2013 11:04

βεβαια με μετατροπουλα (χεχεχεχε!) στα αμορτισερια ανακαλυπτεις τελικα οτι μπορεις να το χωσεις αλλα δε σε κραταει πλεον το καθισμα.
(θα επανελθω, γιατι χρειαζονται καποιες μικροτροποποιησουλες , αλλα σε κανα δυο βδομαδες θα ειμαστε τελειωμενοι)

GTX2867r / forged / ported / sleeved και βλεπουμε...


Ώπα λάθος. Δις λαστ γιαρ. Τώρα όλα μανουλα!
Άβαταρ μέλους
pankrok    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 3903
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2008 12:24
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: Mazda CX7 '08/ Honda HRV '99 / Vitara 1.4 '19

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τρί Δεκ 24, 2013 13:20

pankrok έγραψε:βεβαια με μετατροπουλα (χεχεχεχε!) στα αμορτισερια ανακαλυπτεις τελικα οτι μπορεις να το χωσεις αλλα δε σε κραταει πλεον το καθισμα.
(θα επανελθω, γιατι χρειαζονται καποιες μικροτροποποιησουλες , αλλα σε κανα δυο βδομαδες θα ειμαστε τελειωμενοι)


Ναι,εφικτοτατο και μην ξεχανμε ανθρωπους σαν τον Θαναση Aar η Νικο CX7 που του εχουν πιει το αιμα στις στροφες και το εχουν διασκεδασει αρκετα!
Και μαλιστα ο Θανασης ηταν και κατοχος EVO 9!

Μικρο παραδειγμα:

Δερβενοχωρια με Γλυστρηματα
:arrow: viewtopic.php?f=48&t=2256
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό Nickcx7 την Τρί Δεκ 24, 2013 21:57

Δεν με αφήνετε να αγιάσω ρε σείς...
Είπαμε έχει κάποια αρνητικά το αμάξι .....αλλά το μεγαλύτερο του σύν
είναι οι στροφές με όσα και με όποια (ταχύτητα στο σασμάν)
Δεν χρειάζεται καμμία ειδική μετατροπή για να το φχαριστηθείς και
να κάνεις σόου σε πολλά υποτίθεται γρήγορα αμάξια....
Εγώ το μόνο που έχω πάντα πάνω είναι 255/55 QUATTROMAXX, ECUTEK και φρέσκια κατοστάρα
Ε, ρε γλέντια!!!
Εικόνα
Nickcx7    
0,6 Bar
0,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 14:25
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: cx7

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό The Ace την Τρί Δεκ 24, 2013 22:19

Nickcx7 έγραψε:Δεν με αφήνετε να αγιάσω ρε σείς...
Είπαμε έχει κάποια αρνητικά το αμάξι .....αλλά το μεγαλύτερο του σύν
είναι οι στροφές με όσα και με όποια (ταχύτητα στο σασμάν)
Δεν χρειάζεται καμμία ειδική μετατροπή για να το φχαριστηθείς και
να κάνεις σόου σε πολλά υποτίθεται γρήγορα αμάξια....
Εγώ το μόνο που έχω πάντα πάνω είναι 255/55 QUATTROMAXX, ECUTEK και φρέσκια κατοστάρα


Υποθέτω εννοείς στα πλαίσια αυτού που έγραψα πιο πάνω:

The Ace έγραψε:....Α, και επίσης βασικό: όπως σου είπα, ξεχνάς θέματα όπως "χωσίματα", στροφιλίκια, οδηγική νιρβάνα κλπ. Μόνο στην ευθεία, άντε σε κανά light στροφιλίκι, ή με "αντιπάλους" άλλα SUV ή βαριά οχήματα....


Γιατί αν εννοείς ότι "χώσιμο σε στροφιλίκι" για το CX7 σημαίνει το ίδιο πράγμα που σημαίνει για ένα RX8 ή μια 159, sorry αλλά θα διαφωνήσω σε όλες τις αποχρώσεις και εντάσεις :P

Αν από την άλλη εννοείς ότι "κόβει βόλτες" γύρω από άλλα "γρήγορα" SUV, sedan, οικογενειακά κλπ, τότε ναι, αυτό το ξέρουμε όλοι, έχουμε πει ότι το CX7 είναι το πιο "sport" από τα "sport utility vehicles"....
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0 140HP Titanium
The Ace    
1,8 Bar
1,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 3385
Εγγραφή: Πέμ Απρ 21, 2011 08:46
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 50
Μοντέλο Αυτ.: BMW X3 xDrive20D MSport Ford Fiesta 1.0EB Titanium

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό iceberg την Τετ Δεκ 25, 2013 04:32

Η πώληση του Yaris ολοκληρώθηκε και ομολογώ ότι το αποχωρίστηκα με πόνο ψυχής!
Πλέον μπαίνω στην τελική ευθεία και τις επόμενες ημέρες που θα είμαι Αθηνα θα κοιτάξω κάποια αυτοκίνητα που έχω υπόψη.
Δεν ήμουνα ποτέ 'γκαζιάρης' οδηγός αλλά ούτε και 'φλώρος'. Μου αρέσει η γρήγορη οδήγηση αλλά όχι οι 'ταρζανιές' και νομίζω ότι το cx-7 θα με καλύψει. Ναι η alfa είναι πιο οδηγοκεντρική, με άλλα πατήματα και γενικά διαφορετικού προσανατολισμου αλλά μπορώ να φορτώσω πάνω και το μωρό και το καρότσι και τα μπαγκάζια και το ποδήλατό μου για να πάω μια εκδρομή;
Κι επειδή τα όνειρα και οι πόθοι δεν ξεχνιούνται, λένε πως αν είναι να κάνεις κάτι κάντο σωστά, έτσι λοιπόν αν είναι να πάρω alfa θα πάρω μία brera να την ευχαριστηθώ.
Και για να προλάβω κάποιους και να μη με θεωρήσετε ψωνισμένο νεόπλουτο, ο λόγος που κοιτάω τέτοια αυτοκίνητα και κυβικά είναι γιατί μπορώ να τα πάρω με φορολογική ατέλεια και αν μπορείς να γλιτώσεις τέλη και άλλες τέτοιες σαχλαμάρες η τιμή τους είναι δελεαστικότατη!

Καλές γιορτές σε όλους.
iceberg    
-0,4 Bar
-0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 14, 2013 21:34
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 47
Μοντέλο Αυτ.: Mazda CX-7 Grand Touring S/R

Re: Αγορά μεταχειρισμένου CX7

Δημοσίευσηαπό The Ace την Τετ Δεκ 25, 2013 08:32

iceberg έγραψε:Η πώληση του Yaris ολοκληρώθηκε και ομολογώ ότι το αποχωρίστηκα με πόνο ψυχής!
Πλέον μπαίνω στην τελική ευθεία και τις επόμενες ημέρες που θα είμαι Αθηνα θα κοιτάξω κάποια αυτοκίνητα που έχω υπόψη.
Δεν ήμουνα ποτέ 'γκαζιάρης' οδηγός αλλά ούτε και 'φλώρος'. Μου αρέσει η γρήγορη οδήγηση αλλά όχι οι 'ταρζανιές' και νομίζω ότι το cx-7 θα με καλύψει. Ναι η alfa είναι πιο οδηγοκεντρική, με άλλα πατήματα και γενικά διαφορετικού προσανατολισμου αλλά μπορώ να φορτώσω πάνω και το μωρό και το καρότσι και τα μπαγκάζια και το ποδήλατό μου για να πάω μια εκδρομή;
Κι επειδή τα όνειρα και οι πόθοι δεν ξεχνιούνται, λένε πως αν είναι να κάνεις κάτι κάντο σωστά, έτσι λοιπόν αν είναι να πάρω alfa θα πάρω μία brera να την ευχαριστηθώ.
Και για να προλάβω κάποιους και να μη με θεωρήσετε ψωνισμένο νεόπλουτο, ο λόγος που κοιτάω τέτοια αυτοκίνητα και κυβικά είναι γιατί μπορώ να τα πάρω με φορολογική ατέλεια και αν μπορείς να γλιτώσεις τέλη και άλλες τέτοιες σαχλαμάρες η τιμή τους είναι δελεαστικότατη!

Καλές γιορτές σε όλους.


Όπως σου είπα, ήμουν ακριβώς στο ίδιο σημείο πριν από 3-4 χρόνια, και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βέβαια εγώ ήμουν μάλλον πιο "γκαζιάρης" από σένα, καθώς μου φάνηκε πολύ άσχημο που έπρεπε να δώσω το RX8, αλλά από την άλλη μπορώ να σε βεβαιώσω ότι από όλα τα SUV που δοκίμασα, το CX7 είναι με διαφορά το πιο sport σε αίσθηση και επιδόσεις (εξαιρούνται τα ειδικά Χ5Μ και Cayenne Turbo, τα οποία και δεν έχω οδηγήσει προσωπικά).

Πάντως ειδικά αν είσαι του κουβαλήματος, σχεδόν κανένα sedan δεν θα σε καλύψει, άντε ίσως η Octavia λόγω του έξυπνου πορτ-μπαγκάζ. Αλλιώς πολυμορφικό ή SUV...
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0 140HP Titanium
The Ace    
1,8 Bar
1,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 3385
Εγγραφή: Πέμ Απρ 21, 2011 08:46
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 50
Μοντέλο Αυτ.: BMW X3 xDrive20D MSport Ford Fiesta 1.0EB Titanium

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικα περι CX 7

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron