[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί Απρ 16, 2024 06:10 ]

Τest drive με ενα cx7

Τest drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό Makisma την Τρί Μάιος 17, 2011 15:59

Σημερα εκανα ενα `test drive` με ενα cx7 ετσι για να δω τις δυνατοτητες του και να το κανω συγκριση με το 6αρι
mps του Νασου ,που κι αυτο το τεσταραμε πριν απο δυο ημερες .
Απο που ν αρχισω….. Με την πρωτη γκαζια ,καταλαβαινεις οτι εισαι μεσα αμαξι ,που σου παρεχει ασφαλεια τοσο
στις στροφες οσο και στην ευθεια . Μετα τις 2500-3000 στροφες κι ενω πατας σανιδα το γκαζι αρχιζεις να κολλας ,
χωρις να το θελεις ,την πλατη σου στο καθισμα .Ειχε πολυ καλη επιταχυνση και παρεμεινε σταθερο στην πορεια που
του ειχα δωσει , παρα τις ελαφρες στροφουλες του δρομου .
Εκει ακριβως ενιωσα αυτο που ειπα πιο πανω .
Την ασφαλεια του κρατηματος του . Επειδη ομως , ολα αυτα ειναι γνωστα σε ολους μας
(τα ηξερα κι εγω ,αλλα δεν τα ειχα ζησει απο το τιμονι ) δεν θα μπω σε περισσοτερα χαϊδολογηματα .
Θα πω μονο ,οτι ειστε τυχεροι οσοι τα εχετε και να τα χαιρεστε .
Για μας τους φτωχους 6αριδες ,αυτες οι επιταχυνσεις και η δυναμη της ροπης ,μπορει να μην ειναι πρωτογνωρες ,
αλλα σιγουρα ειναι εντυπωσιακες .
Η καταναλωση ,με το ξεσκιμα 1ης-2ας -3ης , ανεβηκε λιγο και μας εδειξε ,25 και κατι μεσο ορο .
Το αφησαμε στα απαρατηρητα γιατι η οδηγηση δεν ηταν καθολου φισιολογικη .Αρα δεν ειναι και αντιπρωσοπευτικο για μενα .
Ολοι θα εχετε καταλαβει ,ποιος ηταν ο συνοδηγο μου ;) ;)



YS
Τωρα . Μετα απο τις πολυ καλες εντυπωσεις ,την καλη και γρηγορη επιταχυνση του και ολα τα αλλα , το mps του Νασου,
μετα και την τελευταια αναβαθμιση που του εκανε , ειναι μακραν μπροστα .Δεν ειναι σωστο να τα συγκρινουμε
αυτα τα δυο , απλα το αναφερω μπας και ικανοποιηθει (κι αλλο ) ο ηδη ξετρελαμενος γαμπρος μου ;) ;) .
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: Μακης test drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Τρί Μάιος 17, 2011 18:07

Με βάση τον ανταγωνισμό σε αυτά τα επίπεδα είναι μακράν η καλύτερη επιλογή ;)
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Μακης test drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τρί Μάιος 17, 2011 19:19

μετα απο αρκετο καιρο οδηγησης group vag και αλλοθρησκων :lol: :lol: γενικοτερα εταιριων σημερα στην δουλεια μου επιτελους παρουσιαστηκε Mazda στα χερια μου :bow: :mazda:
ενα πολυ ωραιο cx7 με 58645 χλμ και...believe it or not ...καμια αλλαγη σε δισκο η φρενα :lol: :lol: :lol:
ευκαιρια λεω να θυμηθω περιπου πως πηγαινε το 6αρι μου οταν ηταν ακομη εντελως μαμα!βεβαια τα cx7 εχουν λιγο λιγοτερο boost,πιο βαρια,αλλα τουλαχιστον στο περιπου!

πρωτη κινηση,ελευεθρωνω λιγο φιλτροκουτι ωστε να αναπνει καλυτερα :twisted: και ιδιως σε στενα ο ηχος ηταν πιο ωραιος με ευδιακριτο σπουλαρισμα τουρμπινας και ελαφρυ διακριτικο σκασιμο απο την μαμα σκαστρα! :twisted: :turbo:

ανοιγματακια εκανα μερικα και λεω...τι ειναι να χαιρεσαι κατι χωρις να το μοιραζεσαι με καποιον? :mrgreen: ας δωσω λεω λοιπον και στον κυρ Μακη να χαρει :lol:

ΜΕΤΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ παρακαλω οτι δεν δινω αυτοκινητο!με ολους μοιραζομαι το αυτοκινητο...της δουλειας :mrgreen: :lol:

μολις φτανω εξω απο το σπιτι του αντι απλα να ερθει να δει την καταναλωση στο trip που με ειχε ρωτησει...μου λεει κατσε διπλα να οδηγησω :o :o :o :o
:lol: :lol:
δεν μπορουσαμε να ανοιξουμε βεβαια πολυ καθως δεν ηταν και οτι πιο ασφαλες ,αλλα μια μικρη ιδεα πηρε και ο ο κυρ Μακης!βεβαια στις στροφες φοβηθηκε λιγο και αφηνε γκαζι,ενω το μυστικο για να μπει σωστα ενα τετρακινητο εκει ειναι γκαζι!αν ξεπερασει κανεις αυτον τον λογικο φοβο εκει ανταμοιβεται απο ενα 4χ4 οχημα!
την δευτερη φορα που ανοιξε πανω σε στροφη με μεγαλυτερη ορατοτητα νομιζω οτι καταλαβε γιατι του φωναζα <<γκαζι,γκαζι>> :twisted:

η ροπη και η δυναμη απο το ξυπνημα της τουρμπινας εκανα αισθητη την παρουσια τους πανω απο τις 2300 σαλ!εως εκει υπηρχε lag (αποριας αξιον μαλιστα την στιγμη που ο αμεσος ψεκασμος,τα κυβικα και η μικρη τουρμπινα,θα επρεπε να ανοιγουν λιγο νωριετρα...ισως εχω κακομαθει τελικα τελευταια)

τα ανοιγματα εγιναν ολα με AC ανοιχτο!σαν συνοδηγος ενιωθα πολυ ροπη στο στηθος και δυναμη!ο κυρ Μακης οχι τοσο σαν οδηγος!
το κρατημα του CX7 επισης ειναι εκπληκτικο!ενα αυτοκινητο allaround και οτι καλυτερο οπως ειπε και ο Μητσος στον ανταγωνισμο!
να μην ειχε και αυτο το παιδαριωδες προβλημα...

κυριε Μακη,ελπιζω να περασατε καλα και μολις τελειωσετε τις βολτες,δωστε στον Ηλια το δωρο του :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Μακης test drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τρί Μάιος 17, 2011 19:37

και καποια βιντεο toot

αν ανοιξετε λιγο τον ηχο πιθανοτατα θα ακουσετε το σπουλαρισμα!οι εξωτερικοι ηχοι δεν αφηνουν να ακουστει οσο ακουγοταν στα δικα μου αυτια τουλαχιστον!


Ηλια δωσε βαση στο βιντεο :mrgreen: (το δοκιμαζει πριν στο παραδωσει ωστε να ειναι βεβαιος οτι ολα ειναι καλα) :mrgreen:


κι εδω μια ακομη ληψη με το λυκοπουλο μας !! toot
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Μακης test drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό whitehawk την Τετ Μάιος 18, 2011 07:09

Πάει η συμφωνία σχετικά με το mps3 πιστεύω όμως ότι και cx-7 είναι αξιόλογο αμάξι με διαφορά βάρους αλλά με μια καλή τετρακίνηση όπως δεν έχει to mps αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι υποβοηθητική και όχι μόνιμη σε σχέση με άλλα αυτοκίνητα όμως πιστεύω ότι είναι αξιόλογη για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο υπάρχουν προτερήματα αλλά και υστερήματα ανάμεσα στα δύο το mps3 δεν έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα σοβαρό όπως έχει το cx-7 και λύση δεν υπάρχει τώρα όμως για εμένα σύμφωνα με τα πηστεύω τα δικά μου θα ήθελα το mps3 να το έβγαζαν τετρακίνητο :D :D Αλλά θα μου πεις ζητάω πολλά και ότι το αυτοκίνητο όπως είναι μπαίνει μια χαρά στις στροφές αλλά πάντα η προσωπική γνώμη είναι η γνώμη που έχει ο καθένας....Πιστεύω ότι το cx-7 σαν αυτοκίνητο έχει πολλές δυνατότητες οδήγησης όπως επίσης διαφορετικό τώρα ποια σε σχέση με του Νάσου όπου έχει κάποια περισσότερα από τα δικά μας όπως επίσης λιγότερα κιλά το mps6 σε σχέση με το cx-7 διαφορές πολλές και απ'ότι είδα Νάσο το αμάξι έγινε αεροπλάνο με αυτά που έβαλες και εύχομαι να πάει ακόμα ποιο τέλεια!!!!!!!!!!!!!Να είστε καλά και πάντα το ρεζερβουάρ του αυτοκινήτου να είναι γεμάτο γιατί αυτής της κατηγορίας αμάξια καταπίνουν τ'άντερα τους απο βενζίνη όταν το πατάς :photo-gas:Και κάποια στιγμή κύριε Μάκη μας να πάμε μαζί να σου δείξω αυτό που σου έλεγα!!!!!!!!!!!!!! bo2w bo2w [woohoo.gif] [woohoo.gif]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
whitehawk    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2009 16:17
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 37
Μοντέλο Αυτ.: CX7 GT

Re: Μακης test drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό Αbarth100hp την Τετ Μάιος 18, 2011 08:57

Έχει περάσει σχεδόν μια μέρα και περιμένω στο παράθυρο να δω ένα cx-7 αλλά τίποτα..... whipi whipi
Με τα πόδια το φέρνει από το Χαλάνδρι;;;;;;
Δε πειράζει σύγαμπρε ίδιο μοτέρ φοράει με το 3άρι οπότε κανένα πρόβλημα καλοδεχούμενο το 7άρι!!
Ωραία βιντεάκια τραβάει Νάσο το lg και ωραίες οδηγίες προς το πεθερό μας!!!!
ΓΚΑΖΙ ΓΚΑΖΙ όλα τα λεφτά η ατάκα σου axaxaxa
Θέλει ιδιαίτερα μαθήματα ο πεθερός και αρχίζουν από το Σ/Κ!!!!!!!
Λές βρε Νάσο να έχει πάει να βγάλει το μοτερ απο το 7άρι και να το βάλει στο 6άρι :o :o και μετά να έρθει να μου πει όριστε μικρέ γαμπρέ μου το δώρο σου!!!!!!!!!!!!!!! grrrrr grrrrr grrrrr
Δείτε εδώ------->>>>>Μη γράφετε Greeklish
-------------------------------------------------------------------
ΓΑΜΠΡΟΙ Α.Ε.....
Εικόνα
Fiat panda 40kmh-120kmh
Fiat Panda 100 HP 100 PS - Specs & Perfs
Keep the pedal to the metal!!
Ένας όμορφος κόσμος που απέχει ένα βήμα,
μην ανάβεις το φως, τράβα απλά την κουρτίνα..
Άβαταρ μέλους
Αbarth100hp    
0,8 Bar
0,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: Τετ Ιαν 07, 2009 21:45
Τοποθεσία: Μελίσσια
Χώρα: Italy (it)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 39
Μοντέλο Αυτ.: Fiat panda 102.4hp

Re: Μακης test drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τετ Μάιος 18, 2011 13:13

Χρησταρα η τετρακινηση σου ειναι παρα πολυ καλη και πιστεψε με,δεν υπολειπεται σε τιποτα απο μια μονιμη ;)
το αυτοκινητο ,ναι,εχει πολλες δυνατοτητες!αν δεν ειχε το θεμα με το δισκο,θα μπορουσαν οι κατοχοι πιο απερισπαστοι να επικεντρωθουν στην βελτιωση του αυτοκινητου που μπορει να το κανει φοβερο εργαλειο!! :bow:

Ηλια,δεν ξερω πως στο φερνει...εγω ξερω παντως οτι ειναι αυτη την στιγμη στο γκαραζ μου και προστατευει το ξαδερφι του το 6αρι μου :twisted: :twisted:
δυο :mazda: στο γκαραζ μου!!!
:bow: :mazda:

οποτε θελεις ελα να το παρεις!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted:
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

test drive cx-7

Δημοσίευσηαπό nikos- cx7 την Τετ Μάιος 25, 2011 20:12

nikos- cx7    
-0.8 Bar
-0.8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 28, 2009 19:46
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: mazda rx8

Re: test drive cx-7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Πέμ Μάιος 26, 2011 15:41

αν και ειναι στα Ρωσσικα οι εικονες αξιζουν οσο 1000000 λεξεις!μια χαρα τα καταφερνει παντου το 7αρι!
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Μακης test drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό Tsimata Nokami την Πέμ Σεπ 27, 2012 14:10

κ Μακη σας παει το 7αρι ε?
ΤSIMATA NOKAMI....ΑΡΧΑΙΟΣ ΙΑΠΩΝΑΣ ΘΕΟΣ...ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ,ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ
ΜΑΥΡΟΙ Α.Ε.
Άβαταρ μέλους
Tsimata Nokami    
0,7 Bar
0,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 24, 2010 14:56
Τοποθεσία: Σχηματαρι-Ταναγρα,Ν.Βοιωτιας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 45
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA CX7/2.3L T. GRAND TOURING-BLACK BRILLIANT

Re: Μακης test drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Παρ Σεπ 28, 2012 12:46

του παει λες Θοδωρη ε? :twisted:
προτεινε του ανταλλαγη με το δικο σου...η οχι? :twisted:
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Τest drive με ενα cx7

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Πέμ Ιαν 16, 2014 19:45

KVA MAZDA6 έγραψε:ΝΑΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΟ CX7 ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΑ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΜΑΝΤΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ.ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΧΕ 90.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΤΖΙΠΟΕΙΔΕΣ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΛΙΜΟΥΖΙΝΑΣ.Η ΑΠΟΘΕΩΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ Η ΜΟΤΕΡΑΚΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΕΛΕΙΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ. ΠΟΥ 120 ΑΛΟΓΑΚΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ 260 ΤΟΥΡΜΠΙΣΙΑ.ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΗΤΑΝ ΗΣΥΧΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ.ΣΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΛΙΓΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ,ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΟ ΚΟΠΑΝΙΟΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΜΑΞΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΛΕΓΑ.Ο ΑΛΛΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ,ΘΕΩΡΗΣΕ ΟΤΙ ΤΟ BMW Χ3 3.0 ΗΤΑΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ.ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ CHECK ΣΤΟ BMW ΑΠΟ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ OFF ΤΟ XDRIVE pop .ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΧΩΜΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ SUV.


Το Χ3 το εχω οδηγησει πολλες φορες,καμμια σχεση εντελως αποψη μου!

Σε χωμα μπορεις να δεις ενοτητες οπως εδω:

Videos στο χιόνι-παγο-χωμα με το CX-7
:arrow: viewtopic.php?f=115&t=9457

Το 7αρι ειναι ενα μοναδικο στο ειδος του Crossover που σε κανει να αποκομιζεις αισθηση σαν ενα Forester!

The Ace έγραψε:
KVA MAZDA6 έγραψε:....ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΧΩΜΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ SUV.


Πέρασα κάθετα και οριζόντια την Λίμνη Τάκκα http://goo.gl/maps/8HlNj και δεν κατάλαβε τίποτα. Και μιλάμε για χαντάκια, νεροφαγώματα, αρδευτικά 1 μέτρου, αναχώματα για τις αρδεύσεις κλπ κλπ :cool2:


Αυτος εισαι Αντωνη yiiiio Και τα καταφερε το θηριακι??Μπραβο του,δεν μας εχεις πει τις περιπετειες σου αυτες! smileycar
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2


Επιστροφή στο Γενικα περι CX 7

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron