[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ Μαρ 29, 2024 06:49 ]

ΚΤΕΟ

ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Apatsi την Τετ Απρ 09, 2008 23:55

Για όσους δεν το γνωρίζουν για τα ΙΧ τους

Συχνότητα Τεχνικού Ελέγχου
Ο πρώτος έλεγχος για τα καινούργια Ε.Ι.Χ. και Φορτηγά με μικτό βάρος μέχρι 3,5 τόνους, διενεργείται σε τέσσερα (4) χρόνια (με περιθώριο ± 1 εβδομάδα) μετά την έκδοση της πρώτης άδειας κυκλοφορίας, με εξαίρεση το Νομό Αττικής όπου γίνεται σύμφωνα με το πρόγραμμα πρόσκλησης που ανακοινώνεται από την Δ/νση Οδικής Ασφάλειας και Περιβάλλοντος του Υ.Μ.Ε.
Οι επόμενοι έλεγχοι, των οχημάτων αυτών, είναι κάθε δύο χρόνια (με περιθώριο τρεις ( 3 ) εβδομάδες πριν ή μία ( 1 ) εβδομάδα μετά από την ημερομηνία που αναγράφει το δελτίο τεχνικού ελέγχου ).

Διαδικασία
1. Ο περιοδικός τεχνικός έλεγχος είναι υποχρεωτικός για όλα τα αυτοκίνητα που έχουν λάβει άδεια κυκλοφορίας από νομό, στον οποίο λειτουργεί Κ.Τ.Ε.Ο.
2. Για τα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν χωρίς να είναι εφοδιασμένα με ισχύον Δελτίο Τεχνικού Ελέγχου προβλέπονται αυστηρές ποινές.
3. Μέχρι είκοσι ημέρες πριν από το προγραμματισμένο χρονικό διάστημα ελέγχου του οχήματος του ο πολίτης τηλεφωνεί στο Κ.Τ.Ε.Ο. (στο τηλ. κέντρο 1525 για τα Δημόσια ΚΤΕΟ των Νομών Αττικής και Θεσσαλονίκης) όπου κλείνει ραντεβού για έλεγχο.
4. Την καθορισμένη ημέρα και ώρα προσέρχεται με το όχημα στο Κ.Τ.Ε.Ο. μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για έλεγχο ('Αδεια Κυκλοφορίας, Αστυνομική Ταυτότητα, Δελτίο Τεχνικού Ελέγχου από προηγούμενο έλεγχο εάν υπήρξε, Κάρτα Ελέγχου Καυσαερίων).
5. Μόνο για τα Δημόσια ΚΤΕΟ του Ν. Αττικής και για όλες τις κατηγορίες οχημάτων που είναι εφοδιασμένα με Δελτίο Τεχνικού Ελέγχου ο επόμενος έλεγχος πραγματοποιείται χωρίς ραντεβού στο ίδιο Δημόσιο Κ.Τ.Ε.Ο στις ακόλουθες δύο περιπτώσεις:
● Όταν το όχημα είναι εμπρόθεσμο δηλαδή για το χρονικό διάστημα τρεις ( 3 ) εβδομάδες πριν ή μία ( 1 ) εβδομάδα μετά από την ημερομηνία που αναγράφεται στο δελτίο τεχνικού ελέγχου.
● Όταν το όχημα είναι εκπρόθεσμο μέχρι δέκα πέντε (15) ημερολογιακές ημέρες.

Όταν όμως το όχημα είναι εκπρόθεσμο πέραν των δέκα πέντε (15) ημερολογιακών ημερών απαιτείται προηγουμένως ραντεβού στο τηλ. κέντρο 1525.

ΚΟΣΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ
Κόστος Ελέγχου σε Δημόσιο ΚΤΕΟ

Εμπρόθεσμος Αρχικός έλεγχος: Για επιβατικά οχήματα ιδιωτικής και δημοσίας χρήσης => 40 ευρώ

Εκπρόθεσμος Αρχικός έλεγχος: Σε περίπτωση εκπρόθεσμης προσκόμισης του οχήματος για αρχικό τεχνικό έλεγχο καταβάλλεται αυξημένο ειδικό τέλος από αυτό που ορίζεται κατά κατηγορία οχήματος.
Πιο συγκεκριμένα: Για εκπρόθεσμο μέχρι και 15 (δεκαπέντε) ημερολογιακές ημέρες το ειδικό τέλος για επιβατικά οχήματα ιδιωτικής και δημοσίας χρήσης => 57 ευρώ
Για εκπρόθεσμο πέραν των δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών το ειδικό τέλος για επιβατικά οχήματα ιδιωτικής και δημοσίας χρήσης => 74 ευρώ

Εμπρόθεσμος Επανέλεγχος: Σε περίπτωση επανελέγχου του οχήματος προκειμένου να διαπιστωθεί αν αποκαταστάθηκαν οι ελλείψεις, βλάβες ή ανωμαλίες που είχαν σημειωθεί σε προηγούμενο έλεγχό του, καταβάλλεται ειδικό τέλος για επιβατικά οχήματα ιδιωτικής και δημοσίας χρήσης => 9 ευρώ

Εκπρόθεσμος Επανέλεγχος: Όποιος προσκομίζει εκπρόθεσμα στην αρμόδια Υπηρεσία όχημα για επαναληπτικό έλεγχο μετά την παρέλευση των 30 (τριάντα) ημερών και μέχρι εξήντα ( 60 ) θα καταβάλλει ειδικό τέλος ανά για επιβατικά οχήματα ιδιωτικής και δημοσίας χρήσης => 17 ευρώ

Όποιος προσκομίζει σε Δημόσιο ΚΤΕΟ όχημα για επαναληπτικό έλεγχο μετά την παρέλευση εξήντα ( 60 ) ημερών, από την ημερομηνία διενέργειας του αρχικού ελέγχου, κατά τον οποίο διαπιστώθηκαν σοβαρές ελλείψεις, ανεξαρτήτως διενέργειας ή μη ενδιάμεσου ελέγχου θα καταβάλλει το αντίστοιχο ειδικό τέλος κανονικού πλήρους ελέγχου.

Πηγή: Υπουργείο Μεταφορών & Επικοινωνιών

Κατεβάστε το Πρόγραμμα πρόσκλησης οχημάτων για τεχνικό έλεγχο για το έτος 2008 από εδώ : http://www.yme.gr/getfile.php?id=1264
Εικόνα

Pirgetos - Larissa
Άβαταρ μέλους
Apatsi    
0,9 Bar
0,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 999
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 16, 2008 19:44
Τοποθεσία: Λάρισα
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 50
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 6 (01/2005)

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό ΑΝΤΩΝΙΟΣ RX8 COSMO την Σάβ Απρ 12, 2008 18:21

Αυτη την λαλακια ποτε δεν την καταλαβα και καλα ελεγχουν τα αυτοκινητα μας εαν πληρουν τις προδιαγραφες ασφαλειας για να κυκλοφορουν στους δημοσιους δρομους!
Ολα ωραια και κατανοητα και συμφωνω απολυτα αλλα αυτοι(το κρατος) θελουν να κανουν τον ελεγχο εμεις γιατι να πληρωνουμε σαν λαλακες!!!!??? :evil: :evil: :evil:
Ρε τραβα το απο εδω τραβα το απο εδω τραβα το απο εκει παει η τσεπη ξηλωθηκε !
Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ-ΑΝΔΡΩΝ ΓΑΡ ΕΠΙΦΑΝΩΝ ΠΑΣΑ ΓΗ ΤΑΦΟΣ
Άβαταρ μέλους
ΑΝΤΩΝΙΟΣ RX8 COSMO    
0,6 Bar
0,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Παρ Μαρ 14, 2008 15:35
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: MITSUBISHI PAJERO SPORT

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Jimmys6 την Δευτ Απρ 21, 2008 20:21

ΑΝΤΩΝΙΟΣ RX8 COSMO έγραψε:Αυτη την λαλακια ποτε δεν την καταλαβα και καλα ελεγχουν τα αυτοκινητα μας εαν πληρουν τις προδιαγραφες ασφαλειας για να κυκλοφορουν στους δημοσιους δρομους!


Στους Ελληνικούς δρόμους όμως γιατί δεν ελέγχουν τις προδιαγραφές ασφαλείας για να κυκλοφορούν πάνω τους τα αμάξια μας? :evil: :evil: :evil:

Εντάξει ρε φίλε (κράτος) το έλεγξες το αμάξι μου, είναι ασφαλές για να κυκλοφορεί σε δρόμο...

Τον δρόμο τον έλεγξες αν είναι ασφαλές να κυκλοφορεί πάνω του το αμάξι μου??
At the end everything is going to be OK...

If it's not OK... it's not yet the end...
Άβαταρ μέλους
Jimmys6    
1,1 Bar
1,1 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 16, 2008 03:01
Τοποθεσία: Ξάνθη...Λέρος
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Mazda6 2.0 MK1...

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τρί Απρ 22, 2008 19:54

και οχι μονον αυτο φιλοι μου,αλλα πολλες φορες σε αναγκαζουν να πληρωσεις για το ηδη αψεγαδιαστο αυτοκινητο σου σε καποια κτεο προκειμενου να εισπραξουν μιζες :evil:
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Jimmys6 την Τρί Απρ 22, 2008 20:07

Nasos Mazdaspeed 6 έγραψε:αλλα πολλες φορες σε αναγκαζουν να πληρωσεις για το ηδη αψεγαδιαστο αυτοκινητο σου σε καποια κτεο προκειμενου να εισπραξουν μιζες :evil:


Για το δικό μου μιλάς πάλι Νάσο...? :D :D :D

Χωρίς πλάκα, τραγική αλήθεια αυτό που λές. Εγώ ακόμα προσπαθώ να καταλάβω, από την στιγμή που πληρώνουμε εφορία αυτοκινήτου, τέλη ταξινόμησης και τέλη κυκλοφορίας, για ποιό λόγο πληρώνουμε ΚΑΙ το ΚΤΕΟ?

Και δή όσοι έχουμε αμάξια που ΔΕΝ χρειάζεται να περάσουμε ΚΤΕΟ, απλά περνάμε γιατί...

γιατί άραγε...?
At the end everything is going to be OK...

If it's not OK... it's not yet the end...
Άβαταρ μέλους
Jimmys6    
1,1 Bar
1,1 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 16, 2008 03:01
Τοποθεσία: Ξάνθη...Λέρος
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Mazda6 2.0 MK1...

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Τρί Απρ 22, 2008 20:25

ποιος να ναι,ποιος να ναι...με 9 γραμματα... :lol: :lol: :lol:

τα παντα τα κινει το χρημα... :?
πως θα κινηθει το εμποριο??... :?
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό exmanos την Τρί Ιουν 24, 2008 09:33

Ηρθε και μενα η σειρα μου να περασω Κτεο και επειδη πρωινα λογο εργασιας δε μπορω να παω ειπα να παω απογευμα σε ιδιωτικο...οπερ και εγενετο...και επειδη εδω δεν εχει ανοιξει, ακομα πηγα σε καποιο αλλο κοντα..Η δουλεια "βρωμισε" απο νωρις γιατι με το που πηγα ειδα καποια βλεμματα αποριας του στυλ "τι ειν'τουτο ορε???".Μαζι μου ειχα ενα φιλαρακι ο οποιος θα δουλεψει στο ιδιωτικο της Ξανθης και ειναι χρονια μηχανικος.Αφου πληρωσα 74ε γιατι δεν ειχα το παλιο χαρτι μαζι μου ξεκινησε η διαδικασια με τη μετρηση καυσαεριων.Ακριβως πριν ξεκινησουν τους ειπαμε οτι το μοτερ ειναι wankel και να βαλουν τις αναλογες παραμετρους στο μηχανημα...αν ειχα μιλησει κινεζικα θα ειχα συννενοηθει καλυτερα....για να μην τα πολυλογω αφου το μηχανημα εβγαζε συνεχεια ενδειξη "κοπηκε στη μετρηση" και ενω εχουν μαζευτει 3 ατομα πανω απο το μοτερ και προσπαθουν να καταλαβουν τι ειναι αυτο που βλεπουν το αμαξι συνεχισε για αμορτισερομετρο και φρενα....ο ενας τυπος συνεχεια μπαινοεβγαινε στα γραφεια και κραταγε κατι χαρτια.Σε καποια φαση φωναζει βγαλτε το εξω και μου λεει και εμενα να τον ακολουθησω στα γραφεια...και γινεται ο ακολουθος διαλογος....
-Δεν μπορουμε να σας περασουμε...
-Γιατι?
-Το αμαξι εχει πολλες μετροπες πανω και ειναι ακαταλληλο για κυκλοφορια!!!!!!!
- :shock: :shock: :shock: :shock: ..πλακα μου κανετε?
-Οχι..μιλαω σοβαρα..εδω ουτε το μοτερ δε μπορουμε να δουμε..πως θελετε να σας περασουμε!
-Το μοτερ ειναι εργοστασιακο...
-Εχετε κανει πολλες μετατροπες πανω..φορατε εξατμιση αλλη,εγκεφαλο και σιγουρα του εχετε ανεβασει και τα αλογα.
-Υπαρχει νομος που να μου απαγορευει ανεβασω την ιπποδυναμη?Και τελος παντων πειτε μου ακριβως τι πρεπει να βγαλω και να το ξαναφερω...αν ειναι η εξατμιση να παω να βαλω την εργοστασιακη και να ξαναρθω..
(Φιλικο χτυπημα στην πλατη και γελακι)
-Δεν γινεται...εχει πολλες μετατροπες πανω,εγω δεν το περναω.Αν θελετε ελατε αυριο που θα ειναι και ο διευθυντης εδω να το συζητησετε μαζι του..
-Εκανα 110χλμ για να ξαναερθω?Δεν παιζει...το αμαξι ειναι εργοστασιακο τωρα τι μου λες εσυ αστο....

:evil: :evil:

Δεν θα σχολιασω τπτ.Το αφηνω πανω σας...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
exmanos    
1 Bar
1 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 04:12
Τοποθεσία: Ξανθη
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 47
Μοντέλο Αυτ.: RX7 FD3S

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Δευτ Φεβ 18, 2013 12:01

περασα σημερα 2 φορα ΚΤΕΟ εχοντας το αμαξι 6χρονια!περασαν κιολας τα χρονια σαν νερακι !

την πρωτη φορα μετα απο 4ετια και τωρα στην διετια και θα συνεχισει ανα διετια!

το μετρο των ΚΤΕΟ το βρισκω καλο για αυτοκινητα ρυπογονα και παλια,αλλα στα καινουρια,ακομη και 0ετιας το βρισκω ενα καθαρα εισπρακτικο μεσο ιδιως για ανθρωπους που προσεχουν τα αυτοκινητα τους!

ΕΠΙΤΥΧΗΣ για δευτερη φορα λοιπον η παρουσια του 6αριου μου,χωρις την παραμικρη παρατηρηση! loveshower loveshower

49,50 το κοστος στα ΚΤΕΟ ΗΝΙΟΧΟΣ!
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Makisma την Δευτ Φεβ 18, 2013 12:23

H τιμη αυτη ειναι για ολους ,η ηταν ειδικα για τους ομορφους ?
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Δευτ Φεβ 18, 2013 12:27

Makisma έγραψε:H τιμη αυτη ειναι για ολους ,η ηταν ειδικα για τους ομορφους ?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

επειδη ειχα ηδη περασει την πρωτη φορα απο εκει!εξ ου και η εκπτωση :mrgreen:
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Makisma την Δευτ Φεβ 18, 2013 12:34

Δεν με ικανοποιησε η απαντηση . Θα προτιμουσα η τιμη να ηταν για τους ομορφους ,για καμαρωνω για σενα :D .
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Dodos την Δευτ Φεβ 18, 2013 12:34

Ποιά έκπτωση;;; Εχω περάσει 3 φορές ΚΤΕΟ σε διαφορετικό κάθε φορά και η ταρίφα είναι 49 ευρώ. Νομίζω μόνο στο δημόσιο είναι 35 ευρώ.
Εικόνα
HKS short ram intake CP-E turbo inlet pipe Turbosmart dual port bov
Άβαταρ μέλους
Dodos    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5950
Εγγραφή: Παρ Δεκ 25, 2009 11:47
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 6 MPS

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Young Schumacher την Δευτ Φεβ 18, 2013 12:39

exmanos έγραψε:Ηρθε και μενα η σειρα μου να περασω Κτεο και επειδη πρωινα λογο εργασιας δε μπορω να παω ειπα να παω απογευμα σε ιδιωτικο...οπερ και εγενετο...και επειδη εδω δεν εχει ανοιξει, ακομα πηγα σε καποιο αλλο κοντα..Η δουλεια "βρωμισε" απο νωρις γιατι με το που πηγα ειδα καποια βλεμματα αποριας του στυλ "τι ειν'τουτο ορε???".Μαζι μου ειχα ενα φιλαρακι ο οποιος θα δουλεψει στο ιδιωτικο της Ξανθης και ειναι χρονια μηχανικος.Αφου πληρωσα 74ε γιατι δεν ειχα το παλιο χαρτι μαζι μου ξεκινησε η διαδικασια με τη μετρηση καυσαεριων.Ακριβως πριν ξεκινησουν τους ειπαμε οτι το μοτερ ειναι wankel και να βαλουν τις αναλογες παραμετρους στο μηχανημα...αν ειχα μιλησει κινεζικα θα ειχα συννενοηθει καλυτερα....για να μην τα πολυλογω αφου το μηχανημα εβγαζε συνεχεια ενδειξη "κοπηκε στη μετρηση" και ενω εχουν μαζευτει 3 ατομα πανω απο το μοτερ και προσπαθουν να καταλαβουν τι ειναι αυτο που βλεπουν το αμαξι συνεχισε για αμορτισερομετρο και φρενα....ο ενας τυπος συνεχεια μπαινοεβγαινε στα γραφεια και κραταγε κατι χαρτια.Σε καποια φαση φωναζει βγαλτε το εξω και μου λεει και εμενα να τον ακολουθησω στα γραφεια...και γινεται ο ακολουθος διαλογος....
-Δεν μπορουμε να σας περασουμε...
-Γιατι?
-Το αμαξι εχει πολλες μετροπες πανω και ειναι ακαταλληλο για κυκλοφορια!!!!!!!
- :shock: :shock: :shock: :shock: ..πλακα μου κανετε?
-Οχι..μιλαω σοβαρα..εδω ουτε το μοτερ δε μπορουμε να δουμε..πως θελετε να σας περασουμε!
-Το μοτερ ειναι εργοστασιακο...
-Εχετε κανει πολλες μετατροπες πανω..φορατε εξατμιση αλλη,εγκεφαλο και σιγουρα του εχετε ανεβασει και τα αλογα.
-Υπαρχει νομος που να μου απαγορευει ανεβασω την ιπποδυναμη?Και τελος παντων πειτε μου ακριβως τι πρεπει να βγαλω και να το ξαναφερω...αν ειναι η εξατμιση να παω να βαλω την εργοστασιακη και να ξαναρθω..
(Φιλικο χτυπημα στην πλατη και γελακι)
-Δεν γινεται...εχει πολλες μετατροπες πανω,εγω δεν το περναω.Αν θελετε ελατε αυριο που θα ειναι και ο διευθυντης εδω να το συζητησετε μαζι του..
-Εκανα 110χλμ για να ξαναερθω?Δεν παιζει...το αμαξι ειναι εργοστασιακο τωρα τι μου λες εσυ αστο....

:evil: :evil:

Δεν θα σχολιασω τπτ.Το αφηνω πανω σας...




Μαλλον εκει που πηγες ηταν εντελως ασχετη με την ειδικοτητα. Πρεπει να αλλαξουν επαγγελμα. Δηλαδη εγω που εχω αναρτηση Dayama, εξατμηση χειροποιητη απο μπροστα μεχρι πισω μαζι με καταλυτη αγωνιστικο και εισαγωγη αερα με προγραμμα. Τη θα μου πουν. Ρε φιλε καλα το αγωνιστικο σου μας εφερες να σου περασουμε. axaxaxa axaxaxa axaxaxa axaxaxa
By M6crazy



ΛΕΥΚΟΙ ΑΕ[/color][/size]
Άβαταρ μέλους
Young Schumacher    
1,4 Bar
1,4 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1446
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2012 13:46
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 40
Μοντέλο Αυτ.: rx8 challenge

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Touring the M3 1.6 την Δευτ Φεβ 18, 2013 12:41

Όλα... τόσο πέρνουν.......προσωπικά,εννοείται πως προτιμώ μέσα σε ένα 20άλεπτο-30άλεπτο να έχω φύγει......γνωρίζοντας πως τουλάχιστον οι τεχνικοί έχουν τσεκάρει αρκετά πράγματα....!! ;)
Devotee since 1984
...η ημιμάθεια,αφήνει τη βλακεία πολύ πίσω....
Άβαταρ μέλους
Touring the M3 1.6    
1,9 Bar
1,9 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2012 18:38
Τοποθεσία: Αθήνα-Saints
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 52
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 3 1.6 TC-Black-Hatch 2007

Re: ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Δευτ Φεβ 18, 2013 12:55

Dodos έγραψε:Ποιά έκπτωση;;; Εχω περάσει 3 φορές ΚΤΕΟ σε διαφορετικό κάθε φορά και η ταρίφα είναι 49 ευρώ. Νομίζω μόνο στο δημόσιο είναι 35 ευρώ.


τελευταια εχεις περασει Αδωνι?? :mrgreen:

μαλιστα στο ραντεβου που εκλεισα μου ειπαν 55,70 ευρω και με την εκπτωση 15% παει στο 49,5 :P
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Επόμενο

Επιστροφή στο Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας (Κ.Ο.Κ.)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron