[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ Απρ 25, 2024 19:19 ]

Τροχαία vs Μακη

Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Makisma την Παρ Ιούλ 24, 2009 17:43

Δεν μου μου πήγε και τοσο καλά το μπάνιο που ξεκίνησα να κανω .
Στο φανάρι που είναι στην είσοδο των Σπάτων , μπροστά στο σούπερ μάρκετ ,θελω να στρίψω αριστερά για Λουτσα . Μπροστά μου εχω ένα τεράστιο φορτηγό ,και δεν εχω οπτική επαφή με το φανάρι .
Το βλέπω όταν είμαι στα τρία –τέσσερα μετρά κοντα , ν` ανάβει πορτοκαλί .
Δεν σταματάω ,ακολουθεί κομβόι με κάποια ταχύτητα .
Γκαζώνω και στρίβω αριστερά , κοιτώντας το φανάρι . Πάντα πορτοκαλί .
Όταν φτάνω στο τρίτο αυτοκίνητο διπλα ,απ` αυτά που περίμεναν ν` ανάψει πράσινο στη αντίθετη κατεύθυνση ,δηλαδή περίπου 20 μετρά μακριά από το φανάρι, ανάβει
πράσινο γι αυτούς . Και……..
Γυρω στα 100 με 120 μετρά μακριά και μπροστά μου είναι το εκατό ,και μου κάνει νόημα ένας νεαρός γύρω στα 20 με 22 ετών (δόκιμος),ελα στην άκρη .
-Άδεια δίπλωμα ασφάλεια λεει ευγενικά . Ξέρετε για ποια παράβαση σας σταματήσαμε βεβαίως ,με ρωτάει .(ηταν δυο .Ο άλλος ηταν 25 ετων )
-Όχι … απαντώ έκπληκτος .
- Μα περάσατε με κόκκινο .
Κοκκινίζω σαν τον Τζοε ..
-ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΔΩ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΠΕΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ
ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΜΕ ΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ 150 ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ .
Ο μικρός τα έχασε με τις φωνές μου και δεν τον ξαναείδα .Ηρθε ο πιο μεγάλος .
-Θα σας δώσω κλήση κύριε .
-ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΙΣΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΟΜΑΙ . ΗΤΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΟ .Λεω …
-……ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΑΡΧΗ, ΕΓΩ Η ΕΞΟΥΣΙΑ , ΕΓΩ ΑΠΟΦΣΗΖΩ ΜΕ ΤΙ ΠΕΡΑΣΑΤΕ !!!!!!!!!!!!!!! Λεει…
Τρελαίνομε για την θρασύτητα την αμάθεια και το κομπλεξ κατωτερότητας του νεαρού εξουσιαστή που το βγάζει προ τα εξω με το δικό του τρόπο χωρίς να το καταλαβαίνει, και με ακουσαν όλα τα Σπάτα .
Τελικά πηγε στο 100 και με έγραψε . 700 € χωρίς να μου πάρει άδεια και πινακίδες .
-Υπογράψατε , μου λεει .
-Α φυγε από δω νιάνιαρο , που αποφασίζεις και καταδικάζεις . Δεν υπογραφώ .Αντε μάθε να μιλάς μια σταλιά παιδί .
-Θα σας παω αυτόφωρο .
-ΜΕ ΦΟΒΙΣΕΣ …
Αφου δεν έβρισκε άκρη και δεν ήξερε τι άλλο να κάνει ,μου πρότεινε να πάμε στο διοικητή .
Πηγαμε αλλα έλειπε . Τα ειπα στο υποδιοικητή , και εδειξε να με καταλαβαίνει . Μου ειπε να περάσω αυριο η την Κυριακή να δω τον διοικητή και μπορεί να μου την σβήσει .
Εγω ρωτώ . Θα λειτουργήσει ο σωστός και αλάθητος νόμος ? η τα κέφια του διοικητή , αφού ετσι αλλιώς δεν ήταν μπροστά και δεν ξέρει τι έγινε .
Ο νομός επιβάλει ποινή όταν εισαι παραβάτης . Όταν δεν εισαι ????
Θα τα ξανα πουμε …..
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό CHABOS την Παρ Ιούλ 24, 2009 17:49

γιατι εχω μια χαρα μεσα μου?????????? BAN και κλησεις σε τρομοκρατες οδηγους. ΜΟΝΟ με πρασινο περναμε κ.Μακη μου.
CHABOS    
 
Γένος:

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό fotis7 την Παρ Ιούλ 24, 2009 18:04

:o κ.μακη επρεπε να μιλησετε ηρεμα :D η να βγαλετε τη πιστολα και να τους καθαρισετε,την αλλη φορα φωναξτε με αν πανε να σας βαλουν μεσα στη φυλακη να ερθω με το ελικοπτερο :D κολλανε αυτοι στις αποδρασεις με ελικοπτερα και τα χανουν :D :D :D η μαλλον θα ρθω με τη ντακοτα που μπηκαμε στη αερολεσχη στη θεσσ/κη μεσα για να βαλω και το αυτ/το σας :D :D :D μεσα :D :D
Ο ΑΣΒΟΣ ΜΟΥ
Εικόνα
ΦΙΛΤΡΟ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΕΞΑΤΜΙΣΗ

Εικόνα
ΜΥ PRECIOUS
Άβαταρ μέλους
fotis7    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 6419
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 08:45
Τοποθεσία: Α.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 44
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 WHITE PEARL

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Nasos Mazdaspeed 6 την Παρ Ιούλ 24, 2009 18:36

καταρχην αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον ο Μπαμπης να απαντησε τοσο ηπια...ισως τελικα να εχει λιγη συμπονοια μεσα του αυτο το παιδι :mrgreen:

περιμενω και του Ιβο την απαντηση βεβαιως βεβαιως! :twisted:

εγω θα πω το εξης...εχω την εντυπωση οτι ο κυρ Μακης αν ειχε ενα...ρχ8 :mrgreen: θα ηταν ο φοβος και ο τρομος ολων των κοντροστεκιων!σημερα πχ για να ξερετε παει βολτα με το Tarmac :twisted:

παρολα αυτα...δυστυχως οποιος και αν εχει δικιο(κια δεν εχω λογο να μην πιστεψω τον κυρ Μακη) θα πρεπει και απο την Αστυνομια να υπαρχει λιγη κατανοηση αν τελικα δεν ειναι aπολυτα σιγουροι για μια παραβαση!

ειναι λιγο μπερδεμενο παντως το συστημα με το πορτοκαλιι!!στο πορτοκαλι σταματαμε η οχι?η στην Ελλαδα εχουμε οι ιδιοι θεσμοθετησει οτι στο πορτοκαλι δεν σταματαμε? :roll:
τι λενε οι φιλοι μας που κατι παραπανω ξερουν για αυτο?
http://www.mazdaclub.gr
Ηonda Type R fn2-Citroen Saxo VTS
ΟY ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Εικόνα
To be a Spartan ,you must live like a Spartan!
Άβαταρ μέλους
Nasos Mazdaspeed 6    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 39013
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 15:22
Τοποθεσία: Χαλανδρι-Σπαρτη
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 48
Μοντέλο Αυτ.: Εx Mazda 6 MPS-Citroen Saxo VTS-Honda Type R FN2

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Αbarth100hp την Παρ Ιούλ 24, 2009 18:45

Nasos Mazdaspeed 6 έγραψε:ειναι λιγο μπερδεμενο παντως το συστημα με το πορτοκαλιι!!στο πορτοκαλι σταματαμε η οχι?η στην Ελλαδα εχουμε οι ιδιοι θεσμοθετησει οτι στο πορτοκαλι δεν σταματαμε? :roll:
τι λενε οι φιλοι μας που κατι παραπανω ξερουν για αυτο?

Το πορτοκαλί το περνάμε όταν έχουμε φτάσει 2 μέτρα πριν το φανάρι και δε προλαβαίνουμε να σταματήσουμε αυτό ξέρω εγώ.Τώρα αν το δεις 20 μέτρα πιο πριν και προλαβαίνεις να σταματήσεις αλλά δε το κάνεις νομίζω είναι παράβαση.
Όσο για τα <<όργανα>> απαράδεκτα.Δε πρέπει να τα αφήνουν έτσι ελεύθερα μερικά κομπλεξικά άτομα όπως αυτά.Εγώ είμαι η εξουσία σιγά ρε μεγάλε.Μπορεί να είσαι <<εξουσία>> αλλά δε μιλάνε έτσι.Σεβόμαστε πάντα τους πολίτες.
Δείτε εδώ------->>>>>Μη γράφετε Greeklish
-------------------------------------------------------------------
ΓΑΜΠΡΟΙ Α.Ε.....
Εικόνα
Fiat panda 40kmh-120kmh
Fiat Panda 100 HP 100 PS - Specs & Perfs
Keep the pedal to the metal!!
Ένας όμορφος κόσμος που απέχει ένα βήμα,
μην ανάβεις το φως, τράβα απλά την κουρτίνα..
Άβαταρ μέλους
Αbarth100hp    
0,8 Bar
0,8 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: Τετ Ιαν 07, 2009 21:45
Τοποθεσία: Μελίσσια
Χώρα: Italy (it)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 39
Μοντέλο Αυτ.: Fiat panda 102.4hp

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό speeddriver την Παρ Ιούλ 24, 2009 18:56

Αbarth100hp έγραψε:
Nasos Mazdaspeed 6 έγραψε:ειναι λιγο μπερδεμενο παντως το συστημα με το πορτοκαλιι!!στο πορτοκαλι σταματαμε η οχι?η στην Ελλαδα εχουμε οι ιδιοι θεσμοθετησει οτι στο πορτοκαλι δεν σταματαμε? :roll:
τι λενε οι φιλοι μας που κατι παραπανω ξερουν για αυτο?

Το πορτοκαλί το περνάμε όταν έχουμε φτάσει 2 μέτρα πριν το φανάρι και δε προλαβαίνουμε να σταματήσουμε αυτό ξέρω εγώ.Τώρα αν το δεις 20 μέτρα πιο πριν και προλαβαίνεις να σταματήσεις αλλά δε το κάνεις νομίζω είναι παράβαση.
Όσο για τα <<όργανα>> απαράδεκτα.Δε πρέπει να τα αφήνουν έτσι ελεύθερα μερικά κομπλεξικά άτομα όπως αυτά.Εγώ είμαι η εξουσία σιγά ρε μεγάλε.Μπορεί να είσαι <<εξουσία>> αλλά δε μιλάνε έτσι.Σεβόμαστε πάντα τους πολίτες.

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι όταν βρίσκεις το φανάρι στην αλλαγή από πράσινο σε κίτρινο περνάς, διαφορετικά σταματάς, αν δεν σταματήσεις έχεις πρόστιμο 80€. Όταν το κίτρινο είναι παλλόμενο περνάς δίνοντας προτεραιότητα.
http://www.youtube.com/watch?v=dO9gpW6M ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=suFPrRF5 ... re=related

Μηδενί δίκην δικάσεις, πριν αμφοίν μύθον ακούσεις

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια
Άβαταρ μέλους
speeddriver    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 6348
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 09:42
Τοποθεσία: Αριδαία - Πέλλας
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 57
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 6 1.8 T/C sedan (MKIII)

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Παρ Ιούλ 24, 2009 19:07

Nasos Mazdaspeed 6 έγραψε:...στο πορτοκαλι σταματαμε η οχι?η στην Ελλαδα εχουμε οι ιδιοι θεσμοθετησει οτι στο πορτοκαλι δεν σταματαμε? :roll:
τι λενε οι φιλοι μας που κατι παραπανω ξερουν για αυτο?


Το πορτοκαλί σημαίνει ειδοποίηση για ελλάτωση ταχύτητας και κατ΄επέκταση ακινητοποίηση του οχήματος...

Τώρα βέβαια εάν σε πετύχει πολύ κοντά την ώρα που περνάς με το αυτοκίνητο το φανάρι δεν νομίζω να περιμένει κάποιο όργανο να βγάλει άγκυρες ο οδηγός;

Επιπλέον παρακαλώ τον κ. Πρόεδρο να μετονομάσει από σήμερα το μέλος με nickname 'fotis7' σε 'Bill Paleokostas'...
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό dancerman την Παρ Ιούλ 24, 2009 19:39

Ωραιος κυρ Μακη, αχ πως δεν ημουν παρεα σου, θα αρχιζα να φωναζω και εγω παρεα.Ρε τους χαζουληδες,καποιοι ειναι για πολλες μπατσες και εμτα τους φταινε οι τρομοκρατες,ουστ. :lol:
dancerman    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1809
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 05:58
Γένος: Αρσενικό

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Jimmys6 την Παρ Ιούλ 24, 2009 20:01

Κυρ Μάκη να φέρω το δίκανο να πάμε μαζί στο τμήμα...??? :twisted: :twisted:

Ή να κλέψω κανά ερπυστριοφόρο με 11 τόνους κανόνι από εδώ και να πάμε να τα κάνουμε γυαλιά-καρφιά όλα εκεί...??? :evil:

Εξουσία... Εξουσία το παίζε και κάποιος άλλος δόκιμος κομπλεξικός στον πρώην δοικητή μου στον Έβρο, και τον γράπωσε από τον λαιμό και του κόλησε τη μάπα στο καπό του περιπολικού... κιχ δεν έβγαλε ο καημενούλης μέχρι να ρθούν οι αξιωματικοί του να τον γλιτώσουνε...

Εξουσία... Νροπή και αηδία είναι!!! Απλά δεν έχουν αυτογνωσία!!!

Λίγοι οι σωστοί στα καθήκοντα τους και οι έχοντες αίσθημα ευθύνης της αποστολής τους... δυστυχώς!
At the end everything is going to be OK...

If it's not OK... it's not yet the end...
Άβαταρ μέλους
Jimmys6    
1,1 Bar
1,1 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1191
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 16, 2008 03:01
Τοποθεσία: Ξάνθη...Λέρος
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Mazda6 2.0 MK1...

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό RRT την Παρ Ιούλ 24, 2009 20:41

Δεν διάβασα όλους, μα όσους διάβασα, είναι λάθος ότι αφορά το πορτοκαλί.
Το πορτοκαλί σημαίνει, ότι τελειώνει το πράσινο, και θα έρθει το κόκκινο, δηλαδή ο οδηγός να ελαττώσει την ταχύτητα και να ετοιμαστεί να σταματήσει.
ΌΤΑΝ ο οδηγός έχει μια ταχύτητα, οποία δεν του επιτρέπει να σταματήσει με ασφαλής τρόπο (δηλαδή εάν υπάρχει κίνδυνος π.χ. από πίσω) όταν δει το πορτοκαλί, επιτρέπετε να συνεχίσει. Δεν υπάρχει όρος 2 μέτρα η κάτι τέτοιο ... Ο Κύριος Μάκης είπε, ότι ήταν με τέτοια ταχύτητα και με αμάξια από πίσω, ώστε εάν πατούσε τρελά φρένα, να μαζέψει τους άλλους πίσω από το πορτ-μπαγάζ μετά. Δηλαδή στην δικιά του περίπτωση επιτρέπετε να περάσει στο πορτοκαλί.

Αυτά ότι αφορά το πορτοκαλί. Το ότι από 150 μέτρα δεν μπορεί ο αστυνόμος να δει πότε πέρασε ο Κυρ Μάκης το καταλαβαίνει και η τυφλή μαϊμού από τις 3 μαϊμούδες ... (που η μια δεν βλέπει, η άλλη δεν μιλάει, η άλλη δεν ακούει ... ) Το θέμα είναι ότι ειδικά κάποιοι πιο νεαροί στην Αστυνομία (και κάποιοι όχι τόσο νεαροί ... μην ξαναπώ την ιστορία Σέρρες .. ) νομίζουν ότι επειδή βγήκαν για λεφτά, μπορούν να κάνουν ότι θέλουν. Και δυστυχώς η αλήθεια είναι, ότι μπορούν (π.χ. νομικά δεν είναι υποχρεωμένος να έχει ραντάρ για να σε σταματήσει για ταχύτητα ... μπορεί να πει μετά στο δικαστήριο ότι σε χρονομέτρησε ... μην πω με τι ... )

Κύριε Μάκη ... επειδή σας ξέρω και σας θεωρώ νορμάλ άνθρωπος (εάν στην ιστορία ήταν ο Νάσος, τότε μπορεί να έλεγα ότι οι αστυνόμοι είχαν δίκαιο :mrgreen: ) πιστεύω ότι είχατε δίκαιο όπως το είπατε. Μπορεί να έπρεπε να μην φωνάζετε τόσο, μα από την άλλη κάποιες φορές πρέπει ... αλλιώς νομίζουν ότι είναι ακόμα πιο έξυπνοι .... Όμως και ο Νάσος έχει μια φορά δίκαιο ... άμα είχατε μπει με το 8ρι με το πλάι, περνούσατε διπλά στους 2 εξυπνάκηδες με το χέρι έξω και με configuration of 3 fingers ... τότε δεν θα σας είχε γράψει κανείς :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
The Rx8 is like the prom queen. Sweet, sensual, and you love her.
The 350z is like the school slut. Low quality but you still ride her brains out.


Great Anti-"Save the nature and fight the ozone hole" Fan + "Empty the petrol reserves" Activist ;)
Άβαταρ μέλους
RRT    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 16, 2008 19:36
Τοποθεσία: GR - Ροδος
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Ford Focus Titanium ==>> Mazda RX8 Cosmo

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό dgiannitakis την Παρ Ιούλ 24, 2009 20:48

RRT έγραψε:... άμα είχατε μπει με το 8ρι με το πλάι, περνούσατε διπλά στους 2 εξυπνάκηδες με το χέρι έξω και με configuration of 3 fingers ... τότε δεν θα σας είχε γράψει κανείς :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Πρός Θεού, απλά θα είχε σηκωθεί ένα σμήνος F16-block52 από Αγχίαλο...
Άβαταρ μέλους
dgiannitakis    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 22469
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 20:56
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 3 MPS

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό RRT την Παρ Ιούλ 24, 2009 21:24

dgiannitakis έγραψε:
RRT έγραψε:... άμα είχατε μπει με το 8ρι με το πλάι, περνούσατε διπλά στους 2 εξυπνάκηδες με το χέρι έξω και με configuration of 3 fingers ... τότε δεν θα σας είχε γράψει κανείς :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Πρός Θεού, απλά θα είχε σηκωθεί ένα σμήνος F16-block52 από Αγχίαλο...


Ε ... πάντα έχουμε και την ιστορία για το πτώμα πίσω , τα ναρκωτικά και τα όπλα ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
The Rx8 is like the prom queen. Sweet, sensual, and you love her.
The 350z is like the school slut. Low quality but you still ride her brains out.


Great Anti-"Save the nature and fight the ozone hole" Fan + "Empty the petrol reserves" Activist ;)
Άβαταρ μέλους
RRT    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 16, 2008 19:36
Τοποθεσία: GR - Ροδος
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Ford Focus Titanium ==>> Mazda RX8 Cosmo

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό Makisma την Παρ Ιούλ 24, 2009 21:38

Επειδή ειχα απόλυτο δικιο και με εκνεύρισε ο νεαρός τροχονόμος ,που στην ηλικία ήταν μικρότερος απ τις κόρες μου ,ακούσαν πολλά περισσότερα απ οσα σας έγραψα .
Το φαντάζεστε παιδιά να σας πει ένα νεαρο αγοράκι , ΕΓΩ αποφασίζω πως περάσατε .και να μην έχεις κάνει τίποτα .Κατι τέτοια παιδαρελια φυσικά και δεν αντιπροσωπεύουν ολη την αστυνομία . Όταν πηγαμε στο τμήμα είχε καταπιεί την γλώσσα του μπροστά στον υποδιοικητή.
Εκείνος ο άλλος ο νεαρός , ο πρώτος ,ο μικρός τι να έγινε άραγε ? Που κρύφτηκε ?
Ούτε στο τμήμα δεν τον είδα . Φοβήθηκε ? Εμένα έγραφαν ,αυτός που πήγε ?

Για το πορτοκαλί ο νόμος (ποιος) λεει ,αν πηγαίνεις μέχρι 40 χλμ πρέπει να σταματήσεις.!!!!!!!!!!
Και με ρώτησε ο νεαρός.
-Το ξέρετε κύριε ότι στο πορτοκαλί σταματάμε ?
-ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ . ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ 41 ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΒΑΛΕ ΚΟΝΤΕΡ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ .(επειδή φορούσε γυαλιά )
Με κοίταζε κατάματα ο μικρός ,χωρίς να εχει να προσθέσει κάτι περισσότερο πιστικό και έξυπνο .


CHABOS έγραψε:γιατι εχω μια χαρα μεσα μου?????????? BAN και κλησεις σε τρομοκρατες οδηγους. ΜΟΝΟ με πρασινο περναμε κ.Μακη μου.


Και κατι που δεν ξέρετε .
Το κακό θα γινόταν ούτως η άλλως . Τι μ` έπιασε πρωί πρωί
κι εμένα , να πάρω τηλ τον Μπαμπη και να μιλήσω μαζι του .
Κι οσο μου έλεγε καλο ΣΚ κυριε Μακη , εγω δωστου και ξεμετριομουνα .,
και έφτυνα τον κορφο μου ,.
Οταν Κάποιος Σε Κατηγορεί Οτι Κάνεις Μόνο Οτι Θέλεις Εσύ, Συνήθως Εννοεί Οτι Δεν Κάνεις Οτι Θέλει Αυτός.
Makisma    
Overboost
Overboost
 
Δημοσιεύσεις: 12779
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2008 18:26
Γένος: Αρσενικό
Μοντέλο Αυτ.: MAZDA 6 1.8 TOURING CLIMA HATCHBACK

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό RRT την Παρ Ιούλ 24, 2009 21:46

Makisma έγραψε:Και κατι που δεν ξέρετε .
Το κακό θα γινόταν ούτως η άλλως . Τι μ` έπιασε πρωί πρωί
κι εμένα , να πάρω τηλ τον Μπαμπη και να μιλήσω μαζι του .
Κι οσο μου έλεγε καλο ΣΚ κυριε Μακη , εγω δωστου και ξεμετριομουνα .,
και έφτυνα τον κορφο μου ,.


Λάθος, ΜΕΓΑ λάθος! Το να μιλήσεις με τον Μπάμπη στο τηλέφωνο είναι σαν να σου έχουνε περάσει τον δρόμο 666 μαύρες γάτες, να σε φτύσουν 666 γύφτισσες που έχεις αφήσει έγκυος και να σου κάνανε μαύρη μαγεία συν 666 voodoo dolls και ένα σωρό άλλα πράγματα που δεν ξέρω να τα γράψω :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Υ/Μ: Η αλλαγή πρέπει να γίνετε σε 5-6 δευτερόλεπτα. Μήπως το έχουνε αλλάξει εκεί σε 3 δευτερόλεπτα επίτηδες για να κόβουν κλίσεις?? Έχει ξαναγίνει αυτό!
Τελευταία επεξεργασία από RRT και Παρ Ιούλ 24, 2009 21:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
The Rx8 is like the prom queen. Sweet, sensual, and you love her.
The 350z is like the school slut. Low quality but you still ride her brains out.


Great Anti-"Save the nature and fight the ozone hole" Fan + "Empty the petrol reserves" Activist ;)
Άβαταρ μέλους
RRT    
1,6 Bar
1,6 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 1653
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 16, 2008 19:36
Τοποθεσία: GR - Ροδος
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 46
Μοντέλο Αυτ.: Ford Focus Titanium ==>> Mazda RX8 Cosmo

Re: Τροχαία vs Μακη

Δημοσίευσηαπό M6crazy την Παρ Ιούλ 24, 2009 21:48

Makisma έγραψε:
Το κακό θα γινόταν ούτως η άλλως . Τι μ` έπιασε πρωί πρωί
κι εμένα , να πάρω τηλ τον Μπαμπη και να μιλήσω μαζι του .
,.


ΑΡΑ κύριε Μάκη μας ο Μπάμπης πρέπει να πάει για ΒΑΝάκι :mrgreen: :roll: :twisted: :twisted: :twisted:
Εικόνα

Επίτιμος Πρόεδρος
MazdaSpeedClub.gr



Mazda 323 Sedan 1.6 1991 _______ ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ
M6crazy    
2,0 Bar
2,0 Bar
 
Δημοσιεύσεις: 5544
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 07:41
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Χώρα: Greece (gr)
Γένος: Αρσενικό
Ηλικία: 47
Μοντέλο Αυτ.: Mazda 6 DCS_LPG

Επόμενο

Επιστροφή στο Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας (Κ.Ο.Κ.)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron