[ +/- ] [ Τώρα είναι Δευτ Απρ 29, 2024 04:37 ]

Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό Argiris RX 8 την Παρ Δεκ 25, 2009 15:46

γεια σας ρε παιδια και καλες γιορτες.χρονια πολλα σε ολο το κλαμπ.που ειναι ο πατριωτης μου ο νασος?χρονια πολλα αδελφε μου.μεσα στο ολο αυτο γιορτινο κλιμα των ημερων γιορταζει και το ρχ μου.ετσι ηθελα να κανω ενα αφιερωμα σε ολους εμας που εχουμε ρχ8 και το εχουμε αγαπησει τοσο.
αληθεια,τι ειναι αυτο που το κανει τοσο αγαπητο,τοσο μοναδικο?
ειναι η μοναδικοτητα του?ειναι η ιδιαιτεροτητα του που μας θελει απικο πανω του να τρεχουμε να ελεγχουμε το λαδακι του ανα 2-3 γεμισματα αφου ετσι λειτουργει εξαλλου?ειναι η μαγεια που μας προσφερει ειτε οταν ειναι ακινητο,ειτε οταν τ οδηγουμε?ειναι ο ηχος του,ειναι ο wankel που κανεις αλλος δεν τολμησε και δεν εξελισει 40 χρονια μετα?
ΤΙ ΕΙΝΑΙ αυτο που μας τρελλαινει καθε φορα που το καβαλαμε για μια βολτα,για μια διαδρομη και ξαφνικα μας κανει να νομιζουμε οτι ειμαστε σε jap αγωνες?ειναι το στησιμο του 50-50 που ελαχιστα υπεραυτοκινητα της 10πλασιας αξιας του δεν εχουν?
ειναι οτι 5 χρονια αυτοκινητο στην πιατσα και ακομη στο περασμα του ολοι γυριζουν?ειναι οτι ειναι το μοναδικο τετραθεσιο σπορ τετοιου ειδους?
τι ειναι αυτο που ενω ξερουμε οτι δεν γλυτωνουμε καποια στιγμη τα 3 χιλιαρικα για αλλαγη μοτερ κι χει ημερομηνια ληξης η στα 60,000 η στα 160,000 εμεις το αγαπαμε ολο και περισσοτερο?ειναι σαν την γκομενα που οσο μας κανει τα τσαλιμακια της και δεν την εχουμε σιγουρη τοσο την θελουμε.κι ενω το ξερουμε αυτο.ολοι μας αλλα κ ποσος κοσμος το αγοραζει και το δεχεται κ ετσι στο περασμα των χρονων εχει καθιερωθει ο ροτορας στην συνειδηση ολου του κοσμου σαν ενας θρυλος.ακομη και τα κουσουρια ξεχνιουνται αμεσως στο ακουσμα ενος wankel στην λυσσα των 10,000 στροφων :bow:
8αρακι μου σε αγαπω πολυ και θελω να γερασουμε μαζι :bow: :mazda: αγκαλιασε με τωρα και συ με τις πορτες σου :bow:

εσεις ρε παιδια,τι ειναι αυτο που σας κανει το 8αρι σας να το αγαπατε τοσο?ειμαι εγω μηπως ο μονος τοσο τρελλαμενος στον κοσμο?απο οτι βλεπω και απο φιλαρακια εδω λακωνια μου παντως δεν ειμαι μονος.εσεις στα υπολοιπα μερη τι λετε για το 8αρι σας αυτες τις γιορτινες μερες?
ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Argiris RX 8    
0,4 Bar
0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2009 14:03
Τοποθεσία: Σπάρτη
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: RX 8 Cosmo '07 US spec

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό fotis7 την Παρ Δεκ 25, 2009 17:46

αργυρη αν και η απαντηση μου δεν ειναι αντικειμενικη μιας και ειναι το αγαπημενο μου αυτ/το και 2ον δεν το πηρα στο τσακ λογω οικ.υποχρεωσεων θα απαντησω.1)το φοβερο και ........ σουλουπι του μεσα και εξω :bow: :bow: :bow: 2)οι απιστευτες δυνατοτητες του μιας και ειναι ενα ατμοσφαιρικο τερας 3)τα κρατηματα του με τα απιστευτα συστηματα υποβοηθησης που προσφερουν ενα στιβαρο ελαφρυ μοντελο που οποτε θελει παει με τις πορτες :bow: :bow: :bow:
Ο ΑΣΒΟΣ ΜΟΥ
Εικόνα
ΦΙΛΤΡΟ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΕΞΑΤΜΙΣΗ

Εικόνα
ΜΥ PRECIOUS
Άβαταρ μέλους
fotis7    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 6419
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 08:45
Τοποθεσία: Α.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 44
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 WHITE PEARL

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό VERSUS4582 την Σάβ Δεκ 26, 2009 08:04

8αρακι μου σε αγαπω πολυ και θελω να γερασουμε μαζι αγκαλιασε με τωρα και συ με τις πορτες σου

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ωραίο πολύ ωραίο ...
Για όλα αυτά που είπες ακριβώς Αργύρη μαζί με πολλά άλλα που δεν μας έρχονται τώρα να θυμηθούμε ...
Εικόνα
Mazda has the ability to build the best sports car of the world by using the Rotary Engine... Mr Isami Amemiya Founder of Re Amemiya Tuning House

Mazda Rotary Club Cyprus : http://1308rxrotarycyprus.com/
Άβαταρ μέλους
VERSUS4582    
0,1 Bar
0,1 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 28, 2009 16:09
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ
Χώρα: Cyprus (cy)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 41
Μοντέλο Αυτ.: RX8 TYPE-S JDM SPEC

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό Perfumehunter την Σάβ Δεκ 26, 2009 09:05

Συμφωνω με ολα τα παραπανω...
Θα ελεγα οτι το βρισκω αισθητικα πολυ αρμονικο και ισοροπημενο, το κοιτας και σου δημιουργει μια αισθητικη ικανοποιηση, δεν εχει τιποτα που να σε απωθει.
Μετα ειναι το μικρο του μεγεθος, και το μοτερ του που το κανει και γινεται ενα με τον οδηγο, ειναι το κιβωτιο ταχυτητων που ανταποκρινεται χωρις καμμια προσπαθεια, τα απροσμενα πεταγματα που κανει εκει που δεν το περιμενεις, ισα ισα να σου θυμισει οτι εχει τα καπριτσια του...το πανεμορφο εσωτερικο, τα καθισματα, η θεση του οδηγου, ο ΗΧΟΣ...και γενικοτερα η αισθηση οτι πετας...
Και ολα αυτα με 94 ευρω τελη κυκλοφοριας...σε κανουν να χαμογελας οταν σκεφτεσαι οτι την ιδια απολαυση αλλοι την χρυσοπληρωνουν... ;)
"If you're going through hell...keep going!"
Winston Churchill
Άβαταρ μέλους
Perfumehunter    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4072
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 07:02
Γένος: Θηλυκό
Ηλικία: 62
Μοντέλο Αυτ.: RX8-Mazda 3

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό Nikos76 την Σάβ Δεκ 26, 2009 11:59

Perfumehunter έγραψε:Και ολα αυτα με 94 ευρω τελη κυκλοφοριας...σε κανουν να χαμογελας οταν σκεφτεσαι οτι την ιδια απολαυση αλλοι την χρυσοπληρωνουν...


Σαφώς τα τέλη είναι χαμηλά, αλλά η κατανάλωση είναι χειρότερη και από τα Mps.
Σε αυτήν αν συνυπολογίσεις τα λάδια, απογειώνεσαι (η αίσθηση ότι πετάς...)
Ας μην είμαι όμως αρνητικός, είναι ΣΙΓΟΥΡΑ ένα καταπληκτικό αυτοκίνητο ικανό
να κάνει τον ιδιοκτήτη του περήφανο!

Να χαίρεστε τα καμάρια σας!
Άβαταρ μέλους
Nikos76    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2144
Εγγραφή: Τρί Απρ 14, 2009 07:19
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 MPS

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό spyrtos την Σάβ Δεκ 26, 2009 14:11

στην αρχη οταν ειχε πρωτο βγει δεν μου αρεσαι αλλα οταν το ξανα ειδα καλλητερα επαθα πλακα γιατι το εξω με το μεσα σιμπληρονει το ενα το αλλο,και κανουν ενα τελειο αποτελεσμα.
αυτο το αυτοκινητο εχει αποχτισει φανατικους οπαδους και αντιστηχα φανατικους εχθρους......αλλοστε ποιος ειναι στην κορφη και δεν εχει εχθρους???
Άβαταρ μέλους
spyrtos    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1696
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 21:23
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 34
Μοντέλο Αυτ.: mazda 6 mk2 1.8

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό neokosmi την Σάβ Δεκ 26, 2009 17:55

Αυτο που κανει το rx8 μοναδικο ειναι η σχέση που εχουν με αυτο οι υποψιασμενοι ιδιοκτητες τους.
Οχι οι καθε λογης ανυποψιασατοι που δυστυχως το αγορασαν και χαλασαν την εικονα του στο ευρυ κοινο.
Αλλα αυτοι που το πηραν γιατι ειχαν σαν παιδικο ονειρο τα αληθινα σπορ αυτοκινητα.
Δεν μπορει να περιγραφει με λογια και αν προσπαθουσα να το περιγραψω, δε θα μπορουσα να το κανω καλυτερα απο τα λογια του Αργυρη στο αρχικο ποστ.
Άβαταρ μέλους
neokosmi    
-0,4 Bar
-0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 12:56
Τοποθεσία: www.rx8club.gr
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 52
Μοντέλο Αυτ.: mazda rx8 challenge 2008

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό Argiris RX 8 την Σάβ Δεκ 26, 2009 20:57

Αυτο που κανει το rx8 μοναδικο ειναι η σχέση που εχουν με αυτο οι υποψιασμενοι ιδιοκτητες τους.


Αλλα αυτοι που το πηραν γιατι ειχαν σαν παιδικο ονειρο τα αληθινα σπορ αυτοκινητα.

ρε φιλαρακο μου,τα ειπες ολα καμαρι μου,τα ειπες ολα :bow: :bow:

Δεν μπορει να περιγραφει με λογια και αν προσπαθουσα να το περιγραψω, δε θα μπορουσα να το κανω καλυτερα απο τα λογια του Αργυρη στο αρχικο ποστ.

σε ευχαριστω πολυ φιλαρακο μου.μα σου βγαινουν αυθορμητα ολ αυτα μ αυτο το αυτοκινητο. :bow: :mazda:
ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Argiris RX 8    
0,4 Bar
0,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2009 14:03
Τοποθεσία: Σπάρτη
Γένος: Δεν έχει ορισθεί
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: RX 8 Cosmo '07 US spec

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό rnik την Κυρ Δεκ 27, 2009 08:03

Το 8αρι...λοιπόν, επιταχύνεις στις στροφές, εκεί που άλλα πέφτουν στα φρένα, φρενάρεις ακαριαία, αλάζεις ταχύτητες με το μικρό δάκτυλο και δεν το κυκλοφορείς σε μποτηλιαρίσματα, γιατι ταλαιπορείται και καει.Δεν κάνει για 0-100. Για τέτοια δουλειά υπάρχουν τουρμπισμένα uno, saxo, 106. BTW, καίει 95αρα, οταν τα περισσότερα turbo, χρενιάζονται 100αρα. Α έχει και φθηνά service. Συνοπτικά ενδείκνεται αντι αγχολυτικού
ειναι ομορφοι οι ερημοι με στροφές δρόμοι...
rnik    
0,2 Bar
0,2 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: Κυρ Απρ 06, 2008 11:59
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 60
Μοντέλο Αυτ.: rx8 cosmo-mazda2-1.3

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό claus την Δευτ Δεκ 28, 2009 14:11

συμφωνω με τους προλαλησαντες...

η οδηγικη συμπεριφορα του 8αριου, ιση με αυτην ΠΟΛΥ ακριβοτερων αυτοκινητων, σου δημιουργει απαραμιλλα συναισθηματα...


...ακομα θυμαμαι την πρωτη στροφη που του "τα εριξα" που λενε, την πρωτη φορα μετα απο 6 μηνες που το ειχα, γιατι πριν το φοβομουνα....

στις 3 Γεφυρες, στην στροφη μετα απο Λενορμαν, εβαλε μεσα την μουρη και στριψε με την μια...


RESPECT στους σχεδιαστες αυτου του εξαιρετικου μηχανηματος που μας διατιθεται ΤΣΑΜΠΑ (λογω φορολογιας) στην Ελλαδα :turbo: :turbo:


οποιος δε το παρει μτχ με 12 χιλιαρικα, κανει την αγορα του αιωνα !!! :bow:
Εικόνα

ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
claus    
0,1 Bar
0,1 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 16, 2009 06:59
Τοποθεσία: www.RX8Forum.gr
Χώρα: Lebanon (lb)
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: Mazda RX8, Mazda RX7 SA/22

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Σάβ Μάιος 01, 2010 09:08

συμφωνω,κατανοω και επαυξανω ολα αυτα που λετε φιλοι μου,αλλα μεχρι τωρα συμφωνουσα,κατανουουσα και επαυξουσα μονο απο δυο περατζαδες με το 8αρι του Βρασιδα στην Σπαρτη και γενικοτερα με την αγαπη που του εχω! :inlove:
σημερα ομως θα μιλησω υπο αλλο πρισμα καθως πριν 3 ημερες ειχα την τυχη να συμβιωσω για σχεδον μια ολοκληρη μερα μαζι του!
μας ηρθε στην δουλεια RX8 Challenge και το οποιο επεστραφη στην εταιρια... :twisted: ολα σκοτεινιασαν γυρω μου και μονος μου σκοπος ηταν να το οδηγησω :twisted: ομως δεν εμεινα μονο εκει καθως το πηρα και σπιτι την υπολοιπη μερα για να κανει παρεα στο γκαραζ με το αλλο το :mazda: :mrgreen: :mrgreen:
φυσικα λιγο εκανε παρεα μαζι του,αργα το βραδακι :lol: :lol:

λοιπον φιλοι μου...την φιλικοτητα που σου δινει σε καθε διαδρομη ειτε γρηγορη ειτε βολτισια δεν μπορω να την θυμηθω σε κανενα αυτοκινητο παρα ελαχιστα απο οσα εχω οδηγησει!το τιμονι θεικο,το στησιμο κορυφαιο,το πλαισιο μοναδικο!!!! :bow: :bow: :mazda: σε κανενα σημειο δεν σε τρομαζει οτι τανζανια και να κανεις την ιδια στιγμη που αλλα πισωκινητα που εχω οδηγησει ειναι ο ορισμος της ασαφειας και σε τρομαζουν πολυ.θυμαμαι ενα crossfire που οδηγησα πριν 2 χρονια κοντα οπου απο ενα σημειο και μετα δεν επιχειρησα τιποτε αλλο διοτι ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αποτομο σε καθε πατημα του γκαζιου και το τιμονι δεν ακολουθουσε οπως θα επρεπε!

σχετικα με την καταναλωση? hmmmmmm εκανα 70 χλμ συνολο και επεσε δυο γραμμουλες !ηταν δυο γραμμες πριν την μεση και εφτασε ακριβως μεση!και ολα αυτα εχοντας του πιει το αιμα!
η αισθηση που σου δινει αυτο το αυτοκινητο ειναι κατι πολυ ιδιαιτερο και μπηκα κι εγω λιγοσ το πετσι του ρολου να συμμετεχω με το αυτοκινητο και να ασχοληθω ακομη περισσοτερο στην εννοια του.οποτε χρειαζοταν να το σβησω παταγα γκαζια στις 4,000 rpm και αφηνοντας το να παει 3,000 το εσβηνα,σκεπτομουν αν αραγε ειναι ολα καλα με το λαδι του και πολλα αλλα που σου δινεται η αισθηση οτι συμμετεχεις με το αυτοκινητο.οτι εισαι ενα με αυτο! :bow: :mazda:

επισης επρηξα τον Μανο exmanos με ερωτησεις ενος στραβογιαννου ροτοριου κατοχου και ψαρωμενου :mrgreen:
και εκεινος με εβαλε και κουιζ viewtopic.php?f=71&t=718&st=0&sk=t&sd=a&start=9960 whipi :lol: :lol: :lol: :lol:

πιστευω πως οποιος εχει 8αρι η οπως ο Νικολας ειπε,παρει 8αρι μτχ εχει κανει το οτι καλυτερο γνωριζοντας παντα για ποιον λογο το θελει!απο οτι ειδα ομως ουτε τραγικο ειναι στην καθημερινη μετακινηση!
μπραβο σε ολους τους ροτοριους φιλου μας και παιδια να τα προσεχετε και να τα αγαπατε! :)

αρκετα ομως συγκινηθηκαμε...για παμε και σε δραση ...ναι,λενε πως ειμαι καλο παιδι,αλλα εν ωρα δουλειας παντα παθαινω αυτο dilimsma dilimsma
axaxaxa

λιγες στιγμες με το 8αρι...μου :mrgreen:


εδω σε αλλαγη απο 3η σε 4η πεταξε πισω ομως σε καμμια περιπτωση δεν φοβησε!!!


και μια βολτιτσα να παρω τα βουνα :lol:
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Σάβ Μάιος 01, 2010 11:39

Η διαδρομή που βρίσκεται;
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό Yiorgos (mx-3) την Σάβ Μάιος 01, 2010 12:06

Τα βίντεο νομίζω δεν αναπαριστούν το κλίμα και την απόλαυση της διαδρομής. Προτίνω να πάρει το club ένα 8αρι για τα μέλη του ώστε να μπορούμε να ζήσουμε όλοι την χαρά του στρηψίματος αυτού του σασί. Στα επόμενα video θέλω παρακαλώ 3 κάμερες:
1. Να δειχνει τη διαδρομή μπροστά
2. Να δείχνει το τιμόνι που διπλώνει δεξιά και αριστερά
3. Να φαίνονται οι γκριμάτσες στο πρόσωπο του Νάσου! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Yiorgos (mx-3)    
1,7 Bar
1,7 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 2675
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2008 09:28
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: mx-3 gt-x

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό Makisma την Σάβ Μάιος 01, 2010 14:47

Επρεπε η ΟΔ του κλαμπ ,να βγαλει εκτακτη ανακοινωση την περασμενη Τεταρτη ,για να μην κυκλοφορησει ,κανεις στον δρομο ,διοτι ηταν ,ακρως επικινδυνο .
Ασχετος οδηγος κυκλοφορουσε , μ` ενα ρχ ,προσπαθωντας μανιωδως και ανεπιτυχως ,να βρει απο που είναι η καλη του.
Αγνοωντας παντελως ,τον τροπο οδηγησης του συνγκεκριμενου οχηματος και πηγαινοντας , πότε με τις παντες , πότε με το πορτ μπαγκαζ , πότε με τις πορτες να σερνονται στον δρομο ,η τον ουρανο απο κατω , και σε καποια στιγμη και ορθιος και τον κοσμο να τρεχει δεξια κι αριστερα να σωθει , κατεληξε στο συμπερασμα ,…..οτι μαλλον ετσι παει αυτο τα αμαξι .
Ευτυχως τηλεφωνησε στο <κεντρο αμεσου βοηθειας ασχετων οδηγων > στην Ξανθη οπου με μεγαλη ηρεμια
τον συμβουλεψε, ο αρχιοδηγος κ.Μανος , να εγκαταλειψει αμεσως το ρχ , οπου κι αν βρισκετε .
Του εξηγησε μαλιστα ,ότι πρεπει να το σβησει πριν κατεβει . Του ειπε και τον τροπο .

ΥΣ.
Τ`αμαξι τελικα διεσωθει .
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: Τι κανει το RX 8 τοσο ξεχωριστο?

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Σάβ Μάιος 01, 2010 14:57

σε αυτο το σημειο να πω οτι ο κυρ Μακης ειχε λυσσαξει να του δωσω τ κλειδια του 8αριου ligmel ...δεν του τα εδωσα ομως :mrgreen:

η διαδρομη Μητσο βρισκεται προς Πεντελη!
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικα περι RX 8

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron