[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί Μαρ 19, 2024 02:06 ]

CX-7 2.2diesel

Re: Cx7 2.2 mzr-cd diesel

Δημοσίευσηαπό CX7 την Σάβ Μάιος 07, 2016 18:03

κωστη κανεις δεν αγοραζε οταν μπορουσε κιολα ντιζελ στην Ελλαδα γιατι απαγορευοντουσανε εκτος απο επαρχια.παντως ουτε εδω κρητη εχω δει καποιο.καλη επιλογη θα τανε και οικονομικη σε σχεση με τη βενζινα
Δημήτρης --- CX-7 Touring
CX7    
1,1 Bar
1,1 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1130
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 12:43
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 61

Re: Cx7 2.2 mzr-cd diesel

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Σάβ Μάιος 07, 2016 18:12

zita έγραψε:Ενδιαφερομαι να αγορασω το cx7 2.2 diesel. Υπαρχει καποιος κατοχος να πει την γνωμη του για το συγκεκριμενο αυτοκινητο;
Γενικα οποιος εχει αποψη παρακαλω ας με διαφωτισει.



Κωστα Χριστος Ανεστη και καλωσορισες στην οικογενεια μας!! mmm mmm :mazda:

Οπως θα μπορεσεις να διαβασεις και στις προηγουμενες σελιδες ,εγω πιστευω πως ιδιως σημερα αξιζει με τα χιλια αφου μπορει να αγοραστει και στις δυο πολεις που απαγορευοταν!

Απροβληματιστα μοτερ γενικως τα ντιζελ,καταβαλωση που ενθουσιαζει και αξιοπιστια ιαπωνικη,τι αλλο να θελεις?Εχεις βρει σε αγγελιες καποιο?
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39009
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: CX-7 2.2diesel

Δημοσίευσηαπό zita την Σάβ Μάιος 07, 2016 21:53

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Ψάχνω εδώ και μερικούς μήνες για κάποιο suv. Είχα καταλήξει στο NISSAN XTRAIL 1.6 dci (DIESEL) ώσπου παρουσιάστηκε μία ευκαιρία (όπως φαίνεται) σε σχέση με το cx7 και άρχισα να το ψάχνω εδώ και μία εβδομάδα. Κυρίως οι κριτικές που βρήκα αφορούσαν στο 2.3 με το βενζινοκινητήρα, που οκ, όλος ο κόσμος παραπονιόταν για το πρόβλημα το turbo και τις δισκόπλακες και την πολύ ψηλή κατανάλωση. Για το diesel ομως δεν έχω βρει κάτι αρνητικό.
Απ΄ότι έχω καταλάβει βγαίνει (πιο σωστά έβγαινε) μόνο σε δύο εκδόσεις, comfort και touring. To grand touring ήταν μόνο για το 2.3 σωστά; Ως 4x4 είναι καλό;
Επίσης με προβληματίζει ελαφρώς και το θέμα ότι ίσως κάπως έχει "παλιώσει" σαν αυτοκίνητο.. Δηλαδή έχει σταματήσει από το 2012...οι τεχνολογίες αλλάζουν.. πχ το xtrail έχει τα πάντα σχεδόν από το βασικό εξοπλισμό (καμερα οπισθοπορείας, υποδοχη usb, navigator, start stop engine, αυτόματο κλείσιμο στο πορτ μπαγκαζ κλπ κλπ κλπ)....
zita    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2016 13:42
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: CX7

Re: CX-7 2.2diesel

Δημοσίευσηαπό andreas mps 6 την Κυρ Μάιος 08, 2016 05:42

Αν ψαχνεις για crossover Κωστα το cx 7 ειναι η καλυτερη επιλογη κι η τετρακινηση του πολυ καλη .καλωσορισες
andreas mps 6    
0,3 Bar
0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Παρ Δεκ 06, 2013 11:38
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: mazda 6 mps-mazda xedos 24v

Re: CX-7 2.2diesel

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Κυρ Μάιος 08, 2016 14:00

zita έγραψε:Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Ψάχνω εδώ και μερικούς μήνες για κάποιο suv. Είχα καταλήξει στο NISSAN XTRAIL 1.6 dci (DIESEL) ώσπου παρουσιάστηκε μία ευκαιρία (όπως φαίνεται) σε σχέση με το cx7 και άρχισα να το ψάχνω εδώ και μία εβδομάδα. Κυρίως οι κριτικές που βρήκα αφορούσαν στο 2.3 με το βενζινοκινητήρα, που οκ, όλος ο κόσμος παραπονιόταν για το πρόβλημα το turbo και τις δισκόπλακες και την πολύ ψηλή κατανάλωση. Για το diesel ομως δεν έχω βρει κάτι αρνητικό.
Απ΄ότι έχω καταλάβει βγαίνει (πιο σωστά έβγαινε) μόνο σε δύο εκδόσεις, comfort και touring. To grand touring ήταν μόνο για το 2.3 σωστά; Ως 4x4 είναι καλό;
Επίσης με προβληματίζει ελαφρώς και το θέμα ότι ίσως κάπως έχει "παλιώσει" σαν αυτοκίνητο.. Δηλαδή έχει σταματήσει από το 2012...οι τεχνολογίες αλλάζουν.. πχ το xtrail έχει τα πάντα σχεδόν από το βασικό εξοπλισμό (καμερα οπισθοπορείας, υποδοχη usb, navigator, start stop engine, αυτόματο κλείσιμο στο πορτ μπαγκαζ κλπ κλπ κλπ)....



Κωστα φιλε,αν κοιταξεις στα θεματα των 7αριων μαλιστα θα δεις κυριως στο multomedia corner τι μπορει να κανει ενα 7αρι...και μπορει να κανει πολλα η τετρακινηση του ,η οποια εχει και πισω μπλοκε διαφορικο!
Δισκοπλακες,οχι προβλημα στην τουρμπινα εκτος κι αν ο προηγουμενος δεν το εχει προσεξει καθολου.Δισκοπλακες και καδενα προσοχη!

Αυτοματα κλεισιματα οχι,start stop,δεν υπαρχουν,ολα τα υπολοιπα ναι!
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39009
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: CX-7 2.2diesel

Δημοσίευσηαπό zita την Κυρ Μάιος 08, 2016 15:54

Έχω δεί πολλά βίντεο - παρουσιάσεις αλλά και για offroad. Φαίνεται πως κινείται αξιοπροπώς και εκτός δρόμου. Ως τώρα είχα το KIA SORENTO 2.5 DIESEL του 2006. Φαίνεται πως έχουν όμοια χαρακτηριστικά σε ίππους, ροπή, 0-100 κλπ. Επίσης το συγκρίνουν πολλοί και με το FREELANDER 2. Τί γνώμη έχετε για αυτούς τους ανταγωνιστές;
zita    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2016 13:42
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: CX7

Re: CX-7 2.2diesel

Δημοσίευσηαπό andreas mps 6 την Κυρ Μάιος 08, 2016 16:56

Mazda φιλε μου,mazda :bow:
andreas mps 6    
0,3 Bar
0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Παρ Δεκ 06, 2013 11:38
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: mazda 6 mps-mazda xedos 24v

Προηγούμενη

Συναφή θέματα


Επιστροφή στο Γενικα περι CX 7

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron