[ +/- ] [ Τώρα είναι Δευτ Απρ 29, 2024 03:09 ]

RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Re: challenge or cosmo

Δημοσίευσηαπό Niklb την Παρ Μάιος 06, 2016 17:43

The Ace έγραψε:Αν δεν είναι καθημερινό και εντός πόλης, και το προορίζεις για ανοίγματα, διαδρομές και θέλεις την πιο "wankelάτη" εμπειρία, τότε Cosmo. Η πραγματική μέση ενός Challenge είναι περίπου στα 15lt/100χλμ, και ενός Cosmo άντε να φτάσει το πολύ τα 16lt/100χλμ, και τα δύο νούμερα έχουν προκύψει από πολυετή συμβίωση και με τα δύο.

Απο οτι βλεπω και σε κατανάλωση αξιζει το Cosmo
Niklb    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2016 22:56
Γένος: Δεν έχει ορισθεί

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Παρ Μάιος 06, 2016 18:24

Nικο,Χριστος Ανεστη και καλωσορισες στην παρεα μας!!! mmm mmm mmm wc

Ευχομαι με το καλο να παρεις το 8αρι που θελεις!!

Για μενα και ειδικα με το χερι στην καρδια,θα διαλεγα Cosmo για το στροφαρισμα του στις 10000 σαλ περιπου και θα εβαζα και μια ram air Greddy πχ να ακουω αυτον τον θεικο ηχο!

Επειδη μολις γυρισα πριν λιγο απο την δουλεια μου και ισα που στεκομαι,διαβασε λιγο καποια αρθρακια για τα 8αρια που εχουμε εδω αναφερει,διαβασε επισης Αρθρα μελων και ελπιζω οτι μεθαυριο θα εχω ρεπο ,ωστε να τα πουμε πιο εμπεριστατωμενα και να προσπαθησω κι εγω να συμβαλω στην επιλυση καποιων αποριων σου,οπου φυσικα καλυτερα τον πρωτο λογο εχουν κατοχοι η πρωην κατοχη 8αριων!! toot toot
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό bluemike την Παρ Μάιος 06, 2016 19:13

Nικο οπως σου εχω πει cosmo με χιλια Εδω τα παιδια εχουν πολλες γνωσεις και θα βοηθησουν πολυ φιλε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bluemike    
1,5 Bar
1,5 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2012 12:31
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda RX8

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό Niklb την Παρ Μάιος 06, 2016 21:36

Nasos Mazdaspeed 6 έγραψε:Nικο,Χριστος Ανεστη και καλωσορισες στην παρεα μας!!! mmm mmm mmm wc

Ευχομαι με το καλο να παρεις το 8αρι που θελεις!!

Για μενα και ειδικα με το χερι στην καρδια,θα διαλεγα Cosmo για το στροφαρισμα του στις 10000 σαλ περιπου και θα εβαζα και μια ram air Greddy πχ να ακουω αυτον τον θεικο ηχο!

Επειδη μολις γυρισα πριν λιγο απο την δουλεια μου και ισα που στεκομαι,διαβασε λιγο καποια αρθρακια για τα 8αρια που εχουμε εδω αναφερει,διαβασε επισης Αρθρα μελων και ελπιζω οτι μεθαυριο θα εχω ρεπο ,ωστε να τα πουμε πιο εμπεριστατωμενα και να προσπαθησω κι εγω να συμβαλω στην επιλυση καποιων αποριων σου,οπου φυσικα καλυτερα τον πρωτο λογο εχουν κατοχοι η πρωην κατοχη 8αριων!! toot toot

Χρονια πολλα.ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα.θα χαρω πολυ να μαζεψω γνωμες και εμπειριες πριν απο καθε κινηση για αγορα superhap
Niklb    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2016 22:56
Γένος: Δεν έχει ορισθεί

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό Niklb την Παρ Μάιος 06, 2016 21:40

bluemike έγραψε:Nικο οπως σου εχω πει cosmo με χιλια Εδω τα παιδια εχουν πολλες γνωσεις και θα βοηθησουν πολυ φιλε.

Μετα απο την βολτουλα με το μπλε κτηνακι (η οποια ειναι αξεχαστη) οτι και να παρω θα μου φανει ισως λιγο αδυναμο..αλλα νομιζω οτι και ετσι θα μου δωσει αρκετες χαρες!!
Niklb    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2016 22:56
Γένος: Δεν έχει ορισθεί

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό bluemike την Παρ Μάιος 06, 2016 23:51

Niklb έγραψε:
bluemike έγραψε:Nικο οπως σου εχω πει cosmo με χιλια Εδω τα παιδια εχουν πολλες γνωσεις και θα βοηθησουν πολυ φιλε.

Μετα απο την βολτουλα με το μπλε κτηνακι (η οποια ειναι αξεχαστη) οτι και να παρω θα μου φανει ισως λιγο αδυναμο..αλλα νομιζω οτι και ετσι θα μου δωσει αρκετες χαρες!!
Να σαι καλα Νικο και να χαιρεσαι την οικογενεια σου και κυριως τον
μπαμπα σου που για μενα δεν υπαρχει καλυτερος μαστορας στις φανοβαφες!!! Αφου σου μετεφερα το μικροβιο :) διαβσσε οτι σε ενδιαφερει εδω μεσα γιατι πραγματικα ειναι μια φοβερη τραπεζα γνωσεων και οι μαζντακηδες εδω ξερουν παρα πολλα και εχουν πολλη εμπειρια για να σε βοηθησουν! :)
Υ.Γ. Οποτε βαρεθεις την ατμοσφαιρα.. ,εδω θα ειμαι να συζητησουμε για σαλιγκαρους.. :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bluemike    
1,5 Bar
1,5 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2012 12:31
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda RX8

Re: challenge or cosmo

Δημοσίευσηαπό giorgios1979 την Σάβ Μάιος 07, 2016 11:51

Niklb έγραψε:
giorgios1979 έγραψε:καλυτερα χαμηλα και χειροτερα ψηλα! :mrgreen: αν και δεν εχω οδηγησει τσαλεντζ και ειμαι και φρεσκος κατοχος κοσμο οποιο και να παρεις πιστευω θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος!το μονο μειον του ειναι η καταναλωση και των δυο!
θελει καλο ψαξιμο μονο πριν την αγορα του!με το καλο η αγορα! :-P

Πως το βλεπεις στα χαμηλα?η καταναλωση ειναι θεμα που το ξερω μα δεν με πειραζει ειμαι αποφασισμενος.Απο περιεργια εχεις δει τι καει? γιατι μαλλον για cosmo παω

δεν εχω καλο κριτηριο να κρινω μιας και οδηγω και αλλα 2 παραλληλα οχηματα σβελτα σχετικα! :smile:
απο καταναλωση εντως κανα 15αρι βλεπω με ταρζανιες μεσα!ταξειδακι που εκανα με 150 μεσο ορο εκαψα κανα 25αρι ευρω περιπου για 120 χιλιομετρα μεχρι Δηλεσι και μερικες γυρες εκει περα!
Άβαταρ μέλους
giorgios1979    
-0,3 Bar
-0,3 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2015 20:13
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: RX8 + OCTAVIA

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό Niklb την Σάβ Μάιος 07, 2016 14:24

bluemike έγραψε:
Niklb έγραψε:
bluemike έγραψε:Nικο οπως σου εχω πει cosmo με χιλια Εδω τα παιδια εχουν πολλες γνωσεις και θα βοηθησουν πολυ φιλε.

Μετα απο την βολτουλα με το μπλε κτηνακι (η οποια ειναι αξεχαστη) οτι και να παρω θα μου φανει ισως λιγο αδυναμο..αλλα νομιζω οτι και ετσι θα μου δωσει αρκετες χαρες!!
Να σαι καλα Νικο και να χαιρεσαι την οικογενεια σου και κυριως τον
μπαμπα σου που για μενα δεν υπαρχει καλυτερος μαστορας στις φανοβαφες!!! Αφου σου μετεφερα το μικροβιο :) διαβσσε οτι σε ενδιαφερει εδω μεσα γιατι πραγματικα ειναι μια φοβερη τραπεζα γνωσεων και οι μαζντακηδες εδω ξερουν παρα πολλα και εχουν πολλη εμπειρια για να σε βοηθησουν! :)
Υ.Γ. Οποτε βαρεθεις την ατμοσφαιρα.. ,εδω θα ειμαι να συζητησουμε για σαλιγκαρους.. :)

Ευχαριστω πολυ,μακαρι να ερθει η στιγμη που θα γινει πραξη οχι απλα να το συζηταμε.Δυσκολο βεβαια αλλα παντα ελπιζουμε.
Niklb    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2016 22:56
Γένος: Δεν έχει ορισθεί

Re: challenge or cosmo

Δημοσίευσηαπό Niklb την Σάβ Μάιος 07, 2016 14:27

giorgios1979 έγραψε:
Niklb έγραψε:
giorgios1979 έγραψε:καλυτερα χαμηλα και χειροτερα ψηλα! :mrgreen: αν και δεν εχω οδηγησει τσαλεντζ και ειμαι και φρεσκος κατοχος κοσμο οποιο και να παρεις πιστευω θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος!το μονο μειον του ειναι η καταναλωση και των δυο!
θελει καλο ψαξιμο μονο πριν την αγορα του!με το καλο η αγορα! :-P

Πως το βλεπεις στα χαμηλα?η καταναλωση ειναι θεμα που το ξερω μα δεν με πειραζει ειμαι αποφασισμενος.Απο περιεργια εχεις δει τι καει? γιατι μαλλον για cosmo παω

δεν εχω καλο κριτηριο να κρινω μιας και οδηγω και αλλα 2 παραλληλα οχηματα σβελτα σχετικα! :smile:
απο καταναλωση εντως κανα 15αρι βλεπω με ταρζανιες μεσα!ταξειδακι που εκανα με 150 μεσο ορο εκαψα κανα 25αρι ευρω περιπου για 120 χιλιομετρα μεχρι Δηλεσι και μερικες γυρες εκει περα![/quote
Ακουω πολλους να μου λενε (μη κατοχους rx8) οτι εντως θα εχω τα 20+ χαλαρα.Αλλα διαβαζω ομως εδω μεσα!!!
Niklb    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2016 22:56
Γένος: Δεν έχει ορισθεί

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό bluemike την Σάβ Μάιος 07, 2016 14:35

Ολα αυτα που βλεπεις πησιαζουν την κατωτερη αντε και μεση καταναλωση. Οταν θα πατας θα χαλανε τα μανομετρα..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bluemike    
1,5 Bar
1,5 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2012 12:31
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda RX8

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό Niklb την Σάβ Μάιος 07, 2016 15:30

bluemike έγραψε:Ολα αυτα που βλεπεις πησιαζουν την κατωτερη αντε και μεση καταναλωση. Οταν θα πατας θα χαλανε τα μανομετρα..

Τελος παντων.Δεν κοιταω καταναλωση αφου δεν ειναι για καθημερινη χρηση.ειπαμε βολτα και διασκεδαση!!
Niklb    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2016 22:56
Γένος: Δεν έχει ορισθεί

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό bluemike την Σάβ Μάιος 07, 2016 15:36

Niklb έγραψε:
bluemike έγραψε:Ολα αυτα που βλεπεις πησιαζουν την κατωτερη αντε και μεση καταναλωση. Οταν θα πατας θα χαλανε τα μανομετρα..

Τελος παντων.Δεν κοιταω καταναλωση αφου δεν ειναι για καθημερινη χρηση.ειπαμε βολτα και διασκεδαση!!
Ετσι,
διασκεδαση προπαντως!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bluemike    
1,5 Bar
1,5 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2012 12:31
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda RX8

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό Niklb την Σάβ Μάιος 07, 2016 16:26

bluemike έγραψε:
Niklb έγραψε:
bluemike έγραψε:Ολα αυτα που βλεπεις πησιαζουν την κατωτερη αντε και μεση καταναλωση. Οταν θα πατας θα χαλανε τα μανομετρα..

Τελος παντων.Δεν κοιταω καταναλωση αφου δεν ειναι για καθημερινη χρηση.ειπαμε βολτα και διασκεδαση!!
Ετσι,
διασκεδαση προπαντως!

superhap superhap
Niklb    
-0,9 Bar
-0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 27, 2016 22:56
Γένος: Δεν έχει ορισθεί

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Κυρ Μάιος 08, 2016 14:05

Νικο,απλως δες το ολο πακετο,διασκεδαση,ηχος,στροφαρισμα,καλα κανεις και δεν κοιτας καταναλωση!!

Ριξε μια ματια εδω!!! toot

:arrow:viewtopic.php?f=65&t=15361
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: RX8 Cosmo vs RX8 Challenge

Δημοσίευσηαπό rotoropoulos την Κυρ Μάιος 08, 2016 14:07

cosmo φιλε να παρεις,περισσοτερη δυναμη ηχος απο αλλου αλλιως ειναι να στροφαρεις στις 10.για πληροφοριες υπαρχουν πολλα αρθρα ακομη που μπορεις να διαβασεις εκτος αυτο που βαλε ο Νασος.απο καταναλωση θα πονεσεις αλλα ο πονος θα φευγει μονομιας με ολα τα υπολοιπα καλα
Άβαταρ μέλους
rotoropoulos    
0,6 Bar
0,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 09, 2010 18:35
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 38
Μοντέλο Αυτ.: RX 8 Cosmo

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικα περι RX 8

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης